Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

BydleníZvířata

Myš v domě je malý nenápadný škůdce. Jak myš odpudit?

Díra sem, díra tam, pískot tady a pískot támhle – je to jasné, v domě je myš! Není ale radno s jejím vyháněním otálet. Myš vám v domě pouze dokáže uškodit, pustí se vám do potravin a za sebou zanechá trus.

Myš se do domu stahuje hlavně za potravou a především na podzim a v zimě, kdy už je venku chladno a nedá se tam najít nic k snědku. V momentě, kdy myš zjistí, že někde existuje neomezený přísun potravy (nejčastěji je to spíž nebo kuchyň), sama od sebe se stěhovat pryč nebude. Spíš si ještě přizve zbytek rodinky.

Myška na sebe upozorní docela rychle. V okousávání potravin totiž otálet nebude, takže pokud například na sušenkách či ovoci vidíte stopy po malém škůdci, je naprosto jasné, že se vám do domu nastěhoval další člen. Dávejte si ale pozor, myš se dokáže zakousnout i do různých kabelů a napáchat tak docela paseku!

Kudy přišla?
Jako první věc, kterou musíte udělat, když zjistíte, že se myš nastěhovala k vám domů, je vlastně zjistit, kudy se dovnitř dostala. Až díru najdete, hned ji pořádně zadělejte a podívejte se i po dalších potenciálních vchodech.

Pusťte na ni kočku
Kočka je pro myši přirozeným predátorem. Myš se kočky bojí a kočka velmi ráda myšky loví (teda pokud to není až moc zdomácnělá kočka). Minimálně se ale myš lekle a vyhledá radši nový domov. Už totiž pouhý pach a přítomnost predátora může dobře fungovat.

Pasti
Při lovu myší se každému z nás jako první vybaví pastičky. Nejčastěji asi ty klasické s pérkem, na které se připevnila návnada a myš se chytla. Jsou sice docela spolehlivé, ale myši jsou čím dál tím více vychytralé a návnadu si dokážou vzít i tak, aby je past nesecvakla. Pokud se ale zadaří a past zafunguje, chce to občas silný žaludek na to myš z pasti vyndat. Další pasti, které se často využívají, jsou domečkové. Ty mohou být jak s jedem, tak bez jedu. Zde musíte myslet i na vaše domácí mazlíčky, ty by se k pasti s jedem neměli dostat. Na internetu je také mnoho návodů na domácí pasti, ale nikde není zaručeno, že se myš na návnadu chytne. Pokud bude mít stále přístup do plné spíže, nějaká návnada pro ni nebude lákavá.

Plašiče
Na trhu jsou k nalezení i zcela humánní způsoby, jak myš vypudit, a to jsou plašičky. Bavíme se teď hlavně o ultrazvukových odpuzovačích myší a dalších škůdců. Tento druh odpuzovačů funguje na principu vysokých ultrazvukových tónů, které myška slyší, ale lidé ne. Myš díky tomu, že velmi dobře slyší, nevydrží neustálé pískání a radši prostor opustí. Plašič ale pak nadále funguje jako prevence, není nutné po zbavení se škůdce plašičku odinstalovávat.

Pasti, plašič, kočka a mnoho dalšího. Na to, jak vyhnat myš, je návodů spousta, ale co si vyberete právě vy? Nejdůležitější je ale vyhnat myš hned, jak zjistíte, že ji máte doma, než se vám tam stihne myška rozmnožit.

Foto: archiv www.vyplasto.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *