Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

ZábavaZe života

Senioři z RoSy předvedou letní módu na osmé módní přehlídce

Již po osmé se převtělí senioři z pražského Centra RoSa v Kobylisích do modelek a modelů, aby společně předvedli módu ve stylu ´lážo – plážo´. Ve čtvrtek 28. července vyjde společně na červený koberec dvacet modelek a modelů seniorského věku, které podpoří patronka letošního ročníku herečka Sabina Laurinová a čestný host přehlídky, herec Roman Štabrňák. Nejstarší modelkou bude paní Radmila Janíčková, která v červnu oslavila 92. narozeniny. Akce začíná ve 14 hodin a je zdarma přístupná veřejnosti.

Jak se obléknout a jaké zvolit doplňky na pláž a v horkých letních dnech? Inspiraci najdou návštěvníci módní přehlídky v Centru RoSa, kde předvedou pestré outfity a doplňky modelky a modelové ve věku mezi 70 a 92 lety. Jednoho z modelů doprovodí patronka módní přehlídky v RoSe, herečka Sabina Laurinová.  Já jsem vlastně měla štěstí, že jsem od maminky zažila oba prarodiče a ze strany tatínka alespoň babičku Boženku. Všichni pro mě byli takovým vzorem skromných a pracovitých lidí, kteří se uměli radovat z maličkostí. Vím, že je to generace, která to neměla vždy v životě jednoduché, přesto jsou většinou tito lidé skromní a optimističtí, a to mě oslovuje. Mám pocit, že na seniory obecně se myslí pořád málo, a přitom jsme všichni v situaci, že seniorem jednou budeme každý – a každý člověk má právo žít co nejvíce plnohodnotný a důstojný život. To je na RoSe obdivuhodné, lidé tam mají pomoc a dobré zázemí, to je mi na RoSe sympatické, co víc si přát,“ říká Sabina Laurinová.

Čestným hostem módní přehlídky v RoSe bude herec a kouzelník Roman Štabrňák, který také předvede seniorům své kouzelnické umění. „Vzpomínám, jak jsem trávil víkendy jako malý u babičky, byť to bylo na sídlišti, bylo to fajn. Když jsem odrostl, tak jsem se snažil starat já o ní. Vzpomínám na to rád. Všichni budeme jednou staří a nejlepší je se chovat tak, jak bychom chtěli, aby se pak v tomto věku někdo choval k nám. Všechno se nám může vrátit a já jsem rád, že mohu někoho potěšit,“ upřesňuje Roman Štabrňák.

Zábava a pomoc v jednom – módní přehlídka seniorů v RoSe
Modelky a modelové letos předvedou oblečení charitativního second handu Fashion Charity Shop neziskové organizace Klub svobodných matek, který pomáhá rodičům samoživitelům. Předvádějící vynesou především modely pro horké letní dny s doplňky. Modelky tradičně nalíčí vizážistky Yves Rocher.

V Rezidenci RoSa bydlí senioři různého věku. Motivací, proč se rozhodli pro toto bydlení, je zachovat si aktivní způsob života, samostatnost a soběstačnost do vysokého věku. V případě potřeby však mají služby na dosah. Kromě toho je rezidence otevřená i veřejnosti, což umožnuje navazování nových sociálních kontaktů. Lidé tu nezůstávají izolovaní a mohou si zde nalézt nové přátele. V Centru RoSa na každého denně čeká zajímavý program, který spojuje všechny generace. Nechybí v něm mimo jiné zdravotní cvičení, trénování paměti, přednášky různého zaměření, jazykové kurzy, jóga, koncerty, výstavy a mnoho dalšího. V RoSe funguje také řada služeb – kadeřnictví, masáže, fyzioterapie, manikúra – pedikúra, praktický lékař, obchod, kavárna a restaurace. Na konci léta se otevře další Rezidence RoSa v Liberci.

Nad akcí převzali záštitu radní Hlavního města Prahy Hana Třeštíková a radní Městské části Prahy 8  Michal Švarc.

Zdroj a foto: www.rezidencerosa.cz a www.centrumrosa.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *