Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Tajemství Dvojky na zabití

Krimiseriál Dvojka na zabití jde do finále. Co všechno se odehrálo během několikaměsíčního natáčení, které protáhlo herce vedrem, deštěm i zimou? Unikátní snímky vám ukáží, co se odehrávalo ve chvílích, kdy se kamera zastavila.

Umělý pot
Může se zdát, že pobíhání za jedoucím vlakem by mohlo stačit k tomu, aby herečka Sara Sandeva měla dost svého vlastního orosení. Na kameru je ale třeba přitlačit, takže umělý pot vyrábějí maskéři speciálním sprejem. Krůpěje potu jsou tak na světě hned a zběsilý běh se jen zahraje.

Pekelné slunce
Zatímco se Jakub Prachař coby Martin Rykl schovává pod slunečník, aby na něj slunce nepražilo, kolegyně Sara teplo miluje. Její makedonské kořeny se nezapřou, a tak byl boj nejen na slunci, ale i v karavanu, kde Jakub neustále zapínal klimatizaci a seriálová Karolína toužila po pořádném vedru.

Moje druhé já
Bez kaskadérů se neobejde žádné natáčení. Stejně na tom byla i Dvojka na zabití, kdy se musel nechat zaskočit Jan Dolanský při útěku před policií. Jako vrah si tak ani nepopoběhl, protože to za něj obstaral kaskadér, který nakonec skončil pod koly policejního auta. Jakub Prachař zase využil záskoku při zběsilé jízdě autem, které honilo vlak s pachatelem. Jelikož musel řidič vyšvihnout několik smyků, hodin a agresivní jízdu, tak se za volant posadil kaskadér.

Legrace až do smrti
O role mrtvol se většinou postarají komparzisté, a že to není žádné pohodlné natáčení, o tom vědí své. Nehnutě musíte ležet několik desítek minut a dýchání je přísně zakázáno. O to větší legrace je, když se zastaví kamera. Někdy se najdou i tací dobráci, kteří se i při ostré klapce snaží druhého rozesmát.

Relax
Chvíli trvá, než se připraví kamera a nastaví světla. Toho většinou herci využívají k odpočinku a ten se může strávit i takto. Jakub Prachař našel na place kytaru a nebál se zahrát několik písniček.

Režisér ví nejlépe
Režisér Libor Kodad má jasnou představu, a když je třeba zašpinit oblečení od jídla, nebojí se toho ujmout sám. Pokud by to nebylo perfektní, musel by se Norbert Lichý převlékat, a  spokojenost režiséra je tak přednější. Rekvizitáři proto s radostí toto vše nechali na režisérovi.

Celá parta
Kouzelných okamžiků, kdy se sejde většina hereckého osazenstva během jedné chvíle, moc není. Proto je třeba tento okamžik zachytit na chodbě policejní služebny.

Zima je zima
Zatímco Jakub Prachař odolá dešti i mrazu, horkokrevná Sara to jistí pořádně tlustou bundou a pláštěnkou. Kostymérky jsou vybaveny hned několika desítkami kusů tlustých péřových bund, které se oblékají v jakékoli roční době. Zima se jimi zahání velmi dobře.

Účes musí držet
Maskérky v šatně vše připraví a zafixují, aby se nepohnul ani vlas, ani řasa. Takže když se zkouší scéna před ostrou klapkou, je třeba účes ochránit. Často tak chodila Sara, a nejen ona, po place s prapodivnou ozdobou na hlavě. Účel ale splnila a na ostrou byl účes, jako by právě herečka vyšla z maskérny, a přitom už měla za sebou několik desítek minut zkoušení, pohazování hlavou a přeříkávání scénáře.

Zdroj a foto: FTV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *