Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CestováníZábava

Víte, kde najdete rodný byt Bedřicha Smetany?

Jedna z místností zámeckého pivovaru byla počátkem 19. století svědkem příchodu na svět i prvních hudebních krůčků Bedřicha Smetany. Atmosféra bytu Smetanova otce, který měl litomyšlský pivovar v pronájmu, vás zavede do dob skladatelova dětství. Jednoho ze zakladatelů české národní hudby připomíná také řada osobních předmětů.

Malý Bohoušek už od útlého dětství hrál na housle a klavír a v sedmi letech komponoval svoje první skladby. Odkaz Bedřicha Smetany v Litomyšli žije i dnes. Hold světoznámému hudebnímu skladateli vzdává národní festival Smetanova Litomyšl, který každý rok na počátku léta na několik týdnů rozeznívá zámecké nádvoří i další místa ve městě.

Tip redakce:
Poznejte jedinečné turistické cíle regionu na pomezí Čech a Moravy, tzv. turistické oblasti Českomoravské pomezí. Nevšední zážitky slibuje kouzelný zámek v Litomyšli zapsaný na seznam UNESCO i neméně půvabné paláce v Nových Hradech a Moravské Třebové či tajemný hrad Svojanov. Úchvatnými památkami i příběhy slavných osobností vás okouzlí historická města Polička a Svitavy. Nebo vás spíše zaujmou prvorepublikové automobily ve Vysokém Mýtě či projížďka vláčkem po úzkokolejce v Mladějově? Za přírodními krásami se vydáte po stovkách kilometrů turistických a cyklistických tras. Více na: www.pokladnicezazitku.cz

Zdroj a foto: https://www.ceskomoravskepomezi.cz/rodny-byt-bedricha-smetany/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *