Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava

Prima COOL: Simpsonovi se dočkali 700. epizody

Nejslavnější a nejdéle vysílaný televizní seriál nezastaví ani celosvětová pandemie! Simpsonovi se dočkali neuvěřitelné jubilejní 700. epizody. V ní se po více než třiceti letech vysílání seriálu poprvé podíváme do tajuplné místnosti v jejich domě, a navíc odhalíme tajemství Flandersovy minulosti. Sedmistou epizodu odvysílá Prima COOL v pondělí 10. května v 19.45.

Odhalte tajemství Flandersovy minulosti a spolu s ním i tajuplnou místnost v domě Simpsonových, do které jsme se v žádné z předchozích 699 epizod nepodívali! Ano, nejslavnější a nejdéle vysílaný televizní seriál nezastavila ani celosvětová pandemie nemoci covid-19 a právě se dočkal neuvěřitelné 700. epizody. Simpsonovi po více než třiceti letech na televizní obrazovce slaví další jubileum a překonávají obrovský milník dílem, ve kterém nahlédneme do jejich minulosti – do doby, kdy malá Maggie ještě nebyla na světě!

Zajímavosti:

 • Simpsonovi jsou již 32 let hitem televizních obrazovek po celém světě.
 • Seriál drží několik rekordů. Simpsonovi jsou nejdéle vysílaným komediálním seriálem, nejdéle vysílaným animovaným seriálem – a vůbec nejdéle vysílaným seriálem (v hlavním vysílacím čase).
 • Šestnáctá epizoda 32. série s názvem Příběh Vánoc minulých je už celkem 700. odvysílaným dílem seriálu.
 • Epizoda číslo 700 se odehrává v minulosti, zachycuje další zádrhel v (ne)přátelském vztahu mezi Homerem a jeho sousedem Flandersem a odhaluje tajemnou místnost v domě Simpsonových, kterou jsme dosud neviděli.
 • Díky 700. epizodě se dočkáme pohledu na Simpsonovy v době před narozením malé Maggie.
 • Producent Simpsonových Al Jean, který pracuje na seriálu už 30 let, prozradil v rozhovoru pro magazín Variety, že 700. epizoda vychází z nápadu animátora a producenta Matta Groeninga, který Simpsonovy vymyslel.
 • Matt Groening chtěl, aby vznikl díl o malé místnosti nad garáží. Tu je možné zahlédnout během úvodní znělky na začátku každé epizody, ale dovnitř jsme se jako diváci dosud nepodívali. Na tuto myšlenku ho přivedl jeden ze scenáristů Simpsonových.
 • Matt Groening v rozhovoru pro USA Today uvedl, že 700 je ohromující číslo. Ale že zároveň jde jen o další epizodu, na kterou je třeba vynaložit stejně velké množství práce. Jediný rozdíl mezi 700. a prvním dílem je ten, že jsou všichni o 30 let starší.
 • 700. epizoda se odehrává během období vánočních svátků, přestože měla americkou premiéru na jaře (a Prima ji odvysílá v polovině května). Al Jean říká, že je to úmyslná narážka na úplně první díl Simpsonových, odehrávající se také během Vánoc. Produkce zároveň usoudila, že mít Vánoce dvakrát za rok přijde v dnešní době vhod.
 • Gag z úvodní znělky ke 700. epizodě znovu natočil animátor Bill Plymton. Na Oscara nominovaný filmař předtím pracoval už na šesti znělkách Simpsonových.
 • 700. epizoda vznikala celá v době pandemie nemoci covid-19. Al Jean nicméně prozradil, že se produkce rozhodla koronavirus úplně ignorovat. Nikdo v Simpsonových nenosí respirátory ani roušky, a ani nepomyslí na karanténu. Jean je přesvědčený o tom, že za pět let budou takové výjevy jenom smutnou vzpomínkou.
 • Produkční tým Simpsonových pracuje už přes rok prostřednictvím videokonferenčního programu Zoom, a dosud se nemusel potýkat s žádnými zpožděnými termíny způsobenými pandemií. Postprodukci a zvukařům se podařilo vybudovat miniaturní studia v domech jednotlivých herců a na výsledku není poznat, že se zvuk nahrával někde jinde než ve velkém profesionálním produkčním studiu.
 • Matt Groening vidí dnešní Simpsonovy jako neoddělitelnou součást popkultury. Důkazem má být to, že si seriál našlo a oblíbilo hned několik různých generací. A vybízí ty starší, které třeba se Simpsonovými vyrostly, ale dnes je považují za pořad, jenž už není pro ně, aby jim dali znovu šanci – satira a animace vypadají podle jeho slov naprosto úžasně.
 • Ohledně případného konce Simpsonových odpovídá Matt Groening stejně jako obvykle: žádný konec není v dohledu. Groening vždy odpovídá zásadně stejně proto, že když začne v médiích uvažovat o případném konci seriálu, jeho slova vyvolávají znepokojení nejen v produkčním týmu, ale také mezi diváky a fanoušky.
 • Produkční studio Fox oznámilo, že postupně natočí ještě 33. a 34. sérii Simpsonových. Celkový počet vysílaných epizod se tak v roce 2023 vyšplhá na 757.
 • Producent seriálu Al Jean potvrdil, že celkem 757 dílů určitě vznikne, ale co bude dál, neví. Jean říká, že to ještě neznamená, že pak Simpsonovi skončí. Ale zároveň netuší, jak dlouho ještě budou moct pokračovat.
 • Dočkají se někdy Simpsonovi jubilejní 1000. epizody? Na tuto otázku odpověděl producent seriálu Al Jean smíchem a poznámkou, že by to zabralo dalších dvanáct let. Ale prý to není vyloučeno.
 • Al Jean je navíc přesvědčený o tom, že by Simpsonovi nezůstali dlouho u ledu, i kdyby seriál skončil. V době, která přeje novým premiérám starých, klasických hitů, by podle něj určitě někdo rychle přišel s novou verzí Simpsonových.

Zákulisí dabingu Simpsonových: Lábuse schvalovali v USA, Zavřel trápí hlasivky!
Seriál Simpsonovi je jednou z mála jistot v našich životech. Prima COOL vysílá příběhy legendární žluté rodinky ze Springfieldu už jedenáctý rok. Populární je nejen drsný humor seriálu, ale také dabing s Martinem Dejdarem, Jiřím Lábusem, Vlastimilem Zavřelem a Ivanou Korolovou v hlavních rolích. A právě tito herci a celá řada dalších v minulých dnech dabovali premiérové díly poprvé v prostorách nového sídla televize Prima ve Strašnicích. Nové díly třicáté druhé série mohou diváci sledovat každé pondělí ve 19.45 na Prima COOL!

„Simpsonovi jsou skvěle vymyšlenej a napsanej seriál s výbornými gagy. S Marge už jsem za ty roky natolik sžitej, že k ní přistupuju jako k vlastní matce. Akorát moje matka měla jinej účes, drdol,“ směje se Jiří Lábus. „Na začátku dabování jsme dělali testovací díl, kterej se poslal do USA na schválení. Paní, která mluví Marge v Americe, má chraplavej tón a já to chtěl zkusit úplně jinak. Říkal jsem si, že když to neschválí, tak to dělat nebudu. A v Americe jim to nevadilo, tak si to doteď dělám po svým,“ vzpomíná oblíbený herec.

Herec Vlastimil Zavřel dabuje Homera Simpsona od roku 2003, kdy nahradil zesnulého Vlastimila Bedrnu. „Homer je upřímnej blboun, jsem mu v civilu dost podobnej. Nejhorší je, když furt někam padá, třeba ze skály, nebo letí aeroplánem. To jsou docela náročné zvuky, trpí u toho hlasivky,“ říká Vlastimil Zavřel.

Nejnovější členkou dabingového obsazení je herečka Ivana Korolová. Svůj hlas propůjčila Líze poprvé v roce 2017, po smrti Heleny Štáchové, Líziny dlouholeté dabérky. „Stále je to pro mě obrovská výzva. Snažím se, aby v Líze bylo pořád něco z paní Štáchové, aby to nebyla jenom Ivana Korolová. A kombinace mě a paní Štáchové je pro mě pořád těžká. Vždycky, když jedu do studia, tak si v autě svědomitě pouštím staré díly a snažím se, aby to bylo lepší a lepší,“ vysvětluje Ivana Korolová.

První dabování Simpsonových v novém studiu na Primě si vyzkoušela i herečka Ludmila Molínová. „Příběhy Simpsonů jsou rozkošný. A u mé postavy Agnes Skinnerové se nemusíte zabývat žádným hlubokým psychologickým ponorem. Je to prostě jedubaba a její repliky jsou strašně vtipný,“ říká herečka.

Režisér Zdeněk Štěpán režíruje dabing Simpsonových od prvního dílu, na svém kontě má téměř sedm set nadabovaných epizod. „Pořád mě to baví, protože za celou dobu se nestalo, že by se v seriálu nějaký vtip zopakoval.“ A v čem podle režiséra tkví úspěch Simpsonových? „Tvůrce Matt Groening vymyslel rodinku, ve které se spousta lidí najde. Táta si rád dá pivíčko, máma obstará domácí práce, mají holku šprtku, kluka rošťáka, miminko, kočku, psa, blbýho souseda… Je to lidský, příběhy jsou dobře vymyšlený a všechno končí dobře.“

Legendární komediální podívaná vládne televizním obrazovkám už od roku 1990, kdy se takřka okamžitě stala kulturním fenoménem. Dodnes jsou Simpsonovi jedním z nejzábavnějších, nejzajímavějších a nejvíce provokativních pořadů. A znají je ve všech koutech světa! Simpsonovi si získali své obecenstvo především neotřelým a trochu drsným humorem, s nímž vykreslují typickou americkou rodinu z městečka Springfield. Ta se skládá z pěti naprosto odlišných lidí, pro které je občas pořádně těžké spolu vyjít. Nemluvě o ostatních obyvatelích města, v němž to opravdu neustále žije – je tu vlastní upadlá kultura, zkorumpovaná politika, drsná mafie a lenivá policie, ale jsou tu také prostí občané, kteří se každý týden chodí kát do místního kostela.

Základní koncept seriálu vymyslel jejich tvůrce Matt Groening během patnácti minut. V tu chvíli asi netušil, že Simpsonovi dostanou velkou řadu ocenění včetně Emmy a Oscarů. Animovaná rodinka, která má i svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy, byla dosud vysílána ve více než sedmdesáti zemích světa. Nejvíce však ovlivnila zemi původu. Bart Simpson byl časopisem Time umístěn do žebříčku padesáti nejvlivnějších osobností v zábavním průmyslu a 9. dubna 2009 se Simpsonovi dostali dokonce i na americké poštovní známky.

Premiérové díly seriálu Simpsonovi každé pondělí v 19.45 na Prima COOL!

Zdroj a foto: Prima COOL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *