Exkluzivní vánoční recepty

Vánoce se blíží čím dál tím rychleji, vyzkoušejte jedinečné recepty na oblíbené linecké cukroví a nepříliš obvyklé špaldové muffiny. 

Makové linecké cukroví s povidly
Tradiční linecké cukroví zná opravdu každý. Zkuste ho letos trochu obměnit a vyzkoušejte jeho stejně lahodnou makovou variantu. Makové cukroví, které je krásně měkké a spojené slaďoučkými povidly si ihned oblíbíte.

Ingredience na 4 plechy lineckého cukroví:
260 g hladké mouky Babiččina volba na křehké pečivo
40 g mletého máku
200 g pokrájeného másla
100 g moučkového cukru
1 celé vejce a 1 žloutek
citronová kůra z 1 biocitronu

Na dokončení
švestková povidla
rum
moučkový cukr k servírování

Postup:
Všechny suroviny jsou nejlepší v pokojové teplotě. Vyndejte je proto z lednice tak 1–2 hodiny před samotnou přípravou těsta. V míse utřete máslo, cukr a vejce se žloutkem v hladkou pěnu. Postupně zapracujte mouku a mák. Vytvořte hladké jednotné těsto. Zabalte do folie nebo voskovaného ubrousku a uložte těsto do chladu do druhého dne.

Po vyndání těsta z lednice zapněte troubu na 160 °C. Těsto lehce propracujte rukou a nechte jej povolit. Teplými dlaněmi se těsto zahřeje a lehce se pak vyválí. Nepodsypávejte moc, nebo ještě lépe vůbec, aby poslední kousky cukroví nebyly příliš moučné.

Vyválejte těsto asi 5 mm vysoké a vykrajujte oblíbené tvary. Pečte asi 8 minut (může se mírně lišit podle velikosti tvarů a vaší trouby). Vychladlé linecké slepujte rozehřátými povidly a uchovávejte v chladu. Nejlépe uchováte cukroví v plechové dóze nebo v papírové krabici v garáži, na balkoně nebo ve sklepě.

Špaldové perníkové muffiny
Máte chuť na něco dobrého, ale zároveň zdravého a rychlého? Špaldové muffiny jsou lehké, rychle hotové a k tomu nádherně vláčné.

Ingredience:
100 g špaldové celozrnné mouky Babiččina volba
100 g pšeničné hladké mouky Babiččina volba
180 g cukru krupice
30 g kakaa holandského tipu
200 g bílého jogurtu
100 ml řepkového oleje
2 vejce
1 prášek do pečiva

Postup:
Vejce vyšleháme s cukrem. Poté lehce vmícháme jogurt a olej, přisypeme mouku s práškem do pečiva a vyšleháme hladké těsto, které dávkujeme do košíčků na muffiny. Pečeme v předehřáté formě na 170 °C asi tak 30 minut. Propečení kontrolujeme špejlí.

Zdroj a foto: GoodMills Česko 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.