Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Svatby v Beskydech jsou stále žádanější

Svatební obřad v obklopení hor nebo třeba na golfovém hřišti. Zdá se, že říkat si „ano“ mezi čtyřmi stěnami se nám už nechce. Stejnou zkušenost mají i v Resortu Valachy v Beskydech, kde rok od roku stoupá zájem o svatby v krásné kulise beskydské přírody.

„Tento rok bude asi na svatby opravdu zajímavý, registrujeme průměrně 3 poptávky týdně. To jen potvrzuje stoupající zájem z minulých let, kdy se stále více lidí rozhoduje vstoupit do manželství někde uprostřed krásné přírody. Malebné Valašsko s nádhernými dominantami Beskyd je pro tenhle účel opravdu jako stvořené,“ říká Zuzana Vašutová, ředitelka Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích v Beskydech. Právě Spa hotel Lanterna, který je jedním ze čtyř hotelů Resortu Valachy, patří k ideálním místům, plánujete-li menší a komornější svatbu, ovšem se vším komfortem.

„Velký zájem je o obřady pod širým nebem, není problém uspořádat svatební ceremoniál na mýtině u lesa nebo třeba na golfovém hřišti. Letos navíc tuto možnost rozšíříme i o obřady na nové terase u našeho hotelu, jejíž výstavba proběhne v první polovině roku. Obřad tak může proběhnout pod širým nebem a na slavnostní oběd pak svatebčané jen přejdou do zážitkové restaurace Vyhlídka, která je součástí Spa hotelu Lanterna a dostala své jméno právě díky nádherným výhledům do beskydské krajiny,“ upozorňuje Zuzana Vašutová ze Spa hotelu Lanterna a připomíná i rostoucí oblibu pátečních obřadů. „Je to pochopitelné – svatebčané tak mají možnost užít si celý víkend jako svatební cestu.“

Podmínky jsou pro to v Resortu Valachy ideální – ať už jde o relaxaci v místních špičkových wellness L-Spa a Wellness Horal s krásnými termálními bazény a nabídkou exotických masáží, nekonečné možnosti výletů do okolní beskydské přírody nebo široké sportovní vyžití.

Pro všechny, kdo svatbu ve Spa hotelu Lanterna plánují, je ovšem důležité i ujištění managementu hotelu o vstřícnosti při vracení záloh v případě, kdyby se akce nemohla konat – například z důvodu mimořádných vládních opatření kvůli epidemii koronaviru COVID-19.

Skvělá gastronomie a pohádkové ubytování
Ovšem tím, co na žádné svatbě nesmí chybět, je skvělé jídlo. A právě vyhlášenou gastronomií na té nejvyšší úrovni je Spa hotel Lanterna pověstný. „Svatbu u nás volí ti hosté, kteří preferují klid, soukromí a hledají i vynikající gastronomii. V zážitkové restauraci Vyhlídka máme připravená místa až pro 45 svatebčanů. Výběr jídel sestavujeme vždy dle představy novomanželů – někdo chce domácké menu, jiný spíše něco moderního. Klasická valašská jídla se při svatbě příliš často nepodávají, přece jen kyselice nebo halušky nejsou zrovna typickým jídlem pro svatební oslavu, ale o co je opravdu velký zájem, to jsou valašské frgály z naší vlastní pekárny a naše svatební koláčky a vynikající dezerty,“ říká Martina Žáčková, tisková mluvčí Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, podle jejíchž zkušeností menší společnosti klasický svatební dort ani nechtějí a dávají přednost právě dezertům. Není divu, v jejich výrobě je prý nepřekonatelný místní specialista na sladkou gastronomii, šéfkuchař Tomáš Kunovský, který před příchodem do Lanterny působil patnáct let v zahraničí jako cukrář.

Romantické ubytování s vířivkou i krbem
A jaké jsou možnosti ubytování hostů? „Ve Spa hotelu Lanterna je k dispozici až 100 lůžek. Většinou se zde ale ubytovávají komornější svatby. Pro novomanžele pak považuji za nejkrásnější apartmány Suite Spa vybavené prostornou vířivou vanou a krbem. Tyto luxusní apartmány jsou jako stvořené pro romantickou snídani do postele a první manželskou ranní sklenku sektu,“ říká Zuzana Vašutová, ředitelka Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích v Beskydech.

A jaké doporučení by dala naopak těm, kdo uvažují o větší svatbě a dali by raději přednost cenově dostupnějšímu ubytování? „Pro všechny, kdo chystají velkou svatební veselici, doporučuji hotel Galik s 22 pokoji (až pro 100 hostů), který je také součástí Resortu Valachy. Svatební obřady tu probíhají na krásném klidném místě u lesa a jistotou je i vynikající gastronomický zážitek! Krajovou kuchyni tu totiž zajišťuje kuchařský tým našeho Spa hotelu Lanterna.“

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích se stal synonymem pro dokonalou relaxaci uprostřed krásné beskydské přírody. Nabízí relaxační centrum s bazénem, saunovým světem, saunovými rituály i exotickými masážemi. Velkým lákadlem pro všechny gurmány je i zážitková restaurace Vyhlídka, kde kuchařský tým připravuje každé dva měsíce jiné šestichodové menu snoubené s víny a plné neotřelých variací ze sezónně dostupných surovin. Spa hotel Lanterna také pořádá pravidelné sportovní a kulturní akce, často za účasti známých osobností.

Zdroj a foto: www.lanterna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *