Herec Matouš Ruml načetl dětské detektivky s hádankou

Deset původních českých detektivních příběhů pro děti s hádankou vydává Supraphon jako audioknihu na CD mp3. Načetl je populární mladý herec Matouš Ruml.

Hlavními hrdiny povídek jsou osmiletý Petr a dvanáctiletá Pavla, sourozenci, kteří si říkají Pátrači. Stávají se svědky nebo přímo účastníky vyšetřování různých kriminálních případů a často napomůžou odhalení pachatele. Ať už jde o krádež horského kola, usvědčení podvodníka, pátrání po autorovi tajemného dopisu či vykradačích bytů, vždy jsou oba sourozenci vtaženi do napínavých dějů a zápletek. Díky svému důvtipu a detektivnímu talentu vyřeší nejrůznější záhady. V závěru každé povídky si svůj postřeh můžou vyzkoušet i posluchači audioknihy a tipovat, kdo je pachatelem. Řešení případu se pak dozvědí v následující kapitole. Skvělým průvodcem a vypravěčem je herec Matouš Ruml. Autory příběhů, které vycházejí na značce Supraphon pod názvem Dětské detektivky s hádankou, jsou Jaroslav Major a Alan Piskač.

Matouš Ruml je populární český herec, který v současné době hostuje v Divadle Verze a v Divadle v Celetné. Televizní diváci ho mohou znát ze seriálů Letiště, Comeback nebo Ulice. Hrál v několika televizních pohádkách – Škola princů, Princezna a písař a Princezna a půl království – a ve filmech 10 pravidel jak sbalit holku, Bezva ženská na krku, Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Ubal a zmiz nebo v aktuální novince Jedině Tereza. V roce 2012 získal Cenu Thálie pro činoherce do 33 let. Věnuje se načítání audioknih a nahrávka Prašina v jeho interpretaci získala ocenění jako nejlepší audiokniha pro děti a mládež v soutěži Audiokniha roku 2018. Načetl také titul Podivný případ se psem, který je vítězem Cen Bystrouška 2018 v kategorii audiokniha pro děti od 12 let.

Audiokniha vychází digitálně i na CD mp3 a celkový čas je dvě hodiny a tři minuty.

Tracklist:

 1. Táborová pomsta
 2. Řešení případu Táborová pomsta
 3. Prvomájové pátrání
 4. Řešení případu Prvomájové pátrání
 5. Ukradené horské kolo
 6. Řešení případu Ukradené horské kolo
 7. Záhada zamčeného domu
 8. Řešení případu Záhada zamčeného domu
 9. Vzkaz v láhvi
 10. Řešení případu Vzkaz v láhvi
 11. Podivná návštěva
 12. Řešení případu Podivná návštěva
 13. Kovboj ze zámku
 14. Řešení případu Kovboj ze zámku
 15. Tři vejtahové
 16. Řešení případu Tři vejtahové
 17. Zločin v zahrádkářské kolonii
 18. Řešení případu Zločin v zahrádkářské kolonii
 19. Vodovodní případ
 20. Řešení Vodovodního případu

Celkový čas 2 hod. 3 min.

Foto: Martin Kubica

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.