Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Přivítejte babí léto se skleničkou španělské cavy Freixenet

Využijte poslední momenty na sluncem prozářené terase k tomu, abyste načerpali sílu na přicházející podzim. Dopřejte si babí léto v té nejlepší společnosti – oceňovaných šumivých vín značky Freixenet. Uvidíte, že si první podzimní dny užijete, jako byste byli v centru katalánské metropole, kde pohodová, letní atmosféra téměř nikdy nekončí.

Stejně jako v jiných vinných oblastech, i ve slunném Španělsku právě nyní nastává období, kdy dozrává vinná réva, ze které vinaři z provincie Penedés připravují výborné šumivé víno – známé jako cava. Než bude ale možné otevřít lahve z letošní sklizně, bude třeba počkat několik měsíců. V souladu se zakotvenými postupy musí totiž zrát v lahvích tradiční metodou, stejně jako šumivé víno z Champagne, tedy devět i více měsíců. Nevěste ale hlavu a vychutnejte si plody práce španělských vinařů z minulých let, které právě dozrály. Zvláště pak doporučujeme ty, které letos ocenila i odborná veřejnost.

A protože babí léto každoročně láká užít si poslední teplé podvečery na terase nebo zahrádce, můžete toto krásné období zakončit něčím skutečně výjimečným. Cava stojí za pozornost všech milovníků šumivých vín, a to také dokazuje i letošní Grand test magazínu WINE & Degustation. Pusťte do svých domovů španělské slunce a přivítejte podzimní barvy stylově s výherci prestižní soutěže.

Freixenet Carta Nevada
Zlatá medaile v kategorii CAVA D.O. – SEMI SECCO
Cava Freixenet Carta Nevada má zelenkavou barvu se zlatavými odlesky a jemným, dlouhotrvajícím perlením. V její výrazné vůni převládají tóny zralého exotického ovoce s podtónem pomela. Chuť této cavy je bohatá, vyvážená a svěží s optimálním poměrem kyselin a zbytkového cukru. Ve sklepě zraje 10-15 měsíců. Na trh byla uvedena již v roce 1941 a rychle se stala ikonou své kategorie. Doporučená maloobchodní cena je 199 Kč.

Freixenet Cordon Rosado
Zlatá medaile v kategorii CAVA D.O. – ROSÉ
Cava vyznačující se lososově růžovou barvou s měděnými odstíny má svěží ovocné aroma připomínající drobné lesní ovoce s typickou vyzrálostí. Chuť je čistá, šťavnatá, ovocná, připomínající nektarinky, citrusy a dozrálé ostružiny s dlouhým závěrem. Ve sklepě zraje 12-18 měsíců. Doporučená maloobchodní cena je 199 Kč.

Freixenet Cordon Negro Brut
Bronzová medaile v kategorii CAVA D.O.
V 70. letech minulého století byla světu představena cava Freixenet Cordon Negro v černé matné lahvi. Patří mezi nejprodávanější cavy na světě. Vyznačuje se zlatavou barvou se zelenkavými odlesky a jemným, dlouhotrvajícím perlením. Ve vyzývavé, středně plné chuti převládá tropické ovoce podpořené atraktivní kyselinkou. Tato cava zraje v katalánských sklepích 12-18 měsíců. Doporučená maloobchodní cena je 199 Kč.

Zdroj a foto: Freixenet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *