Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CestováníDětiZe života

Ideální vůz pro rodinu – podle čeho vybírat?

Vybírat nové auto může být pěkný oříšek, zvlášť pokud se rodina rozrůstá a místa je stále míň a míň. Právě prostor bude u rodinného automobilu klíčový! Jenom si představte víkendové výlety v pohodlí a bezpečí. Podle čeho ale správně vybírat a na co si dát pozor?

Dost místa pro děti i jejich koníčky
Když se řekne rodinný vůz, zřejmě se nikomu nevybaví nablýskaný sporťák ani kabriolet. S dětmi totiž přibudou nová zavazadla v podobě kočárku nebo autosedačky. Tím pádem se bude určitě hodit velký kufr, který mají vozy MPV (víceúčelové vozidlo, které se podobá dodávce) nebo SUV (kombinace terénního a silničního automobilu). Díky většímu prostoru nebudete muset přemýšlet nad tím, které věci zůstanou doma. Vyrazte s dětmi třeba na koloběžku nebo si s nimi užít zimní radovánky v podobě sáňkování. S praktickým vozem to půjde hladce.

Na co si dát pozor?
Zmíněné vozy MPV a SUV zaručují vyšší bezpečnost na silnici, což je při cestování s dětmi zásadní. U SUV je ovšem potřeba zvážit jejich rozměr – auto má poměrně vysoký kufr, a proto není úplně snadné do něj nakládat kočár a další těžké věci. Problémové může být i nastupování a vystupování dětí, při kterém je lepší jim pomoci. „Rodiče při výběru auta očekávají především bezpečnou jízdu, i proto jsou velmi oblíbené vozy typu MPV. Jsou prostorné a častokrát až sedmimístné, což ocení každá velká rodina,“ říká Monika Vocílková ze společnosti Arval.

Věnujte péči dětem, nikoliv autu
Stíhat osobní a pracovní život zároveň umí být někdy pěkně vyčerpávající. Hodně práce a málo volného času, který chcete věnovat svým ratolestem. Při takových povinnostech je auto to poslední, na co byste chtěli myslet. A taky že nemusíte! Veškeré starosti s vozem totiž můžete svěřit do rukou druhých, a to prostřednictvím operativního leasingu. „Získáte díky tomu nejen nové auto k pronájmu, ale také asistenční službu, která vám bude k dispozici 24 hodin denně, a osobního Account manažera, který pomůže v různých situacích a zodpoví veškeré dotazy. Nemusíte se bát ani nepředvídatelných nákladů a složitého řešení pozdějšího prodeje vozu, riziko na sebe bere poskytovatel operativního leasingu. Neplatíte nic dopředu a splácíte jen domluvené fixní měsíční splátky. V ceně je servis auta, pojištění, asistence, STK i dálniční známka,“ vysvětluje Monika Vocílková ze společnosti Arval.

Neunáhlete se
Velmi častou chybou při výběru nového vozu bývá spěch. Chcete mít auto co nejrychleji u sebe, což s sebou bohužel může přinést různé přešlapy. Soukromých inzerátů je sice plno, jenže… Lidé se zbavují aut, která už téměř dosloužila a mnohdy mají závažnou technickou vadu. Taková koupě sebere nejen spoustu času, ale také výrazně zasáhne rodinný rozpočet. Odborníci se shodují na tom, že při výběru nového auta se vyplatí dát si načas, zjistit, jaké jsou možnosti na trhu a následně důkladně prověřit technický stav nabízeného vozidla.

Do města nebo na výlet?
Pokud váháte nad tím, jestli si pořídit auto s dieselovým nebo benzinovým motorem, je důležité si promyslet, k čemu bude sloužit. Čekají vás spíš dlouhé výlety s rodinou a zahraniční cesty? Potom pro vás bude ideální dieselový motor, který na vzdálenost sto kilometrů spotřebuje zhruba o dva až tři litry paliva méně. Pro řidiče, kteří jezdí dlouhé vzdálenosti, je tudíž k nezaplacení. Při městských projížďkách a krátkých cestách se ovšem výrazněji opotřebovává, v takovém případě raději zvolte benzín.

Zdroj a foto: Arval

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *