Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CestováníZábava

Kde si užít podzimní relax, když venku přituhuje

Teploty začínají klesat, podzim je v plném proudu a vy nevíte kam vyrazit? Ideálním útočištěm v sychravém počasí může být sauna nebo různé formy wellness. Vaší drahou polovičku potěšíte třeba privátním pobytem v sauně s vířivkou nebo odpočinkovou masáží v solné jeskyni. Relaxaci navíc můžete spojit s návštěvou nového místa. S portálem SkvěléČesko.cz jsme pro vás připravili několik tipů, kde si užijete maximální odpočinek.

Kouzlo saunování objevíte v Hradci Králové, kde v nově otevřeném saunovém světě Saunyx máte příležitost kromě klasické sauny vyzkoušet populární saunové ceremoniály nebo si užít aromaterapeutické účinky bylin ve speciální Herbal sauně. To vše navíc s působivým výhledem na město. Na střeše továrny, kde saunové centrum vzniklo, nechybí ani oblíbený ochlazovací bazének a relaxační zóna. Pokud preferujete soukromí, mají zde i privátní saunu s vířivkou.

Saunování na vodě
S dalším tipem na saunování zůstáváme v Hradci Králové. V areálu Slezské plovárny zde mají tzv. finskou říční saunu. Že jste ještě o ničem takovém neslyšeli? Pak vám tento zážitek určitě doporučujeme vyzkoušet! Místní Saunalautta totiž navazuje na tradice finské plovoucí sauny a nabízí neopakovatelný zážitek přímo na hladině řeky Orlice. Kromě důkladného prohřátí těla vás čeká jedinečný výhled na plynoucí řeku v průběhu saunování i během odpočinku. Místo ochlazovacího bazénku na vás čekají schůdky z mola rovnou do řeky. Saunu je možné si pronajmout po předchozí domluvě také privátně.

Přespání v jeskyni
Pamatujete si na Marušku z pohádky Sůl nad zlato? Pokud ano, asi už víte kam míříme. Ano, řeč je o Solné jeskyni. Jeden terapeutický pobyt v solné jeskyni se údajně vyrovná 3 dnům stráveným u moře. Přímořské mikroklima, teploty kolem 23°C, tlumené světlo a relaxační hudba mohou být ideálním odpočinkem po náročném týdnu. Léčivé účinky solné jeskyně se vztahují na celé spektrum respiračních onemocnění, alergií a infekcí. V Solné jeskyni v Kuřimi si navíc můžete dopřát relaxační masáž, která dokonale uvolní namáhané tělo a otevře vaši mysl. No, a pokud se vám nebude chtít domů, můžete také využít možnost zde přespat.

Naplánujte si váš víkend už dnes na www.skvelecesko.cz.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *