Advent v Gabriel Loci ve znamení vánočních melodií

Vánoční koncerty rozezní prostory kostela sv. Gabriela v areálu bývalého benediktinského kláštera. Adventní čas si tak návštěvníci zpříjemní hudebním vystoupením populárního dětského sboru Sedmihlásek, pražského smíšeného sboru Orfej nebo dětského pěveckého sboru Svítání. Brány kostela také uvítají umělce a umělkyně ze ZUŠ Popelka z Prahy 5, kteří svým hudebním číslem obohatí kulturní program na Smíchově.

 Posluchači znají sbor Sedmihlásek v souvislosti s písničkami Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka, s kterými zpívá již od roku 1989 a proslavil se především televizním pořadem Hodina zpěvu. Repertoár pražského amatérského sboru Orfej zahrnuje duchovní i světské skladby přes všechna hudební období. Dětský pěvecký sbor Svítání ve své více než dvaceti pětileté historii koncertoval v České republice i v zahraničí a sesbíral nejedno ocenění na domácích a mezinárodních soutěžích.

Gabriel Loci již od roku 2020 pořádá ve svých prostorách řadu kulturních a uměleckých akcí a stal se tak v Praze neodmyslitelnou součástí kulturního života. Své brány otevírá festivalům, výstavám, divadlu, hudebním show, v létě pak nabízí letní scénu a venkovní bar. Místo v sobě propojuje historii a umění s často velmi netradičním pojetím a přináší tak návštěvníkovi jedinečný až magický zážitek.

Program adventních koncertů:
11.12.
16:45   Sbor Sedmihlásek
19:30   Sbor Orfej

18.12.
15:30   Sbor Svítání

21.12.
16:30     ZUŠ Popelka

Kde? Gabriel Loci, Holečkova 106/10

Zdroj a foto: Gabriel Loci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.