Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Šťavnatá novinka Beefeater Zesty Lemon

Nejoceňovanější1 značka ginů na světě oslavuje novou příchutí jednu ze svých devíti základních rostlinných ingrediencí – ikonický citron.

Beefeater coby nejvíce oceňovaný gin na světě představuje nejnovější variantu Beefeater Zesty Lemon, které dominuje jedna z jeho kultovních bylin, takzvaných botanicals. Přírodní citrusový tón vzdává poctu zakladateli značky Jamesi Burroughovi, jenž ve své době přimíchával do destilátu čerstvé citrony pocházející z londýnského trhu Covent Garden a dodával tak ginu povznášející twist.

Beefeater Zesty Lemon vyvinul legendární master distiller a držitel Řádu britského impéria Desmond Payne na bázi klasické receptury Beefeater London Dry Gin a přírodního citronového akordu. Nová variace vyniká výrazně citrusovým aroma se zřetelnou základní chuťovou stopou po příjemně nahořklém jalovci. Základ složení vychází z tradiční receptury Beefeater London Dry Gin. Ovocný dojem navozují složky výhradně přírodního původu.

Master distiller značky Beefeater Desmond Payne MBE k této novince uvádí: „Citrus tvořil vždy nedílnou součást receptury našich ginů, neboť do rovnováhy celkové chuti vnáší svěžest a rovněž se dokonale snoubí s klasickými tóny jalovce a zemitější andělikou. Beefeater Zesty Lemon inspiroval Lemon Gin produkovaný v padesátých letech minulého století. Obohacením o svěží citrusovou složku se stal ideální volbou pro soudobé náročné milovníky ginu, jež ocení prvotní závan sladkosti na patře a šťavnatý citronový závěr.“

Celosvětová ředitelka značky Murielle Dessenis poznamenává: „Nemůžeme se dočkat, až Beefeater Zesty Lemon nabídneme našim spotřebitelům, které definujeme jako Urban Explorers, protože vyniká osvěžující a vyváženou přirozenou chutí. Naši městští objevitelé hledají neustále něco nového. Pro tyto spotřebitele hraje vizuální dojem zásadní roli a aktuálně nejžádanější citronová příchuť má v tomto směru obrovský potenciál2. Náš nový ochucený gin pulzuje životem a je ideálním objektem ke sdílení na Instagram, ostatně citrus vždy představoval pro Beefeater stěžejní roli a dokonalé spojení.”

Super prémiové ochucené giny zažívají globálně dvouciferný růst a Beefeater dané kategorii vévodí na celosvětové úrovni3. Beefeater Zesty Lemon doplňuje dvě osvědčené příchutě: Beefeater Pink Strawberry, který je aktuálně k dispozici ve více než 85 zemích po celém světě, a Beefeater Blood Orange, jenž se stal ve Spojeném království nedlouho po svém uvedení na trh v roce 2020 jedničkou mezi inovativními lihovinami4.

Česká republika se řadí mezi prvních deset zemí, ve kterých je Beefeater Zesty Lemon od března 2022 uveden na trh.

CHUŤOVÝ PROFIL
Čerstvá citronová kůra vyvážená nádechem sladkosti na patře. Ginové tóny jalovce a pomeranče přispívající ke komplexnosti. Na závěr příval šťavnatého citronu.AROMA
Svěží, příjemně kyselý a šťavnatý citron doplněný o klasické tóny jalovce.

VZHLED
Jasný, zářivě žlutý odstín přecházejí po smíchání s tonikem do světle zlatých tónů.

ZPŮSOB SERVÍROVÁNÍ
Smíchejte 4cl Beefeater Zesty Lemon Gin se 12cl toniku, přidejte plátek citronu a případně snítek tymiánu.

OBSAH ALKOHOLU
37,5 %

CENA
Beefeater Zesty Lemon 0,7l: 499,-Kč

K dostání ve vybraných obchodech, barech, restauracích a e-shopech. www.prestigeselection.cz

Zdroj: 
[1] Na základě udělování cen Spirits Awards mezi léty 2004 až 2020
2 Future of Flavour 2020, Consumer Insight Partner 2020
3 IWSR 2019, PRMV Forecast 19-24 pro super prémiové giny
4 Nielsen Scantrack MAT do 13.6.2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *