Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života🎄 Vánoce

Zlato jako vánoční dárek. V oblibě ho mají hlavně prarodiče

Stále více Čechů naděluje pod stromeček slitky drahých kovů. Prim hraje jednoznačně zlato. Dárek v podobě zlatého slitku nebo mince je navíc skvělý způsob, jak své blízké obdarovat cenností, která neztrácí na hodnotě.

Obálka s penězi se v posledních letech stává stále častějším vánočním dárkem. Pod stromečkem ji pravidelně nachází každý druhý Čech. Pro ty, kterým ale peníze nepřijdou jako dárek vhodné, jsou skvělou alternativou slitky drahých kovů. „Naprostá většina lidí peníze, které najde pod stromečkem, utratí, stranou si je odloží jen minimum obdarovaných. Zlaté slitky, případně mince dávají k Vánocům ti, kteří chtějí dát peníze, ale nikoliv v papírové podobě, ale v nějaké trvalejší hodnotě. Slitky drahých kovů jako dárek kupují nejčastěji prarodiče pro svá vnoučata jako investici do budoucna. Drahé kovy totiž drží svoji hodnotu a nepodléhají inflaci, navíc není jejich nákup zatížen zdaněním. Vedle prarodičů většinou dávají tyto dárky ti, kteří sami zlato vlastní a rozumí mu,“ řekl Roman Pilíšek, spoluzakladatel společnosti Zlaté rezervy.

V reakci na rostoucí cenu zlata se zvyšuje i zájem Čechů o nákup žlutého kovu. To se promítne i do letošních předvánočních nákupů. „Nelze jednoznačně říci, že v předvánočním období rostou tržby prodejcům zlata pravidelně. Prodeje závisí především na ekonomickém prostředí, ve kterém se společnost nachází. Tedy v období krizí, případně růstu ceny zlata lze očekávat větší prodeje, v opačném pak nižší. Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace proto očekáváme, že prodeje zlata budou letos před Vánoci patřit k těm vyšším,“ vysvětlil Roman Pilíšek.

Za zlaté slitky, které se lidé rozhodnou nadělit svým blízkým, utrácejí i desítky tisíc korun. Zlatou cihlu najde ale pod stromečkem málokdo. „Aktuální cena kilové zlaté cihly je přes jeden milion tři sta tisíc korun, takový dárek je v tuzemsku spíš raritou, i když i takové případy jsme v minulosti zaznamenali a nelze je vyloučit ani v letošním roce. Prarodiče svým vnoučatům nejčastěji nadělují zlato v hodnotě kolem pěti tisíc korun, v oblibě mají spíš zlaté mince. Ti, kteří mají s investicemi do zlata už zkušenosti, kupují slitky dražší. Nejběžnější jsou zlaté slitky a mince do váhy jedné trojské unce, tedy 31,3 gramu, jejíž cena se pohybuje kolem 43 tisíc korun,“ uvedl Roman Pilíšek.

Na nákup zlata pod stromeček je teď nejvhodnější čas. „Lidé by měli nakoupit nejpozději do poloviny prosince. Následně i samotné slévárny uzavírají produkci a trh se zlatem od Vánoc do Nového roku spí. Tedy dodávky se realizují první nebo až druhý týden v lednu. Navíc existují slitky – zejména mince, které jsou svým vzhledem za účelem dárku vhodnější. Ty mohou být v prosinci už vyprodány,“ upozornil Roman Pilíšek.

Zdroj: www.zlaterezervy.cz, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *