Virtuální během podpořil Geis CZ Ligu vozíčkářů  

Omezení setkávání a home office „přikoval“ mnohé lidi doma a znemožnil sportování. Společnost Geis CZ se ale rozhodla podpořit pohyb svých zaměstnanců a zapojila se do Virtuálního charitativního běhu. Ke svému 30. výročí ho vyhlásila Liga vozíčkářů ve spolupráci s projektem Rozběháme Česko.

Společnost Geis svým zaměstnancům uhradila startovné a oni se tak mohli směle pustit do zdolávání kilometrů. V období od 22. do 28. března si každý „závodník“ určil jakoukoli trasu a pomocí speciální mobilní aplikace evidoval uběhnuté případně nachozené kilometry. „Když jsme se k běhu přihlásili, nečekali jsme, že se naši zaměstnanci do této akce vrhnou s takovou vervou. Přihlásilo se jich 53 a jako cílovou metu si vytkli zdolat 2300 kilometrů,“ říká Kristýna Copková, marketingová manažerka ze společnosti Geis CZ.

A jak to celé dopadlo?

Tým Geis zdolal celkem 2335,123 kilometru, což je mimochodem délka hranic České republiky, a obsadil neuvěřitelné 5. místo z celkem 212 přihlášených týmů. „Pro Ligu vozíčkářů jsem vyběhali 12 tisíc korun a celkový finanční výtěžek akce byl 459 064 korun, což více než trojnásobně překonalo očekávání pořadatelů,“ dodává Kristýna Copková.

Lidem s tělesným postižením tento výtěžek částečně pokryje náklady spojené s nákupem Redcord Workstation, což je zařízení určené pro komplexní terapii klienta a pohybové cvičení. Zároveň jim budou získané finance dotovat rehabilitační služby.

Jeden z nejobdivuhodnějších výkonů předvedl David Procházka, dispečer modletické pobočky. Jeho celkem 132,59 kilometru se v celkovém pořadí dostalo na úžasné 6. místo ze 1758 přihlášených účastníků a podporovatelů. „Sportuji celý život, věnoval jsem se hlavně týmovým sportům jako je fotbal, hokej nebo házená, ale jak jsme já i moji spoluhráči stárli, všichni kolem mě začali vynechávat. A tak jsem přešel na běh, při kterém nikoho dalšího nepotřebuji,“ říká David Procházka, který běhá už sedm let a má za sebou šest maratonů. Obvykle je „dává“ v závodě za tři a půl hodiny.

„Když se člověk přehoupne přes první půlmaraton, tak pak už je to jen o hlavě,“ usmívá se David Procházka s tím, že „normálně“ běhá asi 17 kilometrů při každém běhu, což je v průměru 80-100 kilometrů za týden. „V rámci běhu pro vozíčkáře jsem ale musel přidat. Na běhání jsem měl jen pět dnů. Můj nejdelší běh byl 33,5 kilometrů, které jsem zdolal za 3 hodiny a 19 minut,“ uvádí David Procházka. „Jsem běžec samotář, ale běhám zásadně bez sluchátek. To je totiž ten pravý relax, kdy si člověk krásně srovná myšlenky. A teď, když to navíc bylo spojeno s dobrou věcí, tak to byla dvojnásobná radost,“ uzavírá.

Zdroj: www.geis.cz, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *