Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zvířata

Lachtan Eda už mává návštěvníkům Zoo Praha

Nástup do transportní bedny, kontrolu zubů, očí a břicha, ale i jízdu na skluzavce, pozdrav a mávání ploutví nadšeným divákům – to vše již zvládá tříletý sameček lachtana jihoafrického Eda, který pod dohledem chovatelů v Zoo Praha prochází užitečným veterinárním tréninkem.

„Lachtaní sameček Eda již zvládá kompletní veterinární prohlídku celého těla. Ta je nutná, abychom mohli pravidelně kontrolovat zdravotní stav zvířat. Veškerý trénink probíhá dobrovolně, poté co udělá cvik správně, je pochválen zvukem píšťalky a odměněn kouskem rybky,“ nastiňuje spolupráci s lachtany jejich vrchní chovatel Jakub Mezei.

Eda je vnukem nezapomenutelného Gastona, který uhynul během povodní roku 2002 a stal se tak jejich symbolem. Součástí čtyřčlenné lachtaní skupiny je také jeho devítiletá matka Abeba a sedmileté samice Ronja a Daisy.

Jen do konce prázdnin mohou návštěvníci každý den, kromě pátku, sledovat od 13:30 trénink lachtanů jihoafrických. Od začátku školního roku program probíhá pouze o víkendu. První školní den však všem dětem do patnácti let zpříjemní již tradiční vstup do Zoo Praha za symbolickou 1 Kč.

Lachtan Eda už zvládá kompletní veterinární prohlídku. Na snímku při kontrole zubů s vrchním chovatelem Jakubem Mezeiem. Kromě nutných veterinárních úkonů Eda umí pozdravit, mávat či se „zastydět“. Pouze do konce srpna probíhá trénink lachtanů od 13:30 každý den, kromě pátku.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *