Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Macarena vyhrála TOP 100 letních hitů na Frekvenci 1

TOP 100 letních hitů na Frekvenci 1 sestavili sami posluchači. Jako nejoblíbenější song vybrali Macarenu od dvojice Los del Río, na druhé místo poslali Despacito od zpěváka Luise Fonsiho a rapera Daddyho Yankeeho a na třetí Lambadu od skupiny Kaoma. Celý žebříček je k poslechu na webu www.frekvence1.cz. 

Posluchači Frekvence 1 opět potvrdili, že českému uchu lahodí latinskoamerické rytmy. Do první desítky se dostaly hned čtyři španělsky a jeden portugalsky zpívaný hit. V porovnání s loňským žebříčkem však výrazně stoupl počet česky zpívaných písniček – zatímco loni jsme v první dvacítce měli pouze jednu, letos jich tam proniklo hned sedm,“ hodnotí letošní výsledky hudební dramaturg Frekvence 1 René Hnilička.

Nejvíce hlasů poslali posluchači Frekvence 1 nestárnoucí Macareně, která v létě roku 1996 proslavila dvojici španělských hudebníků Los del Río po celém světě. Stříbro získala skladba Despacito portorického zpěváka Luise Fonsiho a rapera Daddyho Yankeeho z roku 2017. Video k singlu Despacito se stalo v roce 2019 s více než 6,5 miliardy zhlédnutí nejsledovanějším hudebním klipem posledního desetiletí. Bronz pak patří singlu Lambada, jež natočila francouzská popová skupina Kaoma v roce 1989. Tehdy vzbudila obrovský zájem o stejnojmenný brazilský tanec.

Největším překvapením je bezesporu 4. místo pro slovenského rappera Ega. Jeho Žijeme len raz je prostě superhit, bez kterého si Češi neumí představit správnou letní party. A přestože největší podíl měly v top 100 hity 90. let a nového milénia, své místo si v ní našly třeba i české popové stálice Helena Vondráčková a Hana Zagorová s velkými letními hity 80. let,“ uvádí René Hnilička. Mezi českými interprety nejlépe zabodovala právě zmiňovaná Helena Vondráčková s písničkou Léto je léto, která skončila na 9. místě. TOP 10 pak uzavírá další česká skladba Yahoda od kapely Mirai. Nejstarším songem, který se dostal do TOP 100 letních hitů, je In The Summertime z roku 1970 od britské rockové skupiny Mungo Jerry.

Celou super-hitparádu Frekvence 1 odvysílala v premiéře v sobotu 20. srpna. K poslechu je na webu:  https://www.frekvence1.cz/clanky/hudba/zname-viteze-v-hlasovani-top-100-letnich-hitu.shtml

Foto: archiv Frekvence 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *