Cartier vyhlásil laureátky pro letošní ročník Cartier Women’s Initiative 2021

Letošní ročník Cartier Women’s Initiative zná jména 8 laureátek. Program každoročně podporuje podnikatelky z celého světa a napříč všemi obory, které využívají svého podnikání k tomu, aby pozitivním způsobem ovlivnily současnou společenskou situaci. Slavnostní vyhlášení proběhlo virtuálně a zakončilo třídenní online program plný přednášek, panelových diskuzí a inspirativních setkání na téma Ripple Effect. Tento rok program Cartier Women’s Initiative prozkoumává způsob, jak vytvořit udržitelný dominový efekt, podnícený silnými ženami, hledající cestu pro lepší svět a budoucí generace.

Virtuální setkání pod záštitou Cyrilla Vignerona, prezidenta a CEO Cartier, spojilo různorodou skupinu myslitelů, významných osobností a předních lídrů z celého světa, jako jsou podnikatelka a spisovatelka Jacqueline Novogratz; oceněná novinářka, spisovatelka a zakladatelka Shriver Media a The Women’s Alzheimer Movement Maria Shriver; esejista a filozof Nassim Nicholas Taleb nebo herečka, producentka a aktivistka Yara Shahidi. Společně diskutovali o výzvách dnešní doby, o tvorbě nových spojenectví a o podpoře žen ovlivňujících podnikání.

Z celkově přijatých 876 přihlášek ze 142 zemí světa bylo vybráno 24 finalistek. Z těch bylo nezávislou mezinárodní komisí vybráno 8 laureátek. Vůbec poprvé byly v programu zastoupeny podnikatelky z Mali, Iráku a Myanmaru. Vybrané finalistky reprezentují vždy tři nejlepší podniky v jednom ze sedmi regionů. V letošním roce bylo k sedmi regionálním oceněním vyhlášeno dodatečné osmé ocenění, Science & Technology Pioneer Award, pro průkopnice z oblasti vědy a technologie. Toto ocenění, které je otevřeno ženám podnikatelkám z jakékoli země a odvětví, vyzdvihuje řešení postavená na jedinečných, chráněných nebo těžko reprodukovatelných technologických či vědeckých pokrocích. Všechny vítězky ročníku 2021 sdílejí neochvějný závazek vytvářet ve světě pozitivní změny tak, jak je definováno v Cílech udržitelného rozvoje OSN, podporou zdraví a duševní pohody, snižováním nerovnosti a podpory ochrany klimatu, stejně jako odpovědné spotřeby a výroby.

Z regionu Severní Amerika byla vybrána Rebecca Hui z USA, jejíž Roots Studio globálně spolupracuje s venkovskými komunitami na digitalizaci jejich kulturního dědictví za účelem licencování jejich duševního vlastnictví. Laureátkou z Latinské Ameriky & Karibiku se stala Valentina Rogacheva z Mexika, která založila společnost Verqor poskytující bezhotovostní kredity finančně vyloučeným drobným zemědělcům, které mohou použít k nákupu zemědělských potřeb na platformě Verqor. Východní Asii zastupuje Corina Huang z Tchaj-wanu, její společnost Boncha Boncha nabízí cukrovinky s vysokou absorpcí, které poskytují výživu lidem s potížemi polykat konvenční pilulky. Laureátkou Jižní Asie & Oceánie je Rebecca Percasky z Nového Zélandu, spoluzakladatelka společnosti Better Packaging řešící globální odpadovou krizi výrobou udržitelných obalů či osvětou o vzděláváním o odpadu. Evropa je zastoupena Andreou Barber ze Španělska, spoluzakladatelkou společnosti RatedPower, jejíž cílem je digitalizovat odvětví obnovitelné energie a maximalizovat potenciál čisté energie za pomoci softwaru, který objevuje nejchytřejší způsoby jak navrhovat elektrárny na solární energii a automatizovat jejich inženýrství. Pro Blízký Východ a Severní Afriku byla vybrána Basima Abdulrahman z Iráku, zakladatelka společnosti Kesk nabízející služby a produkty měnící způsob, jakým jsou budovy a komunity v Iráku plánovány, stavěny, udržovány a provozovány na ekologický. Laureátkou Subsaharské Afriky je Seynabou Dieng z Mali se společností Maya zabývající se zpracováním potravin a specializující se na produkty v maloobchodu s využitím inkluzivního modelu založeného na partnerství s farmáři v Mali. Speciální průkopnické ocenění ve vědě a technologii Science & Technology Pioneer Award získala Orianna Bretschger z USA. Zakladatelka společnosti Aquacycl nabízí modulární systémy pro energeticky neutrální čištění organických odpadů.

„Již patnáct let oslavuje program Cartier Women’s Initiative pozitivní vliv žen na podnikání. Věříme, že k podpoře jejich úspěchu je potřeba jim poskytnout příznivé prostředí, podpůrný ekosystém a posílení kultury. Během našeho virtuálního setkání se k nám připojili stejně smýšlející jednotlivci i organizace ze všech oblastí, abychom společně prozkoumali, jak můžeme kolektivně podpořit tyto vynikající ženy stojící za změnou. Po jejich boku se díváme do budoucnosti s důvěrou, protože jsme svědky toho, jak vytvářejí pozitivní změny a mění svět na lepší místo pro naše budoucí generace,“ říká Cyrille Vigneron, prezident a CEO Cartier International.

Každá z 8 laureátek z každého regionu si odnesla peněžitou odměnu ve výši 100.000 dolarů, zatímco vítězky na druhém a třetím místě obdržely odměnu ve výši 30.000 dolarů. Všech 8 laureátek a 16 finalistek mohou navíc čerpat výhody z 1:1 strategického koučování, kolektivních workshopů, zviditelnění v médiích, mezinárodního networkingu či účasti v programu výkonného vzdělávání INSEAD.

Od svého vzniku v roce 2006 program Cartier Women’s Initiative pomáhá ženám dosahovat jejich plného potenciálu nejenom zviditelněním jejich dosažených úspěchů, ale také poskytováním potřebných finančních, sociálních a lidských zdrojů k rozvoji jejich podniků a budování vlastních vůdčích schopností. Program je přístupný ženám ze všech zemí a odvětví, které vedou nebo vlastní podnik se silným udržitelným sociálním a environmentálním dopadem tak, jak je definováno v Cílech udržitelného rozvoje OSN. Za dobu svého trvání se do programu Cartier Women’s Initiative zapojilo přes 260 perspektivních podnikatelek pocházejících z 59 různých zemí a program rozdělil více než 4 miliony amerických dolarů pro podporu jejich podnikání.

8 LAUREÁTEK CARTIER WOMEN’S INITIATIVE 2021  
SEVERNÍ AMERIKA
Rebecca Hui – USA – Founder & CEO of Roots Studio

 • She is the Founder & CEO of Roots Studio.
 • Rebecca was inspired to start her business when she travelled to India and was stunned to find that so many talented creatives in rural communities were leaving their homes to pursue jobs in the city. She asked herself, “How do we show these artists that their voice matters, and that there are people willing to pay them for their work?”
 • Rebecca’s commitment to the celebration and preservation of cultural identity led her to create a social enterprise that works with indigenous communities globally to digitize their cultural heritage into intellectual property.
 • Roots Studio has worked with more than 2,200 artists so far. Royalties returned to the village average five times the works’ original selling price and are split 75/25 between the community and contributing artists.

LATINSKÁ AMERIKA & KARIBIK
Valentina Rogacheva – Mexiko – Founder of Verqor

 • Valentina is based in Mexico.
 • She is the Co-Founder and COO of Verqor.
 • She took an unconventional path to working in the region.
 • Originally from Russia, Valentina’s interest in Latin America motivated her to move to Mexico in order to use her financial expertise to positively impact vulnerable unbanked populations.
 • She founded a platform called Verqor that gives data based cashless credits to financially excluded smallholder farmers which they can then use to buy agricultural supplies.
 • Verqor has already significantly improved the quality of life of 500 smallholders but the company has big plans and is aiming to reach at least 500,000 of Mexico’s 5.5 million farmers.

VÝCHODNÍ ASIE
Corina Huang – Tchaj-wan, Čína – Founder & CEO of Boncha Boncha

 • She is the Founder & CEO of Boncha Boncha.
 • She saw first-hand the hardship endured by her grandmother, who suffered from dysphagia, and decided to do something about it.
 • She founded Boncha Boncha, a company that produces high-absorption candy pills to provide nutrition to people who have difficulty swallowing conventional pills.
 • Since its founding, Boncha Boncha has distributed about five million candy pills. The company also has plans to expand to other regions of the world.

JIŽNÍ ASIE & OCEÁNIE
Rebecca Percasky – Nový Zéland – Co-Founder and Director of The Better Packaging Co

 • She is the Co-Founder and Director of The Better Packaging Co.
 • Rebecca dreamed of a waste-free world; and decided to take the steps to make that dream a reality.
 • Rebecca created The Better Packaging Co, a company that is solving the global waste crisis by producing sustainable packaging and educating about waste.
 • The Better Packaging Co has sold 40 million bags to 12,000 customers in 50 countries, reaching tens of thousands of people with its zero-waste message.

EVROPA
Andrea Barber – Španělsko – Founder & CEO of RatedPower

 • She is the Co-Founder & CEO of RatedPower.
 • Andrea used her love of nature and personal sense of urgency to motivate her for impact.
 • Andrea founded a company that is on a mission to digitize the renewable energy industry and maximize clean energy’s potential with a SaaS platform called pvDesign. pvDesign discovers the smartest ways to design solar energy plants and automates their engineering.
 • Andrea has calculated that if only one of the 200 projects studied with pvDesign were installed annually, the energy generated would be 10,800 GWh.

BLÍZKÝ VÝCHOD & SEVERNÍ AFRIKA
Basima Abdulrahman – Irák – Founder & CEO of Kesk

 • She is the Founder & CEO of KESK.
 • She is providing an energy efficient solution to tackling the frequent power outages experienced in her home country.
 • Basima created Kesk, a company that offers green building services and products that change the way buildings and communities are planned, constructed, and operated in Iraq.
 • In 2020, the company began testing a standalone solar AC unit. It aims to sell between 3,000 and 5,000 units in the next five years.
 • Basima is the first CWI laureate to represent Iraq.

SUBSAHARSKÁ AFRIKA
Seynabou Dieng – Mali – Founder & CEO of MAYA SARL

 • She is the Founder & CEO of MAYA SARL.
 • She understands that food is a cultural touchstone that can connect people to their heritage. She is working to ensure that link survives for generations.
 • Seynabou created MAYA, a food processing company specializing in grocery store products which uses an inclusive model through partnership with farmers.
 • MAYA has trained 250 farmers as part of its model, who through their own training have been able to reach another 3,000 farmers –a true ripple effect at play.
 • Seynabou is the first CWI laureate to represent Mali.

SCIENCE & TECHNOLOGY PIONEER AWARD
Orianna Bretschger – USA – Founder & CEO of Aquacycl

 • She is the Founder & CEO of Aquacycl.
 • Orianna found her path to impact in an unlikely sector – wastewater treatment.
 • Orianna created Aquacycl, a company that offers modular, on-site, organic waste treatment systems that make energy-neutral wastewater treatment a reality.
 • As part of Aquacycl’s “sanitation for all” mission, the company aims to bring its off-sewer and off-energy-grid solutions for sanitation to more than 100 million individuals over the next five years.

Zdroj a foto: Cartier

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.