Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CestováníJídlo a pití

Wellness a kulinářský ráj zvaný Puradies

Zvenčí vypadá jako romantický horský hotel usazený v impozantním světě Alp. Uvnitř na vás ale čeká zcela jedinečný interiér, který získal nejedno mezinárodní designérské ocenění, Heaven Spa, které si v ničem nezadá se svým názvem, a zážitková restaurace Ess:enz, vyhlášený kulinářský ráj. Vítejte v resortu Puradies v rakouském Leogangu.

„Naším přáním bylo, aby náš resort byl jakousi prodlouženou rukou bytí v přírodě. Proto je zde tolik obrovských prosklených ploch, ať už v restauracích, odpočívárnách nebo saunách. Na každém kroku tady pocítíte, že jste součástí impozantního světa Alp a svět horských velikánů máte téměř na dosah,“ popisuje Michael Madreiter, jeden z majitelů designového resortu Puradies, který stojí na slunečné náhorní plošině a k vám doléhají zvonce pasoucích se krav na okolních horských pastvinách. „Název Puradies, neboli čistý ráj, má evokovat myšlenku, kdy se po dobu své dovolené ocitnete ve světě, kde se naplno můžete věnovat sobě a svým blízkým, znovuoživení smyslů a soustředění se na to, co je v životě skutečně důležité.“

Tradiční alpská kuchyně snoubená se středomořskými vlivy
Rodina Madreiterů byla v Leogangu vždy synonymem odvážných inovací. A více než kdokoli jiný ovlivnila turistický vývoj v regionu – Madreiterovi byli mimo jiné i zakladatelé lanovek Leoganger Bahnen. Takže nikoho nepřekvapí, že i v gastronomii dokážou divy a velmi rychle se vyhoupli mezi gastronomickou špičku.

Mnoho lidí sem tak míří třeba i na kratší pobyt, v němž si ale dopřejí dlouhé a procítěné chvíle v designové restauraci Ess:enz. „Věříme, že základem skvělé kuchyně jsou čerstvé regionální produkty, především ty sezónní, které jsou plné síly. Hlavním dodavatelem naší kuchyně je náš vlastní horský bio statek, takže máme své kvalitní maso, vejce, mléčné výrobky a další suroviny,“ upřesňuje Michael Madreiter, který je sám nadšený kuchař.

Hosté resortu Puradies tady tak nejen mohou ochutnávat delikatesy, ale také se je mohou sami naučit připravovat na kurzech vaření ve zdejší kuchařské škole Madreiter.Cooking.

A pro ty, kdo by si chtěli kus kulinářského Puradiesu odvézt i domů, je tady zcela nová kuchařka nazvaná Maritim Alpin, kterou vydal Michael Madreiter se zdejším vyhlášeným šéfkuchařem Nenadem Pančićem. Právě ten ze svého domova z chorvatské Istrie přivezl do rakouského Leogangu mediteránní gastronomické vlivy a dnes je šikovně kombinuje s těmi alpskými…

Lázně pro tělo i duši
Na své si tady ovšem na každém rohu přijdou i vaše zrakové buňky. Hotel Puradies získal řadu designových ocenění, a to zcela právem. Obrovské prosklené plochy v celém hotelu dovolují přírodě doslova vstoupit dovnitř a pocit naprostého klidu navozují i použité materiály, jako je dubové dřevo, přírodní kámen a místní tradiční textilie, a to i ve stylových pokojích nebo suitách, z nichž jedna (Private Spa Suite Wolke 7) má i vlastní saunu a vířivku! Rozptýlení pak najdete v prostorné knihovně s čítárnou a fantastickým výhledem na krásnou horskou přírodu Leogangu.

Architektonická ocenění však hotel právem získává za unikát, jímž se pyšní hned u vstupu: dvoupodlažní bar & lounge Freiraum je příkladem skvělého nápadu a řemeslné dovednosti. Jako jediný v Evropě zabírá plochu 500 m² a byl vyroben z 16 000 dubových kostek!

Po dobrém jídle a drinku je už ovšem načase zapojit další smysly v unikátním wellness areálu Badehaus, který se nachází na břehu přírodního jezírka. Zvenčí vypadá jako relikt už snad pozapomenuté romantiky horských chat, uvnitř však nabízí Heaven Spa wellness na nejvyšší úrovni: čtyři prosklené voňavé sauny z aromatického smrkového dřeva, parní lázně, infrakabiny a útulné odpočívárny, kde si v poklidu dopřejete lahodný čaj…

Zdroj a foto: www.puradies.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *