Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Bylinné masáže proti pomerančové kůži

Celoroční boj většiny žen i některých mužů. Pomerančová kůže, nesprávně a hojně označovaná jako celulitida, se vyskytuje až u 90 % žen a u 10 % mužů. Přestože se nejedná o vážný problém ohrožující naše zdraví, je pomerančová kůže považována za estetický nedostatek. Co dělat pro pevnější a hladší pokožku? Pomoci mohou bylinné gely v kombinaci s masážemi, pohybem a zdravou stravou. Které rostlinné výtažky zvolit? MVDr. Jiří Pantůček ze společnosti Green idea doporučuje skořici na prokrvení a prohřátí problémových partií, ale i kombinaci jalovce, rozmarýnu, jírovce a dalších rostlin v gelech Lymforegen a Celustin.

Pomerančová kůže, odborně zvaná celulita, představuje soubor změn v podkožním tukovém vazivu. Projevuje se viditelnými ďolíčky a hrbolky. Nejčastěji se s ní setkáme na stehnech a hýždích, ale také na lýtkách, břiše nebo pažích. Důvodů, proč vzniká, je hned několik. Největší roli hrají genetické predispozice, ale i životní styl. Projevy pomerančové kůže jsou výraznější, pokud jíme stravu bohatou na průmyslově zpracované potraviny, sacharidy a cukry, sůl či ztužené tuky. Naopak stále oblíbenější low carb strava pomáhá nevzhlednou celulitu mírnit. „Problematika pomerančové kůže je mnohem komplexnější. Zjednodušeně se jedná o zadržování vody, zhoršené proudění lymfy a ochablost vaziva v problematických partiích. Víme, že naše tělo zadržuje vodu, pokud příliš solíme, sladíme a málo pijeme. Čím méně se našemu tělu dostává tekutin, tím více je zadržuje na horší časy. Lymfu rozproudíme pohybem, masážemi a některými přípravky. V Green idea používáme často skořici, která skvěle prokrvuje. V kombinaci s dalšími účinnými látkami, např. z jalovce nebo jírovce, může viditelně zmírnit projevy pomerančové kůže,“ říká MVDr. Jiří Pantůček.

Jeho společnost nabízí hned tři masážní gely.

Celustin gel – kombinace extraktů z jalovce, skořicovníku, fenyklu a rozmarýnu pomáhá zlepšit účinky vašeho boje celulitou. Obsažené výtažky a silice lokálně prokrvují podkoží, a tím zvyšují látkovou výměnu a urychlují odbourávání tuků. Výsledkem je elastičtější a vyhlazenější pokožka.

Skořicový gel – vysoký obsah extraktu z kůry skořicovníku v tomto gelu zajišťuje účinné prokrvení kůže a podkoží. Pokožka v problémových partiích se stává hladší a pevnější. Gel aplikujte ideálně před pohybovou aktivitou a partie důkladně promasírujte.

Lymforegen gel – tato kompozice je speciálně navržená na rozproudění lymfy. Mezi účinné látky patří aesculin a aescin z jírovce. Obě substance posilují žilní stěny. Obsažené třísloviny napomáhají vyloučit z těla toxické látky a příznivě ovlivňují krevní oběh. Lymforegen gel doporučujeme kombinovat s prémiovým sirupem ze stejné řady. Sirup obsahuje výtažky ze smetánky lékařské, kopřivy dvoudomé, třapatky nachové a zázvoru. Dohromady vytváří účinnou směs, která podporuje činnost močové soustavy a tím příznivě ovlivňuje vylučování přebytečné vody z organismu. Extrakty navíc přispívají ke kontrole hmotnosti a zmírnění zánětlivých procesů v těle.

Tipy redakce:
Celustin gel Green idea, prodává topvet.cz 250 ml za 168 Kč
Extrakty z jalovce, fenyklu, skořicovníku a rozmarýnu vytváří účinnou směs ve formě gelu, která viditelně mírní vzhled pomerančové kůže. Prokrvení podkoží a lepší proudění lymfy usnadňuje vylučování přebytečné vody a odbourávání tuků.

Skořicový gel Green idea, prodává topvet.cz 250 ml za 98 Kč
Vysoký obsah extraktu z kůry skořicovníku efektivně prohřívá podkoží a napomáhá mírnit projevy celulity. Před aplikací doporučujeme problémové partie procvičit a gel aplikovat důkladnou masáží, která napomáhá cirkulaci lymfy.

Lymforegen gel Green idea, prodává topvet.cz 250 ml za 128 Kč
Vysoký obsah biologicky aktivních látek z rostlin v gelu Lymforegen pomáhá rozproudit lymfu v problematických partiích. Aescin, aesculin, helenin, flavonoidní glykosidy, třísloviny a další substance snižují otoky a hodí se tak pro boj s pomerančovou kůží nebo pocitem těžkých nohou.

Lymforegen Sirup Premium Green idea, doplněk stravy, prodává topvet.cz 500 ml za 298 Kč
Originální receptura LYMFOREGEN PREMIUM spojuje výtažky ze zázvoru, smetánky lékařské, třapatky nachové a kopřivy dvoudomé. Tato bylinná kompozice podporuje správnou funkci lymfatického systému, optimální vylučování vody z organismu a pomáhá při pocitu těžkých nohou nebo celulitě.

Foto: Topvet, Green idea

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *