Jarní únava a chřipky v plném proudu. Chraňte se a posilněte imunitu

Roční období, které tolik zbožňujeme, už je zanedlouho tady. S ním ale přichází opravdu zatěžkávací zkouška pro naše tělo, kterému dala zima pořádně zabrat. Ze všech koutů tak slýcháváme pokašlávání a smrkání, jež zvlášť v posledních dvou letech nabralo úplně jiný rozměr. Kromě toho, že bychom se měli teple oblékat a nepodléhat zrádným, ale ještě chladným slunečním paprskům, je nezbytné dbát na dostatečný odpočinek a vitamíny. Vyznáte se v nich a víte, v jakých potravinách jsou obsaženy? Napovíme!

Dříve než se pustíme do světa vitamínů, doporučujeme zaměřit se na to, co jíte. Při volbě potravin radíme vybírat tu nejlepší kvalitu, kterou najdete například na farmách hospodařících v podmínkách ekologického zemědělství. Biofarmy každoročně procházejí přísnými kontrolami, které ověřují dodržování nejvyšších standardů a legislativních požadavků pro bioprodukci. Ať už tedy hledáte maso, mléčné výrobky nebo sháníte ovoce či zeleninu, dávejte si na čas a kupujte s rozmyslem.

Proč jsou biopotraviny skvělou volbou, jak se pěstují, jak probíhá chov v ekologických podmínkách a další informace nabídnou stránky myjsmebio.cz. Biopotraviny najdete na biofarmách po celé České republice, mnohé je nabízí prostřednictvím e-shopů nebo tzv. bedýnkových systémů. Jejich seznam s interaktivní mapou najdete na lovime.bio a kamprobio.cz.  Biopotraviny však můžete koupit i v klasickém supermarketu, zde je poznáte podle loga biolistu a biozebry.

Vitamíny – víte, kde je najdete?
Stres, nedostatek odpočinku i nedodržování základních hygienických návyků – to vše může být příčinou kdejaké nemoci. Našemu imunitnímu systému však nepomůže ani mdlá, nepříliš zdravá strava bez dostatečného obsahu vitamínů a minerálů. Obzvlášť v této roční době bychom se proto měli zaměřit na pravidelný přísun těchto látek, a to především vitamínů C, D, A, B12 nebo B6, neméně důležitý je příjem zinku, selenu nebo železa.

Vitamín C
O tomto vitamínu slýcháváme od dětství a většina z nás si ho spojí především s citrusy. Ty ho ale zdaleka neobsahují tolik, jak by se mohlo na první pohled zdát. Naopak jej najdete zejména v bramborách, paprice, brokolici, růžičkové kapustě nebo třeba křenu. Mezi ovoce bohaté na vitamín C pak řadíme například jeřabiny, černý rybíz nebo jahody. Jedním z největších zdrojů je pak šípek.

NÁŠ TIP: Pro ovoce v bio kvalitě můžete vyrazit do vesnice Kunovice na Uherskohradišťsku. Eko Farma Sádky vás dostane nejen svou nabídkou ovoce v biokvalitě, ale rovněž malebným regionem Slovácka. Pokud chcete vyrazit třeba na kolech, nabízí také ubytování. Více informací o farmě najdete zde.

Vitamín D
V poslední době patří k nejčastěji skloňovaným vitamínům. Řadí se ke skupině látek s účinkem proti řídnutí kostí, ale má nezanedbatelný vliv i na naši imunitu, a to zvlášť v době virových onemocnění. Získáte ho například z vaječných žloutků, z mléka nebo bílého jogurtu. Rostlinným zdrojem jsou pak především houby. Potravinami bohatými na vitamín D jsou také mořské plody a ryby, u kterých platí, že čím jsou tučnější, tím více vitamínu obsahují.

Vitamín A
Retinol, jak se tento vitamín často označuje, najdete pouze v potravinách živočišného původu, jako jsou tučné ryby, hovězí játra, sýr nebo máslo. Tělo si tento vitamín umí také vyrobit, potřebuje k němu však tzv. karotenoidy, což jsou látky obsažené v rostlinách. Jejich zdrojem je například růžičková a kadeřavá kapusta, zimní dýně, mrkev nebo špenát.

Vitamín B12 a B6
Na vitamíny skupiny B jsou obecně bohaté luštěniny, ořechy nebo obiloviny. Vitamín B6, jenž pozitivně ovlivňuje imunitní systém, najdete zejména v kvasnicích, rybím a drůbežím mase, bramborách, zelí, mrkvi a sóji. Vitamín B12 je pro změnu nezbytný pro obměnu buněk i pro tvorbu červených krvinek. Nachází se výhradně v potravinách živočišného původu. Obsahují ho některé ryby, jako losos, sleď, makrela nebo pstruh, objevuje se ve vepřových, hovězích i telecích ledvinách, zrajících sýrech, vejcích nebo mléku a mléčných výrobcích.

Myslete i na minerální látky!
Zinek je životně důležitý pro mnoho biochemických a fyziologických funkcí v lidském těle. Je nebytný pro tělesný růst a vývoj, pro náš imunitní systém i třeba neurologické funkce. Tělo si ho nedokáže vyrobit samo, a proto je potřeba přijímat ho v potravě. Zinek se nachází například v hovězím a jehněčím mase, vaječném žloutku, cizrně nebo dýňových semínkách.

Dalším důležitým prvkem pro správné fungování nejen imunitního systému je selen. Přispívá ale i ke správném fungování štítné žlázy, podporuje tvorbu spermií nebo růst vlasů. Nejvíce se vyskytuje v drůbežím mase a ve vnitřnostech. Obsahují ho také potraviny rostlinného původu, například některé druhy ořechů a také ovesné vločky.

Bez železa to nepůjde. Patří totiž k nejdůležitějším látkám, bez kterých bychom nemohli existovat. Jeho největší část se vyskytuje v červeném krevních barviv neboli hemoglobinu, který je součástí červených krvinek. Ty zajišťují jednu z nejdůležitějších funkcí, bez které se neobejdeme – přenos kyslíku z plic do ostatních tkání. Zásoby železa skvěle doplníte zařazením hovězího masa, luštěnin, červené řepy či špenátu.

NÁŠ TIP: Pro kvalitní maso doporučujeme vyrazit na Ekofarmu Svinná, která se nachází v nádherném prostředí Šumavy. Kromě faremního e-shopu můžete zavítat také do restaurace nebo se ubytovat v nově zrekonstruovaném Penzionu Stará Vápenka.

Kupujte BIO. Pro budoucnost!
Chceme-li podpořit lokální ekonomiku, není nám lhostejná příroda a životní prostředí, a navíc myslíme na budoucnost naši i našich dětí, měli bychom na to dbát zejména v uličkách mezi nákupními regály. Správným krokem, jak podpořit ekologické zemědělce, kteří přirozeně pečují o půdu, krajinu a hospodářská zvířata s maximální ohleduplností, je totiž nákup jejich bioproduktů. Tím, že zvolíme lokálního dodavatele, máme navíc jistotu, že bioprodukty neputovaly dlouhé kilometry přes půl světa. Distribuční cesty a dojezdové vzdálenosti jsou velmi krátké. To pomůže nejen přírodě, ale rovněž nám i budoucím generacím.

Co je BIO?
BIO je certifikovaný systém hospodaření podložený národní i evropskou legislativou s vlastním kontrolním systémem garantovaným ze strany státu. BIO může být pouze ta potravina, která splňuje zákonem dané a státem kontrolované požadavky pro ekologické zemědělství. To je založeno na pestrém osevním postupu a péči o půdu. Pole jsou plná života, nepoužívají se na nich umělá hnojiva, pesticidy, geneticky modifikované organismy ani jiné chemické postřiky. Zvířata nejsou pouze využívána, ale je o ně s láskou pečováno. Produkce biopotravin v ekologickém zemědělství přírodu neničí. Naopak ji zlepšuje a uchovává pro příští generace.

Bioprodukty jsou vždy viditelně označené logy, která smí používat pouze ti producenti, již dodržují přesné legislativní zásady ekologické produkce. Systém prověřování je nastaven tak, že minimálně jednou za rok projde celý řetězec od prvovýroby až po distribuci kompletní speciální kontrolou.

Jaká loga se používají k označení biopotravin?
Národní značení
Je-li na vámi vybrané potravině logo biozebry s nápisem „Produkt ekologického zemědělství“, můžete si být jisti, že poslední úpravu tohoto výrobku – ať už výrobu, zpracování, či balení – provedl subjekt certifikovaný českou kontrolní organizací. Která organizace certifikaci v ČR provedla, zjistíte jednoduše. Stačí se podívat na číselný kód ve tvaru „CZ-BIO-xxx“, jenž najdete u loga biozebry.

Evropské značení
Pokud výrobek pochází ze zemí Evropské unie, musí být označen biolistem, číselným kódem kontrolní organizace a také informací o původu surovin. Ten se obvykle uvádí ve formátu „EU“, nebo „mimo EU“ společně s názvem země, ve které byly vyprodukovány všechny použité suroviny.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.