Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Ochutnávka vín na Stezce korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše opět myslí i na dospělé a vyzývá k návštěvě milovníky dobrého vína. Přijďte si vychutnat slunečné počasí, a to jak jinak, než se sklenkou  vína. Těšit se můžete celkem na 27 druhů vín od tuzemských i zahraničních vinařů. Na Stezce se vám představí vína z Německa, Rakouska, Slovinska a Slovenska, z oblastí, kde sídlí naše spřátelené Stezky a jelikož se v roce 2021 otevřela i první Stezka ve Francii, tak budou poprvé v rámci programu Vinná Stezka prezentována i vína francouzská!

Spojte svůj výlet do Krkonoš s návštěvou Stezky a vychutnejte si netradiční procházku korunami stromů, kterou zakončíte na vyhlídkové věži, kde si během báječného jarního počasí vychutnáte skleničku vína ve spojení s dechberoucím výhledem do okolní krajiny.

Již třetí ročník Vinné Stezky proběhne v sobotu 14. května od 11 do 17 hodin. Degustační skleničky a jednotlivé vzorky vína budou k zakoupení přímo na Stezce. Vstup na Stezku  lze zakoupit na e-shopu nebo na pokladně.

Vinná Stezka je záležitost primárně určená dospělým. Pro děti se na oplátku chystá velká novinka o pár dní později!

Slavnostní otevření nového dětského hřiště u Stezky
Stezka korunami stromů Krkonoše pro své návštěvníky rozšíří areál o dětské hřiště s názvem podle svého maskota – Emilův lesní svět. V něm bude umístěno 11 nových zábavných prvků pro děti všech věkových kategorií a rozšíří tak Stezku o další možnost se pobavit. Slavnostní otevření Emilova lesního světa proběhne pro děti i jejich rodiče v sobotu 4. června.

Stezka korunami stromů Krkonoše
se nachází na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Jedná se o zážitkovou a naučnou Stezku v celkové délce 1 511 metrů, která je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Návštěvníci se na trase Stezky vydají od kořenů, přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže. Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy. Z vrcholu Stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem. Cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v tobogánu, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí lze dosáhnout v tobogánu rychlosti až 30 km/h, za špatného počasí tobogánem sjet možné není. Rychlost, které by bylo možné dosáhnout (s podporou napršené vody), by mohla totiž dosáhnout až 80 km/h.

Stezka je vhodná pro všechny ty, kdo se zajímají o českou přírodu, vyhledávají aktivní odpočinek, dobrodružství a rádi se dozví nové a zajímavé informace. Jelikož je Stezka v celé své délce bezbariérová, mohou ji navštívit i návštěvníci s hendikepem či rodiny s dětmi v kočárku. Pro děti je také v areálu Stezky vybudováno interaktivní hřiště Emilův lesní svět, kde mohou využívat skluzavky, houpačky, pískoviště a prolézačky všeho druhu či navštívit kozí ohrádku.

Zdroj a foto: Stezka korunami stromů Krkonoše

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *