Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Nový životní styl na místo spousty předsevzetí

Ze všech stran vyskakují rady, jak zatočit s přebytečnými kily nabranými v adventním čase. Vstup do nového roku plný neudržitelných předsevzetí. Různé diety, detoxy a další drastické způsoby, jak se dostat zpět do formy, jsou pro mnohé spíše odrazující. Vsaďte na zdravý rozum, klid a pohodu. Pokud přeci jen pociťujete kila navíc, zbavte se jich cestou, kterou plynule spojíte s běžným denním harmonogramem. Jedině tak se stane vašim novým životním stylem. Vyberte si z našich tipů, jak na nový, zdravější životní styl.

Voda jako základ
Důležitost dostatečného pitného režimu není nutné vysvětlovat. Nedostatek vody se začne rychle projevovat, a kromě žízně se může brzy dostavit bolest hlavy, únava či zhoršená nálada. Tyto příznaky novému životnímu stylu ovšem nejdou naproti! Představte si, že se přemlouváte k procházce s bolestí hlavy nebo máte jít běhat naprosto vyčerpaní a bez nálady. Co vám ale správný pitný režim může pomoct dodržet, je třeba pěkná láhev, kterou si ráno naplníte čistou vodou a postavíte si ji na pracovní stůl. Tak ji budete mít pořád na očích a při ruce. Pořídit si můžete také stylovou termosku a pití vody proložit zeleným čajem.

Spojte příjemné s užitečným   
Když se řekne sport a pohyb, spoustě lidem se ihned vybaví přeplněná fitness centra, běh či jiný způsob „mučení“. Je jasné, že pokud jste se sportu nikdy předtím nevěnovali, musíte si nejprve pozvolně zvyknout a zlepšit svou fyzickou kondici. Než začnete zvedat činky, doporučujeme zvýšit fyzickou aktivitu zařazením pravidelných dlouhých procházek v tempu. Pořiďte si stylové funkční oblečení, kvalitní pohodlné boty a vydejte se do přírody! „Při nepříznivém počasí si doma roztáhněte podložku na cvičení a zacvičte si alespoň krátkou sérii cviků podle videí z  YouTube. Nemusíte hned dělat nespočet dřepů a výpadů, vyzkoušejte třeba jógu. Endorfiny se uvolní a vaše nálada se zlepší,” doporučuje Mária Padová za Factcool.cz.Oblečení vybírejte dle aktivity, jiné leginy se budou hodit na běh a jiné zase na jógu.

Sportem ku zdraví
Pokud se již cítíte na to, dát si pořádně do těla, můžete se začít poohlížet po fitness centru ve vašem okolí. Nic se ale nemá přehánět. Zjistěte si rozvrh lekcí a vyberte si tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Než si zakoupíte permanentku pro pravidelné návštěvníky, prostory si projděte, pobavte se s místními trenéry. Pokud se vše jeví kladně, vrhněte se na to! Pro větší motivaci k pohybu si udělejte radost trendy kousky. Volte ale především pohodlí a funkčnost.

Nohy nahoru
Zdravý životní styl, to neznamená pouze dobrou fyzickou kondici. Ruku v ruce s tím jde také psychická pohoda. Naším cílem není cvičit sedm dní v týdnu a jíst pořád jen tak, jak by se mělo. Dopřejte si relax. Udělejte si čas pro sebe, pusťte si oblíbený film, jídlo si k němu klidně objednejte a vypněte. Tu pravou pohodu vám zajistí pohodlné domácí oblečení.

Pomůcky pro sport, funkční oblečení, pohodlnou módu a mnohem více koupíte na www.factcool.cz.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *