Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Interiérové tipy, jak si zařídit moderní obývací pokoj

Obývací pokoj je nejrušnějším společným prostorem v našem domě. Je to místo, kde rodina tráví většinu času sledováním televize, komunikací a vítáním svých přátel. Co v tomto případě tvoří krásný a trendy obývací pokoj?

Zde je několik tipů na design obývacího pokoje, které je třeba vzít v úvahu, abyste měli pohodlné, jednoduché a atraktivní místo, kde můžete strávit svůj den.

První na řadu přichází nábytek

Sedací souprava
Tvar a velikost perfektní sedací soupravy dělá značný rozdíl v designu. Její výška by neměla být příliš nízká, protože to ztěžuje sedání a zvedání. Její tvar závisí na vašem prostoru a funkčnosti. Sedací souprava ve tvaru L je opravdu dobrá ke stěnám, vymezuje dvě různé zóny v otevřeném prostoru. Nicméně sedacích souprav jsou doslova mraky a co se týče jejich velikosti, designu a vhodnosti se vyplatí nejprve zapátrat a najít takovou, která vy se vám opravdu líbila. Inspiraci můžete najít například na webu https://restilo.cz/sedaci-soupravy.

Látku se snažte vybírat pohodlnou a praktickou, aby dosáhla trvanlivosti po celá léta. Ať už máte děti nebo domácí mazlíčky, budete potřebovat opravdu kvalitní látky, které snesou všechny případné nehody. Kromě toho dbejte na to, abyste si vybrali střední tónovou barvu látek, protože na ní nebude vidět žádný nepořádek. Jakmile na ni přihodíte nějaké barevné a útulné polštáře hned bude stylovější.

Stoly křesla a židle
Pohyblivé postranní stolky, židle, stoličky a křesla jsou skvělé pro flexibilní design, protože můžete čas od času změnit nastavení místnosti. Toto osvěžení jednou za čas udrží interiér zajímavým. Rozmanitost takových objektů je jiný příběh. Sladění pohovky s křesly dává každému jinou možnost sezení u televize. Z praktického pohledu je odkládací stolek vedle křesla perfektním místem pro relaxaci. Proto je výběr stylu nábytku také velmi důležitý. Křesla, stejně jako pohovky jsou kus nábytku, který nekupujete každý den a proto se vyplatí nad nimi důkladně popřemýšlet. Varianty a možnosti do vašeho interiéru vám nabídne například https://restilo.cz/kresla.

Nábytek mám, a co dál?

Barvy
Nejjednodušší způsob, jak vybrat barvy místnosti, je vybrat si nejprve látky a nábytek. Díky tomu je výběr barvy přesnější a jednodušší.

Vždy chcete, aby byl design vašeho obývacího pokoje pěkný a zajímavý, proto nevybírejte barvu nábytku ve stejném odstínu. Někdy je nejjednodušším způsobem, použití světlé barvy na jedné straně místnosti. Chytrý výběr barev na zeď je velmi důležitou fází, protože dodává místnosti náladu.

Osvětlovací jednotky
Je velmi důležité mít v místnosti kromě denního světla ráno i různé světelné prvky. Mnoho možností osvětlení má různé účely a designové použití. Intenzita osvětlení se také liší podle vašich vlastních preferencí. Tmavší obytné prostory potřebují silnou expozici, aby se prostor vyrovnal. Jiné hladké prostory fungují lépe s bodovými světly, protože uvolňují náladu v místnosti. Na Restilo.cz naleznete nepřeberné množství variant světel, lustrů i lampiček, které mohou váš interiér doslova rozsvítit.

Textury
Sladění různých materiálů dodává místnosti hlubší smysl a pohodlný styl. Můžete kombinovat sklo, dřevo, dekorativní malované cihly, kůži a bavlnu. Použití textury v interiérovém designu jde ruku v ruce s barevnou paletou. Když je obývací pokoj vzdušný a světlý, cihlová zeď pak může fungovat jako skvělý středobod místnosti. Samotné dřevěné palubky mohou obývacímu pokoji dodat útulný vzhled. Také skleněné příčky a čirá okna příjemně ladí s tmavšími odstíny.

Pohodlné a útulné
Někteří lidé tvrdě pracují na vytvoření sofistikovaného obývacího prostoru pro návštěvníky, aby se na něj mohli dívat, podobně jako showroom. Toto není účel obývacího pokoje. Měl by být příjemný a útulný pro celou rodinu a jejich přátele. Místnost bude odrážet váš vkus a nezapomeňte, že v ní strávíte většinu času. Takže to musí být pohodlné a funkční, ne jen místnost se skvělým vzhledem.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *