Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZe života

TV Nova spouští dobročinnou sbírku Školákům od srdce

TV Nova prostřednictvím iniciativy Nova pomáhá a ve spolupráci s Diakonií ČCE společně spouští další dobročinnou sbírku! Tentokrát budou moci lidé darovat dětem školní potřeby. Dobročinná sbírka Školákům od srdce se bude konat v sobotu 27. srpna 2022 od 10 do 18 hodin ve vybraných pobočkách sítě hypermarketů Tesco po celé zemi.

Nový projekt Školákům od srdce má za cíl zajistit školní potřeby pro děti z rodin ohrožených chudobou. Do sbírky se může zapojit úplně každý, stačí při běžném nákupu zakoupit školní a výtvarné potřeby, jako jsou například penály, psací potřeby, sešity, obaly na sešity, štětce, tempery, pravítka, kružítka, lepidla a další. Ty pak předat za pokladnami hypermarketů Tesco dobrovolníkům. Vybrané školní potřeby poté poputují ve spolupráci s Diakonií nejpotřebnějším školákům.

„Nova pomáhá nepřetržitě, a proto jsme i součástí řady aktivit na podporu těch nejohroženějších, zejména dětí. Jsme tu pro ně a moc si přejeme, aby všechny prožily krásný začátek školního roku. Budeme rádi, když nám v tom pomůžete a k této akci se přidáte. TV Nova daruje v rámci akce Školákům od srdce na podporu vzdělávání dětí ze sociálně znevýhodněných rodin 250 tabletů,“ říká Klára Brachtlová, generální ředitelka TV Nova.

„Diakonie už dvanáctým rokem pořádá sbírku Krabice od bot, největší sbírku vánočních dárků pro děti v ČR. Díky partnerství s TV Nova můžeme naši pomoc rozšířit. Podle našeho průzkumu má potíže s nákupem školních pomůcek 85 % rodin ohrožených chudobou. Pera, sešity a další dary ze sbírky Školákům od srdce budeme rozdávat za pomoci desítek organizací, které dlouhodobě pracují s dětmi ohroženými chudobou,“ říká Zdeňka Sobotová, vedoucí oddělení péče o dárce Diakonie.

„Společnost Tesco se již devět let zapojuje do národních potravinových sbírek, pravidelně také organizujeme na našich obchodech po celé České republice mimořádné sbírky na pomoc lidem v nouzi. Naši zákazníci svojí štědrostí opakovaně dokazují, že sbírky pro potřebné mají svůj smysl. Jsme proto moc rádi, že jsme se mohli stát partnerem letošního ročníku sbírky Školákům od srdce. Věříme, že zákazníci Tesco na vybraných 76 prodejnách podpoří tuto dobročinnou akci a zjednoduší tak začátek školního roku mnoha rodinám a dětem, které tuto pomoc potřebují,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

Projekt Školákům od srdce navazuje na úspěšnou akci Krabice od srdce z jara 2022. Veřejnost darovala krabičky s hrami, hračkami a dalšími drobnostmi pro děti ukrajinských uprchlíků, kterých se vybralo téměř 30 000 kusů.

Přesný seznam vybraných poboček sítě hypermarketů Tesco i potřebného školního vybavení naleznete na TN.cz.

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *