Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

MódaZe života

Jak vybrat ten pravý zásnubní prsten?

Jedním ze základních stavebních kamenů české značky šperků 27JEWELRY jsou zásnubní prsteny. Již přes 10 let se designérka Lenka Kerlická s láskou a pečlivostí sobě vlastní věnuje jejich navrhování. Postupně se tak stala opravdovou expertkou na výrobu šperků pro tuto speciální příležitost. Každý zásnubní prsten je originál a vzniká ručně v dílně v Praze. Důraz je kladen na jednotlivé detaily tak, aby výsledný kousek, co nejlépe vystihl jedinečnost daného páru a jejich unikátního příběhu. Jak postupovat při výběru toho pravého zásnubního prstenu? 27JEWELRY přichází s jednoduchým užitečným návodem.

Design prstenu
Jaký design zásnubního prstenu zvolit v mnohém napoví životní styl partnerky, ale samozřejmě také rodina a kamarádky. Žena bude prsten nosit s největší pravděpodobností každodenně, proto je dobré se zamyslet nejen nad vzhledem. Solitérní kámen, shluk kamenů či organické linie jsou ideální volbou pro šperk, který se chystáte mít na sobě 24/7. Díky možnosti nízkého zasazení kamenů prsten nijak nepřekáží a je velmi příjemně nositelný při jakékoliv denní aktivitě, oblékání apod. 27JEWELRY také nabízí oblíbenou možnost párování zásnubního prstenu se snubním. Obroučky do sebe krásně zapadnou především v případě pro tuto značku již ikonickém organickém tvarování.

Výběr kamene
27JEWELRY nabízí širokou nabídku drahých kamenů. Nejčastější volbou pro zásnubní prsteny jsou zářivé diamanty, které nejsou náročné na údržbu a jsou méně náchylné k poškození. Stále populárnější jsou prsteny s černými diamanty, polodrahokamy kombinovanými do působivých variací či měsíční kameny.

Lenka Kerlická ráda pracuje se silou a pozitivními účinky vybraných kamenů, proto klade na tuto fázi speciální důraz (více zde).

Počet kamenů lze také určit symbolicky, například číslem, které je „vaše“. Může to být počet let, které jste dohromady nebo číslo dne, měsíce, který je pro vás něčím významný.

Volba materiálu
Půvab výsledného šperku spočívá také ve volbě barvy materiálu. V portfoliu 27JEWELRY je možné vybírat ze 4 variant provedení 14k zlata (možností je také 18k zlato, se kterým se pracuje na špercích značky LENKA KERLICKÁ) – bílé zlato pokryté vrstvou rhodia, která bílou ještě zvýrazní. Bílé zlato natural je s nádechem do jemně béžového odstínu, který působí velmi přirozeně. Žluté zlato je klasická příjemná barva žlutého zlata, nebo zlato růžové. Prsten lze zhotovit také z platiny, která zůstává stejně bílá navždy.

Velikost prstenu
Pokud máte k dispozici prsten jiný, ověřte si, že ten, který doma najdete, neleží doma právě proto, že je moc velký, nebo malý. Zjistěte, na jakém prstu je nošen. Například, pokud je prsten nošen na prostředníčku, velikost prsteníčku bude o cca 1 číslo menší. Pokud je prsten nošen na pravé ruce a vaše drahá polovička píše pravou, levá ruka bude tak cca o 1 číslo užší. Ruka, kterou píšeme bývá totiž silnější. Nezoufejte ani v případě, že žádný prsten k přeměření nemáte. Velikost lze odhadnout z fotky a z alespoň přibližných údajů o výšce a váze.

Zásnubní prsteny jsou k vidění a ke koupi v butiku 27JEWELRY na adrese Újezd 409/19, Praha 1.

O 27JEWELRY:
Česká designérka, zlatnice a šperkařka Lenka Kerlická tvoří pod značkou 27JEWELRY již od roku 2002. 27JEWELRY, to jsou jedinečné, ručně vyrobené šperky ze zlata a přírodních kamenů, od autorských luxusních snubních i zásnubních prstenů přes dětské šperky po ready to wear kolekce náhrdelníků a náušnic. Šperky se vyznačují organickým tvarem, kvalitou použitých materiálů a precizností provedení.

Zdroj a foto: www.27jewelry.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *