Medové řezy podle Pavla Berkyho

Z našich tradičních vánočních specialit, které znám z domova, jsem do své kuchařky zařadil dvě. Houbovou polévku tyto božské medové řezy.

U nás nesmí na štědrovečerní tabuli chybět. Popravdě, těším se na ně víc, než na dárky 🙂 Máma je připravuje už den předem, aby se krásně uležely a změkly. Medové těsto totiž po upečení ztvrdne a postupem času začne díky krému vlhnout a opět měknout. Jako malý jsem tento proces měknutí nesnášel. Nedokázal jsem pochopit, proč si ten řez nemůžu dát hned. Byl přece kompletně dodělaný, dokonce se na něm už leskla i ta čokoládová poleva. Ale ne, máma řekla: “až zítra!” a všichni jsme se museli dívat, jak ho s úsměvem odnáší na chodbu. Tam se totiž v zimě netopilo, a tak sloužila jako lednice, kde se ukrývaly všechny ty dobroty, které nás v den D čekaly.

Po pár letech jsem to všechno konečně pochopil. Máma má totiž vždycky pravdu 🙂 Na tyto dokonalé medové řezy se prostě vyplatí si počkat!

Tento originální recept od mámy mám schovaný v šuplíku. Od té doby, co je i já sám připravuji, jsem si do receptu přidal ještě několik surovin, které tam za mě skvěle fungují. Do těsta jsem přidal melasu, která umocní medovou chuť a do krému vanilkový lusk. Takto jsou za mě řezy ještě zajímavější, ale nic se nestane, když je v receptu vynecháte.”

Doba přípravy: 90 minut
Náročnost: 2
Počet porcí: ke sdílení
vegetariánský recept

Suroviny na těsto:
430 g hladké mouky
70 g mandlové mouky
100 g moučkového cukru
2 ks vajec
2 PL plnotučného mléka
2 PL medu
50 g másla
2 PL melasy
1 ČL jedlé sody

Suroviny na krém:
400 ml plnotučného mléka
100 ml smetany ke šlehání
50 g hladké mouky
50 g dětské krupice
200 g cukru krupice
250 g másla
1 ks vanilkového lusku

Suroviny na polevu:
100 g hořké čokolády (minimálně 60%)
50 g másla

Postup na těsto:
Troubu předehřejte na 180°C. V míse smíchejte obě mouky a jedlou sodu. Do jiné misky dejte všechny ostatní suroviny, položte ji nad vodní lázeň a šlehejte přibližně 3 minuty. Tuto tekutou směs nalijte do mísy s moukou a vypracujte hladké těsto. Rozdělte ho na 4 stejné díly, každý zabalte do fólie a nechte 20 minut odpočívat. Každý díl vyválejte na co nejtenčí plát a postupně je pečte přibližně 8 minut ve vyhřáté troubě. Poté nechte pláty vychladnout.

Postup na krém:
Do rendlíku dejte mléko a smetanu. Vanilkový lusk podélně rozřízněte a vyndejte zrníčka. Přidejte je do rendlíku a přihoďte i celý lusk. Zamíchejte a vše přiveďte k varu. Nechte na mírném stupni 1 minutu povařit, poté rendlík z plotny odstavte a nechte alespoň 2 hodiny louhovat. Po vylouhování lusk z mléka vytáhněte, přidejte cukr, hladkou mouku a krupici. Přiveďte znovu k varu a za stálého míchání připravte hustou kaši, kterou nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Vychladnutou kaši dejte do mísy od kuchyňského robota a začněte ji šlehat. Postupně přidávejte kostičky změklého másla a připravte hladký krém. Upečené pláty těsta prokládejte rovnoměrnou vrstvou krému. Na vrchní plát těsta dejte pečící papír, řezy zatižte a nechte do druhého dne v lednici odležet.

Poleva:
Do misky dejte nalámanou čokoládu a kostičky másla. Položte ji na vodní lázeň a nechte rozpustit. Poté misku sundejte a směs promíchejte na hladkou polevu. Uležené řezy polevou polejte a nechte ji zatuhnout.

TIP:
Je lepší, když řezy ponecháte vcelku a vždy odkrojíte pouze porci k servírování. Zbytečně tak nevyschnou a zachovají si svou vláčnost.

TIP NA KRÁSNÝ VÁNOČNÍ DÁREK:
Tento a více jak 100 dalších receptů najdete v kuchařce Pavla Berkyho, která letos získala ocenění Ministerstva kultury a Památníku národního písemnictví za jednu z nejkrásnějších knih roku! Kuchařku najdete pouze na eshopu www.pavelberky.com.

Zdroj a foto: Pavel Berky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.