Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Queenie chystají letní tour, zahrají ve 13 českých městech

Česká skupina Queenie, jež svou tvorbou vzdává hold legendární britské kapele, tento rok produkuje vlastní turné s trefným názvem UNIVERSUM Tour. Za dobu své existence se Queenie stali uznávanou kapelou u nás i v zahraničí a zařadili se mezi světovou špičku ve svém žánru. Se svou show Queen Relived dvakrát vyprodali pražskou O2 arenu a velký zájem mezi fanoušky vyvolaly také předchozí dva ročníky letní tour Pod širým nebem. Na jejich úspěch naváže letošní letní open air UNIVERSUM Tour, kdy v průběhu července a srpna Queenie v čele s Michaelem Kluchem odehrají koncerty ve 13 českých městech. První z nich proběhne 6. července v Brně, poslední pak 14. srpna ve Svojšicích. Vstupenky jsou již nyní v prodeji.

Letošní léto bude jiné. Queenie se postaví na pódium po téměř roční nucené pauze, během níž však nezaháleli a připravovali zcela nový formát své open air tour. Během července a srpna zavítají s UNIVERSUM Tour do třinácti českých měst (Boskovice, Brno, České Budějovice, Konopiště, Liberec, Loket, Mikulov, Olomouc, Ostrava, Plzeň, Praha, Svojšice, Ústí nad Labem), kde promění amfiteátry, letní kina i sportovní areály ve své unikátní universum. Návštěvníci se mohou těšit na písně legendární skupiny Queen v precizním provedení, autentické kostýmy, vizuální show a tu nejlepší atmosféru, jakou lze zažít pouze na živém koncertě. K tomu všemu je ovšem čeká ještě něco navíc.

Únik do jiného světa
Na rozdíl od běžného roku se Queenie letos poprvé podílejí na celkové organizaci letní tour, což není u kapel vždy obvyklé. „Nebýt této přestávky, nejspíše bychom kompletní přípravu tour opět svěřili externímu promotérovi. Díky současné situaci jsme ale měli dostatek času, a proto jsme se vůbec poprvé zapojili do celkové organizace našich letních koncertů. Chtěli jsme, aby už samotný vstup do areálu byl pro fanoušky zážitkem. Aby měli pocit, že se náhle ocitli v trochu jiném světě. Tak neváhejte a nechte se vtáhnout do našeho universa,“ zve fanoušky frontman kapely Michael Kluch.

Celá UNIVERSUM Tour bude pojatá tematicky a na každé ze zastávek na diváky čekají překvapení odkazující k ikonické kapele Queen, ale i Queenie. Ti by neradi odtajnili vše, prozradili však, že své letošní letní koncerty vyladili do nejmenších detailů. A to včetně cateringu. Návštěvníci ochutnají například již v loňském roce uvedené Queenie pivo, které vzniká spojením těch nejlepších českých a anglických surovin, ale také Bang-Bang kuře, jedno z nejoblíbenějších jídel Freddieho Mercuryho. Dopřával si ho během svých návštěv restauračního řetězce Trader Vic‘s, který v Česku nemá zastoupení. UNIVERSUM Tour je tak jednou z mála příležitostí, kdy lze Freddieho oblíbenou pochoutku vyzkoušet. „Chceme, aby divák dostal něco nestandardního i mimo koncert jako takový. Vždyť jídlo může být samo o sobě zážitkem, tak proč podávat jen langoše, když to jde chutně, zábavně a z kvalitních surovin,” vysvětluje Tomáš Kučera, který má catering v průběhu koncertů na starosti. O chuťové pohárky návštěvníků se pak postará kuchař, který měl čest vařit i pro britskou královskou rodinu.

Samotný koncert pak bude třešinkou na dortu, který Queenie v posledních měsících upekli. Kapela si zakládá na přesném pojetí skladeb, které hraje v původních aranžích a tóninách. Stejně pečlivě letos přistupuje také k technologické stránce svých koncertů, aby si diváci odnesli prvotřídní audiovizuální zážitek. Proto na UNIVERSUM Tour spolupracují odborníci, kteří připravili megashow Queen Relived v O2 areně. Jedním z vrcholů tour, na který se kapela těší, bude koncert na pražském Výstavišti na Křižíkově fontáně, kde se světelná show propojí s tryskající fontánou.

Mít čas a prostor podílet se na organizaci vlastní letní tour – jezdit po jednotlivých lokacích a zajišťovat vše potřebné – je jedním z mála pozitiv, která nám současná doba přinesla. Promysleli jsme každý detail, abychom posunuli zážitek diváků zase o trochu dál. Letošní léto bude o výzvách, ale vydáme ze sebe maximum, aby si diváci koncerty užili. Chceme si tak navzájem vynahradit rok, který jsme museli strávit doma. Tak se pojďme těšit společně,“ dodává Michael Kluch.

Vstupenky jsou již nyní v prodeji na portálech GoOut, smsticket, TicketmasterTicketportal.

S ohledem na omezenou kapacitu koncertů by diváci s nákupem vstupenek neměli váhat. Loňské koncerty se vyprodaly velmi rychle.

QUEENIE UNIVERSUM TOUR
6. července 2021, Brno, fotbalový stadion Za Lužánkami
13. července 2021, Olomouc, Korunní pevnůstka
14. července 2021, Ostrava, Amfiteátr Poruba
19. července 2021, Loket, Amfiteátr Loket
21. července 2021, Konopiště, Přírodní amfiteátr Konopiště
23. července 2021, Praha, Křižíkova fontána – Výstaviště Praha
28. července 2021, Liberec, centrální parkoviště u Home Credit Areny
30. července 2021, Plzeň, Amfiteátr OC Plzeň Plaza
3. srpna 2021, Boskovice, letní kino
5. srpna 2021, Mikulov, Amfiteátr Pod Turoldem
10. srpna 2021, České Budějovice, Letní kino Háječek
12. srpna 2021, Ústí nad Labem, letní kino
14. srpna 2021, Svojšice, Kulturní areál Svojšice

O Queenie:
Hudební skupina Queenie vznikla v roce 2006 a svou tvorbou vzdává hold legendární britské kapele Queen. Svá vystoupení Queenie označují za koncertní divadlo, skrze něž předávají hudbu Queen dalším generacím. Koncertní show Queenie charakterizuje nejen precizní ztvárnění písní v původních tóninách a aranžích či fyzická podoba zakladatele kapely Michaela Klucha s Freddiem Mercurym, ale také technická dokonalost podpořená vlastním realizačním týmem a smysl i pro ty nejmenší detaily. To vše z Queenie dělá jednu z nejuznávanějších tribute kapel u nás i v zahraničí.

Zdroj a foto: www.queenie.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *