Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava

Summer Camp Evropy 2 – táborák, diskotéka, koncert, olympiáda, prostě tábor jak má být!

V srpnu Evropa 2 pro své mladé posluchače zorganizovala letní rádiový tábor v nádherném prostředí Prachovských skal. Podle nadšených reakcí dětí třetí ročník proběhl v duchu „Tábor, na který nikdy nezapomeneš!“. Účastníci se setkali s oblíbenými moderátory Evropy 2 (Leošem Marešem, Pavlem Cejnarem, Katkou Říhovou, Ondrou Urbanem, Petrem Říbalem atd.), vyzkoušeli si živé vysílání, zahráli si spoustu her, užili si naučné i zábavné workshopy a také hudební vystoupení Pokáče. Role hlavního vedoucího se opět ujal moderátor a zkušený táborník Tomáš Zástěra.

Třetí ročník zhodnotil hlavní táborový vedoucí Tomáš Zástěra následovně: “Musím říct, že třetí ročník Summer Campu Evropy 2 se vskutku povedl. Sice jsem po návratu prospal 18 hodin v kuse, ale zato s pocitem, že jsme se všichni po dobu 6ti dnů královsky bavili. V poslední době se hodně říká, že dnešní děti už na tábory a přírodu nejsou, že je to ani už moc nebaví. A těmto škarohlídům vzkazuji – náš Summer Camp do toho netahejte!”

Co vše děti zažily?
První den byl ve znamení vybalování a seznamování se. Od Tomáše Zástěry se všichni dozvěděli, co je na táboře čeká a zvládli i první táborák. Následující večer se o diskotéku postarala dvojice Ondra Urban a Petr Říbal. Byla to taková party, že se dětem nechtělo jít vůbec spát. Kromě toho si děti přes den vyzkoušely kurz první pomoci, vybrali nejlepší táborovou vlajku s pokřikem a naučily se základy latinskoamerických tanců. Třetí den si táborníci užili výlet do Prachovských skal. Odpoledne se na tanečním workshopu Danceway naučili choreografie ve stylu street dance a hip-hopu. Večer dětem u ohně zahrál velmi očekávaný Pokáč (Honza Pokorný), na kterého se děti velmi těšily. Během vystoupení zahrál všechny své hity a dokonce si s dětmi společně zahrál singl Kočka. „Tábor byl super, děcka byly skvělý, zazpívat si u ohně je vždycky fajn. Dostal jsem i kafe v plecháčku a večeři v ešusu, takže vše jak má být. Děcka ještě jednou zdravím, snad se brzo potkáme někde na koncertě,“ popisuje své dojmy z tábora nadšeně písničkář.

Středa byla ve znamení olympiády. Do ní se všichni s vervou pustili a o vítězích jednotlivých kategorií tak rozhodovaly pouhé desetiny sekundy. Během dne děti navštívili díky BESIPu policisté, kteří s nimi probrali nejen zásady bezpečnosti, ale poučili je také o sociálních sítích a nebezpečí, jež na nich číhá. V závěru zajímavé přednášky si mohly vyzkoušet policejní vestu a další pomůcky. Ve čtvrtek dopoledne na děti čekal workshop s hudební školou VIP4YOU, která s sebou přivezla muzikanta Lásku. Ten si s táborníky střihl nejen několik songů, ale vymyslel spolu s nimi i jejich vlastní písničku, kterou zazpívali v živém vysílání Evropy 2. Odpoledne do kempu zavítala Lucka Bechynková, která si pro děti připravila workshop. Každé z dětí si z korálků pro sebe navléklo náramek, někteří k tomu ještě stihly přichystat další jako dárek pro svou maminku, sestru, brášku, babičku nebo někoho dalšího. Ondra Vodný nejdříve děti naučil něco o DJingu a posléze to spolu s dětmi pořádně rozjel na party. Po desáté hodině překvapili vedoucí děti stezkou odvahy.

Šestý den se poučily díky Člověku v tísni o nebezpečí na sociálních sítích a fake news. Odpoledne si pak vyzkoušely, jaké je to být moderátorem. Během živého vysílání s Pavlem Cejnarem a Luckou Bychynkovou se představily jednotlivé oddíly, které si pro posluchače Evropy 2 připravily vlastní zprávy. O největší rozruch v táboře se postaral příjezd Leoše Mareše, kterého děti vyhlížely už od samotného rána. Moderátor rozdal několik desítek autogramů a fotek, s táborníky si pak zahrál také několik her včetně stolního fotbálku a ping-pongu. Krátce po čtvrté hodině odpoledne ho pak mohli slyšet posluchači také v éteru. Vedle Leoše Mareše usedli za mikrofon také vedoucí tábora Tomáš Zástěra a Katka Říhová, která se po mateřské dovolené vrací od září do vysílání.

Sobota pak už proběhla ve znamení loučení. Děti si z tábora odnesly spoustu zážitků a organizátoři již nyní plánují další ročník. Tak zase za rok!

Zdroj a foto: Evropa 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *