Prvok, Šampón, Tečka a Karel vrátili diváky do kin. Film Patrika Hartla vidělo půl milionu lidí

Film Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel dosáhl výrazného a výjimečného úspěchu v návštěvnosti. Během necelých sedmi týdnů promítání od své premiéry vidělo snímek v českých kinech více než 500 000 platících diváků.

“Já jsem moc šťastnej, že náš filmový příběh diváky baví a dojímá. Hrozně dlouho jsem se snažil, aby ten film měl sílu. Půl milionu diváků je velká radost. Měl jsem příležitost vidět film s diváky v kině třikrát. V Praze, v Plzni a v Bratislavě. Pokaždé se tak smáli, že jsem si uvědomil, jak mocný zážitek umí narvané kino divákům zprostředkovat. Koukat se na komedii doma je smutný. Smát se s dalšími dvěma sty lidmi v kině je opravdová pecka. Hurá!,” neskrývá nadšení režisér Patrik Hartl.

Film Prvok, Šampón, Tečka a Karel vstoupil do kin 29. července, během prvních čtyř dnů v kinech zaznamenal 98 000 diváků a spolu s předpremiérami měl na kontě prvních 100 000 diváků hned po premiérovém víkendu.

V letních měsících tohoto roku jsme vůbec netušili, co nás v kinech čeká. Po celou dobu uzavření delší než 8 měsíců nám zbyla vlastně jen víra, že se lidé do kin vrátí a opakovaně jsme odvraceli depresivní prognózy, že je s kiny konec. A vida – lepší odměnu jsme v kinech nemohli dostat. To, že se nějakému filmu podaří přeskočit hranici půl miliónu diváků, je v této době něco jako zázrak. A to, že se to povedlo českému filmu, je dvojnásobná radost,“ přidává k úspěchu filmového Prvoka pohled provozovatelů kin Jan Bradáč, šéf sítě kin CineStar.

Sedm týdnů po premiéře se film stále drží v první pětce návštěvnosti, na svém programu ho stále mají všechna česká multikina a do konce října ho má v plánu promítat na 180 tradičních jednosálových kin.

„Jsem nesmírně rád, že náš film vrátil do kin tak obrovské množství diváků. Je pro nás radostí vidět a slyšet prožívané emoce, které film vyvolává. Po tak dlouhém období, kdy jsme nemohli pracovat, je to obrovskou satisfakcí, která dává naší práci smysl. S velikou pokorou přijímáme tisíce pozitivních reakcí a stále nás to všechny dojímá. Film bez diváků je totiž jako tělo bez duše a my jsme chtěli, aby právě náš film duši měl a hrozně velikou,“ říká dojatý producent filmu Martin Palán z Bontonfilmu.

Významný milník neunikl ani hercům z filmu, kteří posílají Patrikovi Hartlovi své gratulace. David Švehlík nahrál parafrázi své scény vzkazu pro Tečku, Martina Hekerová složila píseň, Jana Kolesárová poslala vzkaz ze slunné Kalifornie a někteří herci se na oslavu i svlékli.

Anotace:
Film „Prvok, Šampón, Tečka a Karel“ natočil podle svého stejnojmenného knižního hitu režisér Patrik Hartl. Čtyři kamarádi vyhlásí válku proti scvrkávání varlat a proti krizi středního věku tím, že se rozhodnou plnit odvážné úkoly. Prvním z nich bude svléknout se na veřejnosti do naha . . .

Hartl jako autor knihy i filmu připravil hrdinům oproti románu několik změn, milovníky knihy tak čeká pár překvapení. V hlavních rolích čtyř kamarádů se představí Martin Pechlát jako Prvok, David Švehlík jako Šampón, Hynek Čermák bude Tečka a Karel ponese tvář Martina Hofmanna.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel jsou čtyři dávnověcí kamarádi ve středním věku, kteří si na večírku přiznají, že nežijí tak, jak si vlastně představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním téměř nesplnitelných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč …

„Mám obsazení snů, hereckou Ligu mistrů, a jsem přesvědčený, že film je lepší než knížka,“ říká nadšeně Patrik Hartl. „Film je o kamarádství. A taky o tom, jak těžké je někdy nepodvádět. Nejenom třeba svou ženu nebo nejbližšího přítele, ale i sám sebe. Filmový Prvok je vyprávění o odvaze udělat něco debilního, co nám připomene, že můžeme bezstarostně žít, i když máme všichni hypotéky a na krku festival problémů,“ přibližuje Hartl.

Patrik Hartl je v současné době nejúspěšnějším českým spisovatelem. Jeho knižní prvotina Prvok, Šampón, Tečka a Karel vyšla v roce 2012 a od té doby se prodalo na 200 000 ks. Hartlovy knihy Malý pražský erotikon, Okamžiky štěstí a Nejlepší víkend získaly ocenění Český bestseller. Jeho divadelní hry jsou dlouho dopředu vyprodané.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel
ČR  – 2020;
Délka: 117 minut
Žánr: komedie, drama
Premiéra: 29. července 2021
Režie: Patrik Hartl
Scénář: Patrik Hartl
Hrají: Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martina Hofmann, Daniela Kolářová, Kristýna Boková, Jana Kolesárová, Petra Polnišová, Bára Poláková a mnoho dalších

Filmovou píseň Romana Holého s názvem Dobrá zpráva nazpívali Dan Bárta, Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert a Vladimir 518.

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.