Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Češi se učí odbourávat stres šťastnou myslí

Více než rok, který Češi strávili kvůli pandemii covid-19 většinou doma, vyvolal ve spoustě lidech z různých důvodů značné množství stresu, obav a úzkosti. Stovky hodin, které byli nuceni strávit doma, bylo najednou potřeba vyplnit zábavou, kterou dříve mnozí vyhledávali při sportovních aktivitách, v přírodě etc. Vzhledem k zavřeným sportovištích a později i okresem, se začal objevovat nový trend. Češi se začali uchylovat k osobnímu rozvoji více než kdy jindy.

Dnešním trendem mladých, ale i všech, kteří se chtějí nějak v životě posunout, je osobní rozvoj a koučink či koučování. Už jste tato slovo slyšeli? Možná ve spojení s tenisem, protože základy současného koučinku položil tenisový odborník, učitel z Harvardu Timothy Gallwey, který se zabýval teorií výuky tenisu, golfu a lyžování. Koncentroval se na to, co se v průběhu procesu učení odehrává mysli a v těle hráče a položil základy ve sportovním koučování.

Jedním z těch, koho nadchlo právě koučování, je Veronika Petrová, kterou je možné znát z projektu Šťastná mysl. Veronika původně celý život pracovala jako herečka a moderátorka. Až teprve v roce 2015 se setkala s neurovědou a právě koučinkem. “Změnilo mi to život a mě samotnou. Neustále jsem hledala odpovědi na své otázky ohledně emocí i mysli a Results coaching systém, který používám ve svém osobním i profesním životě, mi na ně odpověděl. Je to neustálá práce a vývoj, jenž následně předávám lidem především na základě 12h sezení, po dobu 3 měsíců, což je doba, kdy jsme schopni se zbavit zlozvyků, nesprávné návyky proměnit v ty správné a ukotvit je a sebe ve svém životě.

Lidé se častokrát bojí změny, vyjít z něčeho, co bylo, anebo je celým jejich životem. „I já jsem si něčím takovým prošla, ale taky vím, že pokud bych konkrétní změny ve svém životě neudělala, zůstanu na povrchu a promarním svůj život“ uvádí Veronika a pokračuje: „Každá změna je určitě náročná o to více, pokud jste rigidní. Já jsem taková byla. Musela jsem zbořit mnoho starých struktur, vzorců, a to včetně výchovy. Protože to bylo to, co mě mátlo. Že to tak a tak mám, jsem v tom vychovaná, ale mně osobně to nedávalo smysl. Je tu rok 2021, život se neuvěřitelně zrychlil, vyvinul a ať chceme či ne, je lepší jít s dobou, než zůstávat v minulosti či být přehnaně v budoucnosti.“

A to je další věc, kterou s lidmi Veronika řeší. Vědomá přítomnost. „Bytí v přítomném okamžiku bez posuzování, hodnocení a analyzování. Vyhodit ten bordel, jak já říkám, obsesivní myšlenky, závislosti, perfekcionismus, žárlivost a v podstatě celkově práce s negativními emocemi.“

Také proto Šťastná mysl –  www.stastnamysl.cz společně s Nobles´ Magazine – a značkou N.K.La Perle připravili soutěž o proměnu v hodnotě 70 tisíc Kč! Může se zúčastnit každá žena a tato proměna obsahuje 3měsíční koučink s Veronikou v hodnotě 36tis.Kč, dále líčení a styling 3 obrazů od Natálie Šťastné, dále darování šatů od návrhářky Niny Klymiuk a také focení dotyčné po proměně, která dostane 15 upravených fotografií. Celý projekt se budu natáčet a fotografovat, ke zhlédnutí bude po závěru soutěže právě na stránkách Šťastné mysli“.

Foto: archiv V. Petrové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *