Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

SoutěžZábava

Vyhlášení soutěže o nejlepší jazzovou skladbu autora do 35 let v rámci Bohemia JazzFest 2021

OSA ve spolupráci s Bohemia JazzFest letos už podvanácté vyhlašuje Soutěž o nejlepší jazzovou skladbu autora do 35 let.  Její výherce získá od OSA šek v hodnotě 40.000 Kč na svůj hudební rozvoj a novou tvorbu a také možnost představit vítěznou skladbu při slavnostním předávání v rámci festivalového večera na Staroměstském náměstí po boku nejlepších českých i světových jazzmanů.

Do soutěže se mohou přihlásit autoři zastupovaní OSA, kteří v průběhu roku 2021 oslaví 35. narozeniny nebo jsou mladší. V případě, že splňují tyto dvě podmínky, stačí poslat zvukovou nahrávku a notový zápis soutěžní jazzové skladby na e-mail sarka.jancikova@osa.cz, a to nejpozději do 18. června. Do soutěže lze přihlásit až dvě autorské skladby.

Hvězdy českého jazzu v porotě
O vítězné skladbě rozhoduje odborná pětičlenná porota složená z předních českých jazzových autorů. Tradičně v ní zasedá zakladatel a ředitel festivalu Rudy Linka či skladatel a pianista Emil Viklický. Každoročně skladby hodnotí také vítěz minulého ročníku. V tomto roce bude součástí poroty Štěpánka Balcarová, která loni zvítězila se svojí skladbou Czereśnie. „Často slýchávám názor, že hudební soutěže jsou nesmyslné – v hudbě se přece nesoutěží! To je pravda, v hudbě samotné o soutěžení samozřejmě vůbec nejde. Veškerá hudební ocenění vnímám tedy spíše jako formu podpory – nejen finanční, ale především psychickou! Komponování je velmi křehká věc a člověk se může často ocitnout na tenkém ledě. Proto skladatele vždy potěší, když dostane pozitivní zpětnou vazbu. Jsem velmi vděčná OSA a Bohemia JazzFest, že tento krásný pocit umožnili zažít už jedenácti českým skladatelům,“ uvedla ke své výhře Štěpánka.

Festival s nezaměnitelnou atmosférou
Bohemia JazzFest pořádá světoznámý jazzový kytarista Rudy Linka už od roku 2005 a každoročně nabízí bohatý program. Jedná se o jeden z největších letních jazzových festivalů v Evropě. Tradičně probíhá nejen v Praze na Staroměstském náměstí, ale i v Brně, Plzni, Domažlicích, Táboře, Liberci a vstupné je zdarma.

Foto: archiv JazzFest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *