Svěřte údržbu bazénu chytrým pomocníkům

Spoustu lidí od toho, aby si pořídili na zahradu vlastní bazén, odrazuje představa časově i finančně náročné údržby. Aby byla bazénová voda po celou sezónu průzračně čistá, je skutečně potřeba o bazén pečovat. S technologiemi ALBIXON to ale zvládnete levou zadní. Představujeme vám pomocníky, kteří vám ušetří čas a vy si tak budete moci užívat křišťálově čistou vodu s minimem námahy.

Nečistoty a mikroorganismy se do bazénu dostávají nejen z lidské pokožky, ale také z okolního vzduchu nebo deště. Bakterie a řasy navíc milují vlhké a teplé prostředí, takže se během letních měsíců v neudržované vodě rychle rozmnoží. Bazén pak nikoho ke koupání nenaláká – jeho stěny bývají kluzké, voda zakalená. Koupání v takovémto bazénu může vést dokonce k nepříjemným zdravotním komplikacím. V zájmu každého majitele bazénu proto je udržovat vodu čistou, zdravotně nezávadnou a jejímu znečištění předcházet.

Základním a nejčastějším zařízením, které zbaví bazénovou vodu nečistot, je písková filtrace. Využívá k tomu přírodních principů. Voda je čištěna tak, že protéká přes filtrační náplň, ve které se všechny mechanické nečistoty zachytí a do bazénu se vrací čistá voda. Písková bazénová filtrace není náročná na údržbu. Pokud není váš bazén pravidelně zatěžován velkým množstvím osob, stačí pískovou náplň proprat jednou týdně. Jednou za 2 až 3 roky pak náplň vyměňte za novou.

Opravdu moderní úpravy vody dosáhnete pomocí dezinfekčního ionizátoru. Tento jednoduchý přístroj využívá k čištění vody přírodních metod, proto je šetrný k pokožce, bazénovým povrchům
i životnímu prostředí. Díky ionizátoru omezíte také spotřebu bazénové chemie na minimum.

Ionizátor snadno napojíte na stávající bazénové technologie. Jeho každodenní použití navíc zvládne úplně každý. Můžete ho také doplnit o zařízení, které bude automaticky kontrolovat pH vody, nebo o Wi-Fi modul, díky kterému budete moct ovládat celý systém přes mobilní aplikaci.

Dalším způsobem, jak udržovat bazénovou vodu čerstvou a čistou, jsou UV lampy. Tato technologie, která je šetrná k životnímu prostředí, je určena především pro bazény menších rozměrů. UV lampy, které se instalují do filtračního okruhu, vodu efektivně a bezpečně dezinfikují a ochrání bazén před tvorbou bakterií a řas. Ultrafialové záření, které lampy vydávají, mikroorganismy nejen zlikviduje, ale zabrání také jejich dalšímu tvoření. Dezinfekce UV lampou navíc významně snižuje nutnost používat chemické přípravky.

Velmi oblíbeným a ekologickým způsobem, jak udržovat bazénovou vodu průzračně čistou, je slaná úprava vody. Solnička upravuje vodu elektrolýzou, případně kombinací elektrolýzy a hydrolýzy. Výsledkem je jemně slaná voda s antiseptickými účinky. Díky slané úpravě vody se navíc vyvarujete použití chlorových přípravků, které mohou nepříznivě ovlivnit váš komfort během koupání v bazénu. Solnička je ideální volbou i pro děti a osoby s citlivou pokožkou či kožními onemocněními, např. lupénkou nebo atopickým ekzémem.

Solnička OXILIFE automaticky upravuje pH bazénové vody na ideální hodnotu. Měří také teplotu vody, kterou zobrazuje na svém displeji. Zařízení můžete dále rozšířit například o Redox modul, který zjišťuje úroveň čistoty vody, podle níž solnička automaticky řídí svůj výkon. Dále je k dispozici modul

Vodivost monitorující obsah soli ve vodě nebo Wi-Fi modul, který umožňuje solničku ovládat na dálku přes mobilní aplikaci.

Někdy je zapotřebí i mechanická očista stěn a dna bazénu, ke které se používá kartáč nebo bazénový vysavač. V nabídce jsou jak ruční vysavače, tak poloautomatické či plně automatické. Máte-li bazén větších rozměrů, rozhodně se vyplatí investovat do některého z robotických vysavačů, které se vyznačují vysokým výkonem a účinně zachytávají nečistoty. Díky umělé inteligenci stačí robotickému vysavači zadat pokyny ohledně frekvence vysávání a o zbytek už se postará sám. Vybrané modely si snadno poradí i se stěnami a různě tvarovanými bazény.

Zdroj a foto: www.albixon.cz, www.bazeny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.