Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Amerikánka Terezy Ramba a Elišky Křenkové se vrací na divadelní prkna

Po mnoha měsících vynucené přestávky se kultovní představení Amerikánka Viktora Tauše, ve které excelují Tereza Ramba a Eliška Křenková v roli Emy Černé, vrací zpět.

Domovem jim tentokrát bude cirkusová manéž. Čtyři po sobě jdoucí červencová představení od čtvrtka 8. 7. do neděle 11. 7. 2021 se odehrají na letní scéně Azyl78 patřící pod domovská Jatka78.

Viktor Tauš, režisér a producent, říká: „ Amerikánka v Azylu 78 představuje konfrontaci s novým prostorem, kruhovou cirkusovou manéží. Amerikánka vtrhne do cirkusu v nových zářivých kostýmech a za doprovodu kapely Blue Shadows každého přesvědčí, že vyprávění příběhu je stejně strhujícím cirkusovým aktem jako akrobacie.“

Amerikánka – anotace
Co vás dokáže udržet při životě, když proti vám stojí celý svět a vy jste ještě dítě? Ema Černá, hrdinka příběhu inspirovaného skutečnými osudy, nakonec překoná i tuto situaci. Nejpodstatnější součástí vůle k přežití je totiž víra v sebe sama, víra, že někde daleko, možná až v Americe, čeká někdo, komu na vás záleží. Ema Černá  na své cestě zdolá útrapy dětského domova, pěstounské péče i „pasťáku“. Amerikánka je sondou do historie 80. a 90. let v Československu, ale stejně tak jde o ryze současné drama o naději, vydělenosti a touze žít.

Inscenace v hlavních rolích s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou měla premiéru 13. 9. 2018. Producent, režie: Viktor Tauš, autoři: David Jařab, Evita Naušová, dále hráli: Klára Melíšková, David Novotný (ze záznamu), hudba / živá hudba: Petr Ostrouchov&Blue Shadows, výtvarník inscenace: Marek Cpin, výtvarník kostýmů: Marek Cpin, světelný design: Jiří (Zewll) Maleňák, zvuk: Rudolf Smetana, producentka/výkonná producentka: Aneta Novotná Wojtylová, PR a propagace: Johana Turner

Vstupenky najdete zde: http://www.jatka78.cz/cs/program#troupe=heaven-s-gate .

Pokud se stane, že bude nutné představení zrušit, bude stanoven náhradní termín anebo nabídnut voucher na kulturu či vráceno vstupné.

Amerikánka – holka z děcáku – pomáhá
Už od premiérového představení Amerikánka pomáhá spolu s diváky těm, kteří to potřebují nejvíce. Od loňského roku jde o neziskovou organizaci Dobré víly dětem mající za cíl vykouzlit každému dítěti v dětském domově pravidelně nějaký zážitek. Protože objetí a věnovaný čas je víc než hračka! Dobrou vílou může být každý z nás, i Vy! Stačí si koupit charitativní vstupenku za 1000,- Kč, kterých je na každé představení vyhrazeno deset. Více informací na www.dobrevily.cz.

Číslo transparentního účtu Amerikánky: 123 – 1600980297/0100

Zdroj a foto: www.amerikanka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *