Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiSport

Sportovní příměstské kempy: zábava, nové dovednosti a večery u maminky

Potřebujete v létě pracovat, nemáte babičky na hlídání a na „velké tábory“ se vaše děti ještě necítí? Pak je přihlaste na prázdninové sportovní kempy Monkey´s Gym, které mají mnohaletou tradici i skvělé reference. Výborně se na nich pobaví, mnoho nového se naučí a ještě ten den vám o všem, co zažily, povyprávějí!

„Letos pro děti nabízíme sportovní příměstské kempy se zaměřením na in-line bruslení, atletiku, sportovní všestrannost, tance, oblíbený outdoorový kemp a kemp míčových her,“ vyjmenovává rozmanité zaměření kempů Kristýna Přibylová z profesionálních dětských tělocvičen Monkey´s Gym, která už 9. rokem pořádá příměstské tábory se sportovní tématikou pro děti od 3 let.

„Naším hlavním cílem je vidět dětské pokroky a šťastný smích malých sportovců, když se jim podaří zvládnout novou dovednost. Kempy připravujeme s citem pro jejich potřeby. Každý den s dětmi profesionální lektoři trénují jinou dovednost, výuka je plná sportovních her a zábavných soutěží bez důrazu na výhru – vše tak, aby se malí sportovci pohybem hlavně bavili! Děti jsou na venkovním sportovišti i v naší profesionální dětské tělocvičně a kempy vedou naši zkušení kmenoví lektoři, kteří se řídí kvalitní metodikou ověřenou léty praxe. Klademe důraz na opravdu individuální přístup a maximální prožitek – každý kemp je obsazen maximálně 15 dětmi, jimž se aktivně věnují vždy 3 trenéři. Kromě velkého množství her a zábavných prvků děti baví i to, že je kempem provází a pravidelně jim chodí fandit i náš maskot – opička Lola. Poslední den pak malé sportovce čeká závěrečné sportovní klání a odměny za skvělé výkony po celý týden,“ dodává odbornice a maminka 3 dětí, které si jejími kempy také prošly.

Kemp in-line bruslení
Na tomto kempu děti objeví kouzlo pohybu a radosti na kolečkových bruslích. Kemp je určen začátečníkům i pokročilým, kteří jsou rozděleni dle dovedností do skupin. Děti se naučí udržet rovnováhu, správně padat, vstávat, správnou techniku jízdy – jak zatáčet, brzdit, jezdit pozadu, přešlapovat – ale i první bezpečné skákání.

Kurzy vedou kvalifikovaní a zkušení lektoři Monkey´s Gym podle propracované metodiky. Aby učení bylo lehčí, používají různé barevné pomůcky, zařazují jízdu mezi kužely, střelbu na bránu a další hry. Na pobočce v Harfě se bruslí na kluzišti na střeše obchodního centra, v Šestce na vyhrazeném prostoru venkovního parkoviště OC. Děti musí mít vlastní brusle, helmu a chrániče kolen, loktů a zápěstí.

Atletický kemp
Cílem tohoto kempu Monkey´s Gym je pomoci dětem získat základní dovednosti v hlavních atletických disciplínách a ukázat jim, že lehká atletika je zábavná a různorodá, a že zahrnuje mnoho různých aktivit, které stojí za to si vyzkoušet.

Metodika kempu a jednotlivých dnů obsahuje běžeckou a skokanskou průpravu, trénink různých stylů hodů a vrhů, týmové soutěže v běžeckých disciplínách a štafety a každý den se tady zahajuje správnou atletickou rozcvičkou, v níž nechybí rozklusání, atletická abeceda a protažení.

Poslední den pak na děti čeká atletický víceboj opičky Loly, v jehož rámci si mohou „změřit“ získané dovednosti.

Kemp sportovní všestrannosti
Na 20 nových dovedností, různorodé aktivity, známé i méně známé sporty, to je Kemp sportovní všestrannosti, který je velmi oblíbený u všech dětí, které se nechtějí specializovat a mají rády změnu a pestrost.

Každý den přijde na řadu jiný sport, malí sportovci se seznámí se základy gymnastiky, lehké atletiky, minigolfu, míčových her, lukostřelby, kroketu, badmintonu a na řadu přijdou i skoky na trampolíně nebo přetahovaná lanem!

Poslední den kempu se děti mohou těšit na závěrečný pětiboj, kdy si samy vyberou disciplíny, které je nejvíc zaujaly, a v těch se utkají zábavnou formou.

Kemp míčových her
Házej, chytej, kopej, odpal! To by mohlo být mottem Míčového kempu Monkey´s Gym. Děti se seznámí s házenou, kopanou, volejbalem, basketbalem, ale třeba i tenisem, vše zábavnou a hravou formou podle kvalitní metodiky a pod vedením zkušených lektorů.

V tělocvičně i na hřišti budou házet na koš, hrát fotbal, vybíjenou, přehazovanou… Chybět nebudou vzájemná utkání a týden vyvrcholí poslední den miniturnajem v nejoblíbenějších míčových sportech.

Outdoor sportovní kemp
Naprosto jedinečná nabídka, kterou budete jinde v Praze hledat jen těžko – unikátní dětský „outdoor kemp“, při kterém se děti každý den dostanou do jiného venkovního prostředí a každý den si vyzkoušejí jiný sport! Mezi dětmi i rodiči je velmi oblíbený pro svoji pestrost a netradiční pojetí. Pro větší náročnost je určen dětem až od 5 let – každý den je čeká jiná zábavná sportovní aktivita: in-line bruslení, jízda na kole, lezení, outdoor posilovna, lehká atletika a překážky. Každý den se také ocitnou v jiném prostředí, v němž se budou s trenéry Monkey´s Gym při sportu bavit, učit se novým dovednostem, zdravě a hravou formou soutěžit. Děti musí být na tento kemp vybaveny vlastním kolem, helmou, in-line bruslemi a chráničemi kolen, loktů a zápěstí.

Taneční kemp
Tanec, to je sportovní aktivita, která dětem navodí lepší náladu, umožní jim svobodně vyjádřit své pocity a myšlenky a dokonale se odreagovat. Děti se postupně učí základní taneční kroky a společně trénují a zdokonalují se ve vybraných tancích a sestavách.

Aby byl kemp ještě větší zábava, hrajeme s dětmi taneční hry a zařazujeme i taneční sestavy s různými pomůckami, jako je stuha, tyčka nebo šátek. Pro zpestření si zatančíme i nějaké „diskotékové tance“, se kterými se děti mohou setkat na našich diskotékách nebo třeba na dovolené s rodiči.

V průběhu celého týdne budou malé tanečnice a malí tanečníci připravovat závěrečné vystoupení, které rodičům předvedou poslední den.

Tip navíc: Po táboru školička
Kempy Monkey´s Gym probíhají ve všední dny od 8:30 do 13:00 v Monkey´s Harfa (venkovní hřiště Galerie Harfa v Praze 9) a Monkey´s Šestka (vyhrazený prostor OC Šestka v Praze 6). Na každý kemp pak plynule navazuje odpolední školička, v jejímž rámci tady může dítě zůstat až do odpoledních hodin. Školička má opět pestrý program odpovídající věku a zálibám dětí. Pořadatelé do ní zařazují výtvarnou dílnu, cviky na gymnastickém nářadí, míčové hry v tělocvičně, protažení po dopoledních aktivitách, volné hraní, čtení pohádek a mnoho dalšího.

Zdroj a foto: www.monkeysgym.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *