Dezinfekce do každého kufru

Spousta z vás se pomalu chystá na letní dovolenou, ať už v Čechách, nebo za hranicemi naší země. Vybírat nové plavky a plánovat, jaká místa během svých výletů navštívíte, patří k té příjemnější části příprav. Myslet byste ale měli i na to, co vám dovolenou může znepříjemnit, a včas tomu předejít. Covid si dal letní pauzu, ale v Evropě se objevila další hrozba pro lidské zdraví v podobě opičích neštovic. Pravděpodobnost přenosu je sice v tomto případě minimální a k šíření mezi lidmi dochází především při úzkém fyzickém kontaktu s nakaženým, i tak je ale na místě důkladnou hygienu nepodceňovat. Rozhodně proto nezapomínejte přibalit do kufru dezinfekční gel na ruce.

Dezinfekční gely jsou dnes na cestách skvělým pomocníkem, pokud není možnost umýt si ruce vodou a mýdlem. Gel se vám v pohodě vejde do kabelky a využijete ho v mnoha situacích. Nakonec zjistíte, jak vám taková maličkost dokáže cestování zpříjemnit a mnohdy i dovolenou zachránit.

Kde všude je dobré mít gel u sebe?

  1. Ať už vyrazíte autem, autobusem, nebo letadlem, všude budete za dezinfekční gel vděční. Skvěle nahradí vodu a mýdlo, a vy nemusíte řešit, že si nemáte před jídlem nebo po urgentním odskočení do přírody kde umýt ruce. Dezinfekční gely se dají zakoupit i ve velmi malých baleních, proto není problém přibalit si ho do příručního zavazadla do letadla.
  2. Nepostradatelným společníkem se pro vás dezinfekční gel bezpochyby stane při výletech do přírody, kde o umyvadlo a mýdlo těžko zavadíte. Proto pokud se chystáte na houby, horskou túru, romantický piknik, nebo trávíte den na pláži, nezapomeňte gel do batohu přihodit.
  3. Chystáte se na koncert, festival, nebo jinou událost pod širým nebem, kde už předem tušíte, že to s hygienou nebude na valné úrovni? Všude tam, kde je velká koncentrace lidí a zvýšené riziko jakékoli infekce, se vám dezinfekční gel bude zaručeně hodit.
  4. Vysněnou dovolenou v exotických krajích mohou velmi rychle zkazit střevní potíže. Právě v těchto zemích je hygiena rukou velmi důležitá, protože viry a bakterie zde číhají na každém kroku i klice. Stačí si pak jednou neumýt před jídlem ruce, nebo nepoužít gel, a z dovolené se stane noční můra. Mějte proto dezinfekční gel neustále při ruce a používejte ho co nejčastěji.
  5. Pokud se rozhodnete trávit dny volna pod stanem, není ostuda si ke spacáku a kytaře přihodit ještě dezinfekční gel. Někteří trempové se vám sice mohou posmívat a kroutit očima, ale pak si od vás gel velmi rádi půjčí. I u táboráku je přece příjemné mít ruce čisté.

I když je mytí rukou před jídlem a po každé návštěvě toalety samozřejmostí, není na škodu to zvláště v dnešní době připomínat.  O to víc to platí při cestování, kdy se častěji ocitáme v situacích bez možnosti umýt si ruce běžným způsobem. Dezinfekční gel je dobré použít pouze v případech, kdy není v dosahu voda a mýdlo. Bohužel ne všechny gely na ruce, které jsou na trhu dostupné, splňují to, co se od nich očekává. Při výběru opravdu účinného gelu je proto důležité číst etikety. Na obalu každého kvalitního gelu na ruce by mělo být uvedeno, zda je účinný proti virům, bakteriím, nebo je to jen čistící gel, který nás pouze zbaví nečistot, a také jak dlouhou dobu je nutné mít ruce gelem navlhčené, aby účinkoval, jak má. Dále se doporučuje používat takové gely na ruce, které mají 80 % alkoholu a více. Jen takové přípravky totiž dokážou zneškodnit škodlivé mikroorganismy rychle a efektivně.

Produktový tip
Dezinfekční gel Sterillium Protect & Care Gel se dříve používal pouze v nemocnicích, ale nyní je k dostání pro domácí použití v lékárnách a drogeriích. Dokáže zničit 99,99 % virů i bakterií a proti koronaviru je účinný již za 15 sekund.  Je obohacený o parfém a díky komplexu pečujících látek hydratuje pokožku a zanechává ruce příjemně hebké.

Zdroj a foto: HARTMANN – RICO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *