Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Pohádka Princ Mamánek vzniká na několika místech Česka

První fotografie Jany Nagyové jako královny. „Dojetí, pláč, smích a porozumění,“ říká k dojmům z natáčení Jana Nagyová. 

Na několika různých místech Česka probíhá v září a říjnu natáčení pohádky Jana Budaře s názvem Princ Mamánek. Tvůrci střídají prostředí Pohanska na jižní Moravě, Lednicko-Valtický areál, Žehrovskou oboru v Českém ráji, skály a lesy Kokořínska nebo zámek Dětenice, kde podle legendy Mamánkův příběh Jana Budaře napadl. “Točíme na nádherných lokacích a mám radost, že mnoho z nich jsou místa filmem dosud neobjevená. Často se mi stalo, že jsem přijel na obhlídku a místní mi ukázali místa, která jsem vůbec neznal a která byla prostě skvělá. I díky nim dostává dobrodružné putování prince tu správnou pohádkovou atmosféru,” vypráví Jan Budař, autor předlohy, producent, režisér i představitel hlavní role prince Ludvíka.

Vedle Jana Budaře hrají v pohádce Ondřej Vetchý, Veronika Kubařová, Vladimír Javorský, Boleslav Polívka, Kateřina Antošová, Veronika Daušová nebo Martin Huba. Největší pozornost ale vzbudilo obsazení přespříliš pečující maminky prince Ludvíka. Po téměř třiceti letech se v roli královny vrátila před kameru Jana Nagyová.

Role královny Ludmily mě nadchla tolik, že jsem jí nemohla odolat, hned po přečtení scénáře jsme se s ní ztotožnila,“ říká Jana Nagyová. „Celý měsíc před natáčením jsem měla trému, ale hned první den natáčení, v okamžiku, kdy jsem vkročila na plac a viděla kolem sebe připravený a sympatický štáb, jsem se začala cítit jako ve velké rodině, která mě přijala s otevřeným srdcem,“ vzpomíná Jana Nagyová na svůj první den před kamerou po dlouhé době.

„Velké dojetí, obětí, vášeň, emoce, pláč, úsměv a porozumění,“ vyjmenovává Jana Nagyová své hlavní dojmy z natáčení Prince Mamánka.

Roli královny Ludmily jsem Janě Nagyové nabídnul, protože jsem věděl, že se ke mně jako k princi typově výborně hodí, a moc jsem si přál ji opět spatřit na stříbrném plátně. Její Arabelu jsem pochopitelně miloval jako celé generace diváků,“ prozrazuje Jan Budař. Podle něj neprobíhal na žádnou z rolí konkurz či zkoušky, všechny postavy obsadil Budař na přímo podle svého přání. Obsazení královny ovšem nebylo jednoduché, autor filmu nemohl dlouho na Janu Nagyovou vypátrat kontakt. Detektivní pátrání nakonec ukončil tím, že se rozhodl k zoufalému kroku a napsal její dceři prostřednictvím Instagramu.

„Je to velmi neobvyklé, ale Jan Budař oslovil prostřednictvím Instagramu moji nejmladší dceru s prosbou o propojení,“ vypráví Jana Nagyová. „Dlouho jsme se pak znali jen přes obrazovky díky hovorům přes internet a osobně jsme se setkali až v létě, vlastně docela těsně před natáčením.“

Jana byla naprosto připravená a nesmírně poctivá a pracovitá. Bylo vidět, že jí role královny skvěle pasuje,” pochvaluje si Budař svou volbu.

Premiéra je plánována na září 2022. Distributorem je Bontonfilm. Film vzniká v produkci společnosti Budhar film, byl podpořen Státním fondem kinematografie, Jihomoravským filmovým fondem, jeho koproducenty jsou: Česká televize a Bedna Films.

Scénář a režie: Jan Budař
Dramaturg: Stanislav Dančiak ml.
Kamera: Jan Malíř
Kostýmy: Michaela Horáčková Hořejší
Architekt: Milan Býček
Hudba: Michal Novinski
Masky: Eva Ungrová
Střih: Branislav Vincze
Producenti: Jan Budař (Budhar film), Jakub Červenka (Bedna Films)
Hrají: Jan Budař, Ondřej, Vetchý, Jana Nagyová, Veronika Kubařová, Vladimír Javorský, Boleslav Polívka, Martin Huba, Kateřina Antošová, Veronika Daušová a další

Zdroj a foto: Bontonfilm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *