Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Letos prudce vzrostl prodej krbových kamen

Každý rok je něčím specifický a v aktuálním turbulentním světě se bohužel ten letošní dá charakterizovat honem po zdrojích tepla, to vše bohužel v návaznosti na probíhající energetickou krizi…Které zdroje jsou ovšem ty správné a které splní Vaše očekávání? Často to jsou právě krbová kamna a spíše ta kamna, která disponují teplovodním výměníkem.

Důvodů k výběru krbových kamen, potažmo krbových kamen s výměníkem je vícero a my se nyní můžeme podívat na ty hlavní, které způsobili takový skok v prodejích, a to až osminásobně oproti předešlým zimám.

Soběstačnost: Svoboda a nezávislost jsou velice příjemné, obzvlášť pokud se jedná o něco tak kruciálního jako zajištění tepla v domácnosti. To krbová kamna právě nabízejí, jediné, co je k správnému provozu zapotřebí je dostatek kvalitního paliva a dobře táhnoucí komín, nic poté nedokáže ovlivnit vámi zvolený proces hoření a chvíle kdy si můžete zatopit, zkrátka – moc nad teplem v domácnosti je absolutní, není se tedy čemu divit proč již tolik lidí sáhlo po této příležitosti.

Distribuce tepla: Dostáváme se nyní k aktuálně nejprodávanějším modelům krbových kamen, a to ke krbovým kamnům s teplovodním výměníkem. Raketový vzrůst v prodeji je u těchto modelů nejmarkantnější, a to právě díky jejich schopnosti ohřívat dobře distribuované médium – vodu. Horká voda z teplovodního výměníku, který je součástí krbových kamen se snadno rozvádí po domě a do radiátorů například v prvním patře rodinného domu. Můžete si tak spokojeně užívat kdekoliv v domácnosti bez vázání se na jednu místnost v domě.

Kombinované topení: Ve spolupráci s odborníkem, topenářem, se krbová kamna s teplovodním výměníkem dají nainstalovat do již fungující topné soustavy a stát se tak pomocníkem, ne-li hlavním hráčem společně s plynovým kotlem, nebo tepelným čerpadlem a pomoci tak ve spotřebě plynu/elektrické energie.

Krása a osobitost: Není žádná hanba v tom si přiznat, že si domu pořizujeme věci jen čistě pro to, že se nám líbí, a u kamen to není žádná výjimka. O nesporné funkčnosti krbových kamen, krbových kamen s teplovodním výměníkem však dle výše uvedeného nemůžeme pochybovat, ale to že si můžeme vybrat model, který se nám lidí, ba nám do interiéru přímo spadne je jen výhoda a přeci, pokud se člověk rozhodne pro krbová kamna do obývacího pokoje, musí počítat, že se na ně nejlépe několik desítek let bude koukat. A ve variabilitě obložení a provedení kamna opravu excelují.

Primární pud: Pro nás posledním, ale rozhodně nezanedbatelným důvodem, je lidská touha po pohledu na tančící plameny. Jistotu, kterou nám dává vlastní oheň – zdroj tepla a života v naší domácnosti můžeme jen těžko přehlédnout. Lidé tak po nákupu krbových kamen stále častěji hledí do červeno-žluté záře, než do té modro-bílé z monitorů a televizí. A to lze hodnotit pouze pozitivně.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *