Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZe života

Školákům od srdce bylo vybráno více než 45 000 pomůcek

TV Nova v rámci iniciativy Nova pomáhá znovu spojila síly s Diakonií ČCE a v sobotu 27. srpna spustila akci Školákům od srdce, ve které se podařilo vybrat více než 45 000 školních pomůcek ve více než sedmdesáti pobočkách sítě hypermarketů Tesco. Cílem dobročinné sbírky bylo vybrat co nejvíce školních a výtvarných potřeb pro děti z rodin ohrožených chudobou.  

Do charitativní sbírky se mohl zapojit úplně každý tak, že při běžném nákupu zakoupil školní a výtvarné potřeby, jako jsou například penály, psací potřeby, sešity, obaly na sešity, štětce, tempery, pravítka, kružítka, lepidla a další. Ty pak předal za pokladnami hypermarketů Tesco jednomu z více než 150 dobrovolníků, kteří se do akce zapojili. Vybrané školní potřeby jsou již nyní na cestě nejpotřebnějším školákům a školačkám.

„Začátek nového školního roku je tady a měl by být nejkrásnějším obdobím v životech dětí. I přesto v České republice stále hodně dětí nemá dostatek školních pomůcek. Jsem proto moc ráda, že se do akce zapojilo tolik dárců, kterým tímto mockrát děkujeme. Obrovský dík patří i našim partnerům a všem dobrovolníkům. Celková čísla vybraných předmětů se ještě navýší o dary našich zaměstnanců, kteří se do sbírky zapojili interně. TV Nova navíc darovala v rámci akce Školákům od srdce na podporu vzdělávání dětí ze sociálně znevýhodněných rodin 250 tabletů,“ říká Klára Brachtlová, generální ředitelka TV Nova.

„Máme ohromnou radost, že se sbírka setkala s tak velkou odezvou. Naši dobrovolníci se setkali s řadou milých dárců s chutí pomáhat. Nyní pomůcky předáváme rodinám v obtížné životní situaci a děti si nadšeně ukazují, že dostaly vlastní penál nebo fixy. Rodiče, kterým v Diakonii pomáháme, zažívají s rostoucími cenami bydlení a energií těžké časy. Díky dárcům sbírky Školákům od srdce se nemusí bát, že jejich dítě bude vyčleněné z kolektivu,“ doplňuje Zdeňka Sobotová, vedoucí oddělení péče o dárce Diakonie.

„Chtěla bych poděkovat všem dobrovolníkům, kteří pomáhali se sbírkou na 76 prodejnách Tesco po celé České republice. Velké díky také patří našim zákazníkům za projevenou štědrost, jsme moc rádi, že vybrané školní pomůcky pomohou mnoha rodinám v nouzi ulehčit finančně náročný začátek školního roku,“ dodává Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

Sběrná místa se otevřela ve více než 70 místech u poboček sítě hypermarketů Tesco, ve kterých se zapojilo na 150 dobrovolníků. Vybralo se přes 45 000 pomůcek, které již nyní Diakonie distribuuje mezi potřebné děti. Na jednotlivých sběrných místech se zapojilo přes 150 dobrovolníků.

Další informace ze sbírky najdete na TN.cz.

Foto: archiv sbírky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *