Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

❤ ValentýnJídlo a pití

Jednoduchý a efektní dezert s růžovými bublinkami jsou na Valentýnský večer to pravé

Když jeden připraví pro druhého lahodnou večeři, jde o krásné a romantické gesto. Ovšem společné vaření může být stejně romantické, ne-li daleko romantičtější. Nalaďte si ke společným přípravám mix vašich oblíbených písniček o lásce a užívejte si společné chvíle. U večeře pak ztlumte světla, zapalte svíčky, připijte si na vaši lásku růžovým Bohemia Sektem a vychutnejte si vaše dílo. Ve valentýnském menu nezapomeňte na dezert, který bude perfektní tečkou před hlavním večerním programem. Máme pro vás neodolatelný tip.

Cupidův obláček s pusinkami
Suroviny:
250 ml smetany ke šlehání
lžíce moučkového cukru
lžička vanilkového extraktu
hrnek mražených mandlí
půl hrnku cukru

Suroviny na pusinky:
75 g bílků
100 g cukru krupice
špetka soli
lžíce citronové šťávy
lžíce bramborového škrobu

Postup:
Do smetany přidejte lžíci moučkového cukru, vanilkový extrakt a vyšlehejte dotuha. Ve food processoru krátce rozdrťte zmrzlé maliny s cukrem a vmíchejte je zlehka do připravené šlehačky. Rozdělte do skleniček a před podáváním uchovejte v lednici. Každou porci pak dozdobte předem připravenými sněhovými pusinkami.

Připravit pusinky není tak těžké, jak by se mohlo zdát. Pusťte se do nich klidně o den dřív, v uzavřené nádobě vám vydrží. Šlehejte bílky 2 minuty při střední rychlosti, poté zvedněte otáčky a šlehejte další 3 minuty, přičemž postupně přisypávejte cukr. Po zapracování cukru šlehejte na plný výkon posledních 5 minut. Přisypejte škrob a stěrkou ho zlehka vmíchejte. Nakonec opět zlehka přidejte citronovou šťávu. Směs naplňte do cukrářského sáčku se špičkou. Na plech s pečícím papírem nastříkejte pusinky a vložte je do předem vyhřáté trouby (150 °C). Ihned po vložení stáhněte teplotu na 120 °C a sušte pusinky asi 45 minut. Troubu vypněte, ale neotvírejte. Pusinky v ní nechte do vychladnutí.

Zamilovaný tip: Valentýnský Cupidův obláček si vychutnejte se sklenkou dobře vychlazeného Bohemia Sektu rosé demi sec, který bude k romantickému dezertu dokonale ladit svými tóny, vůní i jemnou chutí.

Zdroj a foto: Bohemia Sekt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *