Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityCestování

Proč strávit dovolenou v Zámeckém hotelu Třešť? Důvodů je několik!

Zámecký hotel Třešť je v plném provozu teprve od května 2022, ale už si mezi návštěvníky získal velkou oblibu. Kladné reference o perfektních službách šíří mezi sebou nejen hosté zámku, ale také svatebčané, kteří si na zámku řekli své ano nebo účastníci školení a konferencí, ke kterým je třešťský zámek jako dělaný.

Paní ředitelka Pavla Pěkná nastoupila do nově zrekonstruovaného zámeckého hotelu s jeho otevřením a toho, že musí několikrát týdně dojíždět 2 hodiny z Prahy, vůbec nelituje. Vysočina a Třešť jí přirostly k srdci.

„Čekala jsem zámek jako z pohádky, přitom uvnitř z původního zámku nezůstal kámen na kameni. Ten moderní design mne naprosto uchvátil. Dodnes nechápu, jak je možné, že moderní styl se takto jemně a s určitou nadsázkou dá zakomponovat do novorenesanční zámecké budovy. Volili jsme téma Franze Kafky, protože světoznámý spisovatel jezdil v letech 1900 až 1907 do Třeště ke svému strýci. Věnovali jsme mu celý koncept zámku. Miluji jeho kresby, i pro mne bylo překvapení, že takto kreslil. Bavilo mne objevovat, co jeho piktogramy znamenají. Třeba piktogram „člověk velmi znaven“ vás dovede do wellness. Zaujalo mě to. Z toho místa dýchá zvláštní atmosféra. Líbí se mi i upravený vnitroblok. Do zámeckého hotelu jsem byla zamilovaná od první vteřiny, a přestože to není z Prahy zrovna nejblíže, práci jsme přijala a jsem ráda,“ uvedla Pavla Pěkná.

Kapacita hotelu je 120 lůžek a k tomu je uzpůsoben i konferenční sál. Případné venkovní programy je možné uskutečnit před zámkem, popřípadě v šestnáctihektarovém parku, který zámek obklopuje.

„V červnu jsme tu měli dvě svatby. Jedna byla česká a druhá americká, ženich z Jihlavy si bral Američanku, která učí v Brně angličtinu. Jeden obřad se uskutečnil venku a druhý v krásném Zlatém sále. Vše jsme zařídili i s příslušnou hostinou a občerstvením. Svatebčané měli na večer exkluzivně pronajaté celé prostory zámku, zahradu i variabilně upravený konferenční sál.“

Na co je ředitelka Zámeckého hotelu Třešť náležitě pyšná, je hotelová kuchyně, které velí mladá žena. „Naše kuchařka je mladá, kreativní dívka a je to pro ni první velká zkušenost. Jsem pyšná na to, že jsem se nebála dát příležitost člověku, který má o obor zájem a jde do všeho s nadšením. Přece jenom je to velký provoz, 120 hostů není málo. A vařit jak “à la carte”, tak pro konference a svatby není jednoduché. Zvládá to bravurně a navíc vkládá do každého receptu něco svého, něco z Vysočiny. Například pověstný zavařený černý jeřáb nebo bylinky z vlastní zahrádky.“

Hosté Zámeckého hotelu Třešť se rozhodně nenudí. V parku, který slouží zároveň jako geopark, si mohou hosté zahrát discgolf či relaxovat procházkami. V místním biotopovém jezírku jsou nasazeni kapři a stylem „chyť a pusť“ je možné si zarybařit. Buď úlovek rybář pustí zpět, nebo rybu kuchař upraví na grilu. V zámku je příjemný wellness s vířivkou, saunou a párou. Také je možné využít na míru uzpůsobené kosmetické rituály s francouzskou kosmetikou Talgo, kdy opravdu cestujete po celém světě. Například oleje z ostrova Bora Bora jsou jedinečné.

Plány ředitelky Pavly Pěkné sahají však ještě dál. „V parku je velká stage, plánuji tam pořádat zajímavé koncerty a setkání, slavnosti vína. Určitě zavedu venkovní masážní rituály a cvičení jógy. Chci parkem a okolím zámku vést „stezku pocitů“, kde budeme přírodu vnímat všemi smysly – jíst maliny, lesní jahody, dýchat čistý vzduch, poslouchat zpěv ptáků, hmatem čerpat sílu ze stromů a kamenů, pozorovat život přírodě. Dneska lidé hodně pracují, chci, aby si v Třešti opravdu odpočinuli a odpoutali se od všedních starostí.“  

Na otázku, jestli Zámek Třešť má i své strašidlo, Pavla Pěkná s úsměvem odpověděla. „Bílá paní to zrovna není, ale něco u nás určitě je. Každý den se nám o půlnoci rozsvítí Zlatý sál. Noční recepční tak každou noc musí jít a zhasnout. Je to záhada. Ale my na to přijdeme.“

Důvodů, proč strávit dovolenou či prodloužený víkend v Zámeckém hotelu Třešť je hodně. Zajímavé je i okolí. Telč, Jihlava, Slavonice, krásný hrad Roštejn, přírodní biotopové koupaliště Malvíny či zatopený lom Čenkov a to vše v příjemné dojezdové nebo docházkové vzdálenosti.

Foto: Herminapress

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *