Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

BydleníTechnologie

Chytrá domácnost zažívá boom, útoky na ni a IoT také. Kaspersky představuje řešení Smart Home Security

Nový bezpečnostní produkt, který poskytuje komplexní ochranu proti široké škále potenciálních hrozeb pro zařízení Internetu věcí v rámci chytrých domácností, představila společnost Kaspersky. Řešení Kaspersky Smart Home Security pomůže telekomunikačním operátorům reagovat na rostoucí poptávku zákazníků po ochraně zařízení chytrých domácností. Instaluje jej poskytovatel internetového připojení na router a jediné, co musí uživatel udělat, je stáhnout si aplikaci do smartphonu, aby mohl ovládat a kontrolovat zabezpečení zařízení.

Trendem dnešní doby je přechod od samostatných chytrých zařízení k propojenému ekosystému sestávajícímu z mnoha síťových „vychytávek“. Velký rozvoj zažil nedávno zejména trh internetu věcí (IoT) – v roce 2020 došlo k dramatickému nárůstu o 23,1 %. To vyvolává naléhavou potřebu zajistit komplexní ochranu takového ekosystému před širokou škálou hrozeb. Potvrzuje to i průzkum společnosti Kaspersky, který ukazuje, že počet útoků zaměřených na hacknutí domácích zařízení se oproti předchozímu roku zdvojnásobil (z 16,17 % na 32,72 %). Také další zpráva společnosti Kaspersky došla k závěru, že se většina uživatelů (89 %) obává o bezpečnost svých zařízení.

Každou sekundu se připojí 127 nových IoT zařízení
Zařízení IoT, jako jsou chytré hodinky, dveřní zámky, fitness trackery a mnoho dalších, jsou prakticky všudypřítomná. Podle analytiků trhu se k internetu připojuje každou sekundu 127 nových zařízení. Jejich široká dostupnost přitahuje pozornost nejen nadšených uživatelů, ale i počítačových zločinců. Aby bezpečnostní experti společnosti Kaspersky mohli sledovat a předcházet útokům na chytrá zařízená, vytvořili honeypoty, speciální software, který napodobuje zranitelné zařízení. V podstatě tak fungují jako pasti na útočníky, kteří cílí právě na tato zařízení.

Podle analýzy dat získaných z honeypotů společnosti Kaspersky se potvrzuje trend neustálého nárůstu počtu útoků na zařízení IoT. Za první pololetí letošního roku dosáhl celkový počet pokusů o infekci čísla 1 515 714 259, zatímco v druhém pololetí loňského roku to bylo „jen“ 639 155 942. Ve většině případů útočníci při pokusu o připojení použili protokol telnet (slouží k vzdálenému přístupu a správě zařízení); zbytek používal SSH a web. Zločinci však neustále aktualizují svoje nástroje a infikovaná zařízení poté zneužívají ke krádeži osobních dat a těžbě kryptoměn, tedy nejen k DDoS útokům.

Blokuje sledování i pokusy o průnik do sítě
Nový bezpečnostní produkt Kaspersky kombinuje několik klíčových aspektů kybernetické bezpečnosti, včetně ochrany před malwarem, zablokování utajeného sledování a řízení přístupu k internetu. Hlavními součástmi sady pro kontrolu narušení domácí sítě jsou antivirové skenování souborů, blokování útoků hrubou silou, kontrola podezřelých URL adres a monitorování internetových portů a protokolů.

Bezpečnostní sada umožňuje zákazníkům kontrolovat úroveň zabezpečení systému a jednotlivých zařízení. Produkt upozorní uživatele, pokud jsou hesla pro zařízení příliš slabá, a pomůže vybrat jejich novou bezpečnější variantu. Kaspersky Smart Home Security dává rodičům také možnost omezit dětem používání internetu, například v noci nebo v jinou nežádoucí dobu, a zabránit návštěvám nevhodných webových stránek.

Účinná ochrana propojené domácnosti
„Vidíme, že obliba zařízení pro chytrou domácnost každým rokem roste. Spolu s tím přirozeně roste i počet nejrůznějších kybernetických útoků zaměřených na nabourání do těchto zařízení. Vzhledem k tomu, že chytrá domácnost není jen nějakým dočasným trendem, ale naší budoucností, je zřejmé, že pro tuto kategorii zařízení je zapotřebí ucelený produkt, který zajistí všestrannou ochranu proti široké škále hrozeb. Věříme, že Kaspersky Smart Home Security pomůže telekomunikačním operátorům reagovat na rostoucí poptávku uživatelů po ochraně zařízení v jejich chytré domácnosti,“ říká Oleg Nevstrujev, vedoucí oddělení Customized & Technology Products Management společnosti Kaspersky.

„Náš nový produkt je výsledkem dlouholeté úspěšné spolupráce s operátory po celém světě. Víme, s jakými problémy se naši partneři z oblasti telekomunikací potýkají v souvislosti s nástupem nových technologií. Nový produkt bude chránit uživatele a podrobně sledovat aktuální úroveň ochrany domácího ekosystému IoT. Operátoři potřebují využít i zařízení, která mají v domácnostech svých zákazníků již nainstalována, a tyto požadavky byly při vývoji nového řešení rovněž zohledněny,“ ujišťuje Alexej Gromyko, vedoucí globálních projektů pro poskytovatele služeb (xSP).

Další informace o nabídce služeb s přidanou hodnotou (VAS) společnosti Kaspersky pro telekomunikační firmy a o řešení Kaspersky Smart Home Security jsou k dispozici na této internetové stránce.

Zdroj a foto: www.kaspersky.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *