Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

BydleníJídlo a pití

Pozvěte přátele na večeři a pochlubte se tajemstvím japonských mistrů kuchyně!

Ještě nedávno tušil jen málokdo, co je to tepan a jaké jsou jeho výhody. S tím, jak vzrůstá zájem o netradiční a exotické kuchyně, dostala se na výsluní i tato speciální varná deska typická pro japonskou gastronomickou tradici. Příprava menu se díky ní stane pro vás i vaše blízké skutečným kulinářským zážitkem! Miele ji nabízí ve variantě Yaki jako jeden z prvků řady SmartLine. Ta umožňuje vytvořit si skutečně individuální a elegantní varné centrum. Vybrat si můžete z různých druhů ohřevu (indukční, plynový, elektrický) nebo z několika doplňků, jako je wok, gril či právě tepan Yaki.

 Co je tepan?
„Tepan“ se překládá jako „horký stůl“, případně „smažit na železné ploše“. Funguje jako horká plotýnka sporáku, plotna a grilovací deska, na níž lze kromě grilování také restovat nebo opékat. Připravit na něm můžete vše od snídaní přes obědy až po večeře. Hravě si poradí s vajíčky, slaninou, zeleninou, nejrůznějšími plackami, ale také se steaky či rybami. A příprava mořských plodů se pak stává doslova divadelním představením plným barev a vůní! A co když dostanete chuť na sladké? Ani to není pro tepan žádný problém a vy můžete své chuťové pohárky nechat rozmazlovat třeba palačinkami, lívanci, grilovaným banánem nebo ananasem, pečeným jablkem a dalšími dobrůtkami. Využít jej můžete také pro závěrečnou úpravu pokrmů po sous-vide. Příprava pokrmů na tepanu však není jen efektní, ale také krátká a k surovinám šetrná. Ingredience totiž klademe přímo na horkou plochu bez tuku. Po obrácení se osmahnou z druhé strany, a celá příprava je tak velmi krátká a šetrná. Zachovají se vitaminy, jídlo neztratí barvu, vůni ani chuť.

Tepan Yaki od Miele z vás udělá krále i královny kuchyně
Tepan Yaki od Miele s indukční vyhřívanou plochou zaujme už svým elegantním designem vhodným pro kompaktní nebo plochou vestavbu. Teplotu můžete snadno a rychle navolit pomocí číselné řady SmartSelect. Tepan disponuje dvěma samostatně regulovatelnými zónami, aby byly hlavní chod a příloha připraveny vždy ve stejný čas a v perfektní kvalitě. S dalšími přístroji SmartLine vytvoří z vaší kuchyně skutečné srdce domova i místo společenského setkávání.

Tip redakce: Čokoládová roláda s višněmi
Časová náročnost: 30 minut
Suroviny na čokoládový piškot:
2 PL cukru
6 vajec, velikost M
175 g cukru
1 ČL vanilkového extraktu
50 g kakaového prášku, prosetého
2 PL cukru

Suroviny na náplň:
1 sklenice višní (à 390 g)
150 g smetany
150 g zakysané smetany
2 PL cukru moučka

Příslušenství:
pečicí forma, obdélníková
33 cm x 23 cm
pečicí papír
univerzální plech
kuchyňská utěrka

Příprava:
Pečicí formu vyložíme pečicím papírem a posypeme cukrem. Zasuneme univerzální plech. Spustíme automatický program nebo předehřejeme podle manuálních nastavení. Oddělíme žloutek od bílku a bílek si necháme na později. Z vaječného žloutku, cukru a vanilkového extraktu vymícháme krém. Vmícháme kakaový prášek. Z bílku vyšleháme tuhý sníh a opatrně přidáme do čokoládové směsi. Rozložíme rovnoměrně v pečicí formě. Pečicí formu postavíme na univerzální plech a pečeme podle průběhu programu nebo manuálních nastavení. Velký kus pečicího papíru rozložíme na pracovní ploše a posypeme cukrem. Čokoládový korpus vyklopíme ihned po upečení na pečicí papír, přikryjeme kuchyňskou utěrkou a necháme vychladnout. Višně slijeme a šťávu zachytíme. Višně rozpůlíme. Vyšleháme tuhou šlehačku a vmícháme zakysanou smetanu. Z vychladlého korpusu stáhneme pečicí papír. Korpus potřeme trochou šťávy z višní a boky čistě okrojíme. Jednu z kratších stran nakrojíme podélně asi 1½ cm od okraje. Potřeme směsí ze šlehačky a smetany, rozložíme na ni višně a srolujeme od nakrojené strany. Dáme na moučníkový podnos a posypeme moučkovým cukrem.

Nastavení:
Automatický program
Moučník | Čokoládová roláda
Doba trvání programu: 20 minut
Manuálně
Provozní způsoby: Kombin. přípr. + hor. vzd. plus
Teplota: 160 °C
Vlhkost: 50 %
Předehřátí: Zap.
Doba přípravy: 20 minut
Úroveň: 1

Zdroj a foto: Miele

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *