Sportovní móda nejen pro sportovce

Současné módní trendy jsou stále víc uvolněné a i sportovní móda se objevuje mezi modely, které si oblékáme do města, do školy i do kanceláře. Navíc je letos sportovní oblečení nanejvýš in, a proto můžeme sportovnější model zvolit mnohem častěji než dřív. Stále ale platí, že je potřeba pečlivě vybírat a kombinovat, aby náš outfit nepůsobil tak, že právě jdeme do posilovny.

Funkční a pohodlné oblečení do města i na výlety
U sportovního oblečení oceníme to, že je pohodlné a je vyrobené z kvalitních materiálů. Tyto dvě důležité vlastnosti jistě rádi využijeme i jinde než při cvičení ve fitku. Při současných letních teplotách si rádi oblékneme tričko nebo šaty vyrobené z funkčního materiálu, ve kterém se budeme cítit dobře. Funkční materiály našemu oblečení dodají lehkost, prodyšnost a jsou schopné dokonale odvádět pot. Výrobci oblečení nabízejí sportovně elegantní kousky, které využijeme jako oblečení do školy, do města nebo na výlety. A například letní šaty z lehkého funkčního materiálu kombinované se sportovní kabelkou a s teniskami, které se letos nosí na platformě i nízké, jsou pro tyto účely skvělou volbou.

Materiály pro volnočasové aktivity
Nejen při sportu ale i při všech volnočasových aktivitách oceníme další vlastnosti materiálů, ze kterých se sportovní oblečení vyrábí. Merino vlna, ať už samotná nebo v kombinaci s viskózou, má schopnost odvádět pot a zajišťuje vynikající tepelnou izolaci. Bambusová vlákna mají antibakteriální vlastnosti, vynikající savost i termoregulační schopnosti. Při všech aktivitách, při kterých se pohybujeme venku, využijeme oblečení s UV filtrem. Většina kvalitních sportovních materiálů se navíc nemačká, což oceníme, když si sportovní model oblékneme do města nebo do práce.

Sportovně elegantní móda do kanceláře
Sportovní móda pomalu ale jistě proniká i do míst, kde bychom si ještě před nedávnem sportovnější model nedokázali představit, a to do kanceláří. Pokud má firma, ve které pracujeme, nastavený business formal nebo business casual dress code, pak se kostýmku, případně halence a tmavé sukni nevyhneme. U smart casual dress code je už povolená ležérnější móda a například legíny doplněné elegantním sáčkem, sportovně elegantní halenka spolu s klasickými kalhotami nebo elegantní funkční šaty jsou jistě vhodným oblečením. A při vysokých letních teplotách si můžeme dovolit i odvážnější kombinaci barev. Co se týká obuvi, tak tenisky do kanceláře určitě nepatří a náš outfit raději doplníme lehkými balerínami nebo mokasínami, které jsou aktuálně velice trendy.

Sluneční brýle – skvělý doplněk i nezbytnost
Sluneční brýle slouží jako zajímavý módní doplněk a zároveň jsou nezbytné pro to, aby naše oči na slunci netrpěly. Kvalitní sluneční brýle ochrání oči před účinky škodlivých složek slunečního záření i před tím, aby nám do očí nevlétl písek, prach nebo hmyz. Ochranné účinky ale nemají zdaleka všechny sluneční brýle a brýle bez UV filtru mohou našemu zraku i uškodit. Sluneční brýle by měly mít filtr s ochranným faktorem 400, který ochrání před UVA i UVB zářením. Dalším možným vybavením je polarizační filtr, který omezí odlesky slunečních paprsků od hladkých ploch. Sluneční brýle s polarizačním filtrem ocení řidiči, ale také lyžaři, rybáři a všichni, kteří se zabývají vodními sporty. Polarizační brýle také rádi využijeme při čtení na slunci. U slunečních brýlí si dále můžeme zvolit samozabarvovací skla, antireflexní vrstvu nebo zrcadlové provedení.

Jak vybrat sluneční brýle?
Jaký tvar slunečních brýlí zvolit? Při výběru se určitě řídíme současným módním trendem. Letošní móda dává přednost obdélníkovým brýlím s barevnými obroučkami, maxi brýlím čtvercového tvaru i kulatým lenonkám. Módní jsou také brýle s kovovými obroučkami i takzvané kočičí brýle. Letos je in mít sluneční brýle na řetízku, protože potom můžeme brýle nosit zavěšené na krku jako trendy doplněk. Při výběru brýlí se vyplatí zamyslet se nad tím, které brýle se nejlépe hodí ke tvaru našeho obličeje. Pokud máme oválný obličej, tak si můžeme vybrat kterýkoliv tvar brýlí. Pro kulatý obličej jsou nejlepší hranaté brýle nebo brýle s protáhlým tvarem. Naopak pro hranatý obličej je nejlepší kulatý tvar brýlí. Skla slunečních brýlí mohou být hnědá, ta poskytují nejlepší kontrast a nezkreslují, nebo šedá, která nezkreslují barvy. Sluneční brýle s oranžovými skly zesilují kontrast a používají se při špatných světelných podmínkách, například při běhu nebo jízdě na kole v lese. Zelená skla dokáží omezit únavu očí, ale zkreslují barvy.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.