Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Bylinná první pomoc při jarní únavě a jiných problémech

Stále více lidí se uchyluje v otázkách zdraví k alternativní medicíně, tedy k bylinkářství, ajurvédě a tradiční čínské medicíně. O tom, že účinky rostlin na náš organismus hrají podstatnou roli v léčbě či prevenci, svědčí fakt, že se i po 5 000 letech používání těší stále velké oblibě. To může potvrdit i MVDr. Jiří Pantůček, zkušený fytoterapeut stojící za úspěšnými značkami doplňků stravy a kosmetiky Green idea a Topvet. Sám je přesvědčen o tom, že rostlinné extrakty mají své nenahraditelné místo v domácích lékárničkách. Dokážou pomoci s nepříjemnou jarní únavou, při zánětech dýchacích cest i s rychlejší regenerací popálené kůže.

5 000 let s bylinkami
Alternativní medicína, kam je bylinkářství v současné době řazeno, je paradoxně mnohem starší než léčba průmyslově vyráběnými léky. Vždyť kyselina acetylsalicylová, nám známý Aspirin, byla objevena v roce 1897, nicméně vrba se hojně užívala k léčbě již v raném středověku. Ostatně užití bylinek k léčení sahá až do roku 3000 př. n. l., kdy se v Číně a Indii začala rozvíjet tamější medicína využívající síly rostlin. Ať už se jednalo o kašel, mokvající rány nebo jiné neduhy, bylinkářky, mniši a ostatní léčitelé vždy nejdříve sahali po bylinkových obkladech či výluzích. „I v současné době většina volně prodejných léků obsahuje látku, jejíž původ můžeme najít v bylinách. Rostliny v sobě ukrývají sílu, kterou není radno podceňovat. Z toho důvodu používáme do našich doplňků stravy pouze standardizované extrakty, u nichž máme garanci konkrétního množství účinných látek. Můžeme tak přesněji určit doporučenou denní dávku,“ říká MVDr. Jiří Pantůček.

Díky svým mnohaletým zkušenostem jeho firma Green idea vyrábí nepřeberné množství doplňků stravy, které mohou pomoci s většinou běžných zdravotních problémů od padání vlasů přes záněty močových a dýchacích cest, zpomalený metabolismus, oslabenou imunitu až po snížené libido nebo atopický ekzém. Jaký je jeho oblíbený produkt? „Úžasnou bylinou je lichořeřišnice větší, o níž se mluví jako o rostlinném antibiotiku vhodném pro záněty dýchacích a močových cest. Podle nejnovějších výzkumů si poradí i se zlatým stafylokokem, který je k mnohým chemicky vyráběným antibiotikům rezistentní,“ doporučuje Pantůček.

Na jarní únavu? Echinaceu i zelené potraviny
Bylinné extrakty a jiné doplňky stravy mohou pomoci s jarní únavou. Jedná se o následek dlouhé zimy, kdy jsme vystaveni velkému množství patogenů způsobujících respirační onemocnění. Problémem je také nižší množství slunečního svitu, kdy si naše pokožka, už tak zahalená do vrstev oblečení, není schopna sama vytvářet vitamin D důležitý pro imunitu a stav kostí. Dalšími faktory jsou snížená pohybová aktivita, hutnější zimní strava či přetopené interiéry. Podle Jiřího Pantůčka je proto důležité posílit imunitu, odlehčit trávení a dodat vitaminy D a C spolu se zinkem a selenem.

Které konkrétní přípravky by doporučil? „Imunitu je nejlepší posilovat výtažkem z třapatky (echinacey) v kombinaci s vitaminem C. Ty najdete spolu s dalšími bylinkami i v našem prémiovém sirupu Imunita. Na pročištění jater, střev a organismu celkově je skvělý ostropestřec mariánský a také potraviny s vysokým obsahem chlorofylu. Např. spirulina velmi pozitivně působí na naši střevní mikroflóru, takže pomáhá posílit imunitu,“ vyjmenovává zakladatel značky Green idea.

Bylinná lékárnička
Co byste si měli nachystat do lékárničky pro všechny případy? Toho, s čím nám mohou bylinky pomoci, je spousta. Mezi nejčastější problémy patří:
Zhoršená kondice dýchacích cest – lichořeřišnice větší, yzop, jitrocel, borovice
Záněty močových cest – lichořeřišnice větší, brusnice brusinka
Padání vlasů – moringa olejodárná, přeslička rolní, MSM
Štípnutí od hmyzu nebo akné – tea tree oil, manuka
Spáleniny, odřeniny, ekzém – měsíček lékařský, konopné CBD, rakytník řešetlákový, produkty s panthenolem (vše v podobě oleje či masti)
Slabá imunita – třapatka nachová, grapefruit jádra, beta-glukan, rakytník řešetlákový, cordyceps, chaga
Úzkosti či nespavost – šišák bajkalský, kozlík lékařský, meduňka, damiána pravá
Menstruační bolesti nebo PMS – pupalkový olej, maca peruánská, vrbovka
Zhoršené trávení – ostropestřec mariánský, čekanka obecná, sporýš lékařský (verbena), Karmelitské kapky

Tipy redakce:
Bezlihová tinktura, lichořeřišnice, doplněk stravy Green idea, prodává topvet.cz 100 ml za 148 Kč
Trápí vás záněty močových nebo dýchacích cest? Pak jejich léčbu podpořte výtažkem z lichořeřišnice, o níž se mluví jako o rostlinném antibiotiku. Bezlihová tinktura Green idea je bez ethanolu a je tak vhodná i pro abstinenty nebo děti od 3 let věku.

Bezlihová tinktura, ostropestřec, doplněk stravy Green idea, prodává topvet.cz 100 ml za 148 Kč
Ulevte svým játrům díky síle ostropestřce v doplňku stravy Green idea. Bezlihová tinktura obsahuje standardizovaný extrakt ze semen ostropestřce, který je vyzdvihován pro své pozitivní účinky na játra. Podporuje jejich regeneraci a pomáhá je chránit před volnými radikály.

Imunita Premium Sirup, bezlihová tinktura, doplněk stravy, prodává topvet.cz, 500 ml za 298 Kč
Posilte imunitu chutnou metodou! Bylinná kompozice Imunita Premium v podobě slaďoučkého sirupu Green idea obsahuje směs bylin pro silnější obranyschopnost, echinaceu, rakytník, lípu, šípek, černý bez, granátové jablko a také beta-glukany, železo a zinek.

Šišák bajkalský, tobolky, doplněk stravy, prodává topvet.cz, 60 ks za 198 Kč
Doplněk stravy od Green idea by neměl chybět na žádném stolku všech nespavců. Šišák se již 2 000 let používá pro zmírnění vyčerpání, nervozity, úzkosti a zklidňuje mysl, aby byl váš spánek nerušený, hluboký a vy se ráno probudili odpočatí.

Green Idea Pěna Panthenol+, prodává topvet.cz, 200 ml za 198 Kč
Aktivní pěna s vysokým obsahem dexpanthenolu (8 %), babasového a mandlového oleje přirozeně podporuje regeneraci kůže. Pěnu používejte na podrážděnou, zarudlou, rozpraskanou či poškozenou pokožku. Doporučujeme používat po nadměrném slunění pro zklidnění pleti.

Značka Green idea se zrodila z touhy a nadšení čerpat léčivou sílu z rostlin. Vznikla po dlouholetém působení a výzkumu společnosti Topvet vyrábějící přírodní kosmetiku, doplňky stravy a tinktury. Značka Green idea je prémiovou řadou české společnosti Topvet, za níž stojí rodinná tradice již od roku 1990. Přípravky splňují přísná kritéria bio kosmetiky, neobsahují ropné deriváty, syntetická barviva, parfémy, konzervanty a živočišné látky.

Zdroj a foto: Topvet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *