Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Mocná síla Ashwagandha

Trápí vás stres, špatný a neklidný spánek, úzkost nebo oslabená imunita? S tím vším si dokáže skvěle poradit Ashwagandha (ašwaganda) nebo-li indický ženšen. Tato neuvěřitelně účinná bylinka je známá v Indii a Číně už tisíce let, kde jí přezdívají “Královna bylin”. Její pověst je ve znamení blahodárných účinků na lidský organismus, které jsou známé v rámci Ajurvédy po tisíciletí a v západním světě je potvrdily desítky vědeckých studií. Pojďme si ale účinky této rostliny a ji samotnou více přiblížit.

Ashwagandha patří mezi adaptogenní rostliny, což je skupina rostlin, které zvyšují odolnost organismu vůči stresovým situacím. “V období, kdy pociťujeme zvýšený stres a zažíváme stresové situace v práci, ve škole nebo v soukromí, je vhodné užívat právě tuto adaptogenní bylinu. Ashwagandha pomáhá stabilizovat fyziologické procesy v těle a pomáhá lidskému organismu vypořádat se se stresem. Účinnou a přírodní cestou tak můžeme vyřešit náladovost, úzkost, deprese nebo třeba špatné usínání,” sděluje odborník na bylinné doplňky stravy David Herold ze společnosti Herbs Energy. V době zvýšené stresové zátěže je potřeba tělu ulehčit fungování a adaptogeny představují skvělé řešení osvědčené tisíci lety.

Tato stálezelená rostlina s červenými plody dorůstá do výšky až 200 cm. Pochází z Indie, ale najdeme ji také v Africe a některých částech Středomoří. Zvládne přežít jak při vysokých, tak i velmi nízkých teplotách. Dokáže se tak adaptovat na různé extrémní podmínky a díky tomu pomáhá i nám adaptovat se na různé stresující situace. Účinné látky se nacházejí hlavně v kořenu rostliny.

Stopka stresu a úzkostem
Deprese, stres, úzkosti a špatná nálada se stavá každodenní součástí čím dál větší skupiny lidí. Poslední roky jsou plné nátlaku na lidskou psychiku (pandemie, válka, zdražování), což se pak odráží na celkovém prospívání duševního i fyzického zdraví.  “Ashwagandha působí velice dobře proti stresu a na vznikající úzkostné stavy. Ovšem je potřeba nezapomenout, že účinek Ashwagandhy pravděpodobně ucítíte až v delším časovém období. Tradiční čínská medicína a Ajurvéda doporučuje brát Ashwagandhu 1-3 měsíce. Někteří mohou zaznamenat snížení stresu a zlepšení nálady už v prvních týdnech, u někoho to může nastat až třeba v druhém měsíci. Pro maximální efekt je potřeba Ashwagandhu brát 3 měsíce. To dokazují i vědecké studie, které v posledních letech proběhly. Vybírejte, pokud možno silnější produkty s kvalitním extraktem, ideálně ty, kde je minimální denní dávka 600 mg extraktu bylinky,” radí Herold. Vždy je lepší vydat se přírodní cestou, což samozřejmě jde ruku v ruce i s minimalizací a případný odstraněním stresových faktorů v životě. Za ty lze považovat vše, co na tělo a mysl působí zátěží. Právě adaptogeny, tudíž i Ashwagandha, pomáhají lidem stresovým faktorům čelit, mnohem lépe je snášet a nechat se nimi méně ovlivňovat.

Podpora imunity
Snížení stresu je propojeno i se zlepšením funkce imunitního systému, a tudíž i snížení zánětlivosti v těle. Ashwagandha podporuje a vytváří protizánětlivé prostředí v organismu a je často používána jako podpora léčby zánětů a zánětlivých onemocnění. V zimním období je potřeba imunitu podpořit a postarat se tak dobrou obranyschopnost organismu před různými viry a bakteriemi.

Desítky vědeckých studií potvrdily mnoho dalších pozitivních vlivů Aswaghandhy na lidský organismus:
Zlepšení funkce štítné žlázy, snížení příznaků únavy nadledvin, zlepšení fyzické výdrže a vytrvalosti, snížení degenerace mozkových buněk, stabilizace hladiny cukru v krvi, snížení hladiny cholesterolu, zpomalení degenerace mozkových buněk, zlepšení hormonální rovnováhy, optimalizace krevního cukru, pomáhá při léčbě neplodnosti a zvýšení libida.

Tip: ASHWAGANDA 800 MG EXTRA STRONG Herbs Energy
Ashwagandha pochází z Indie a po tisíce let se používala v Ayurvédě a Tradiční čínské medicíně. Díky svým neuvěřitelným účinkům se přezdívá jako „Královna bylin“. Její hlavní účinky spočívají ve snížení stresu a zlepšení spánku, ale také přispívá k vitalitě a dodává energii. Tento doplněk obsahuje čistý extrakt z kořene rostliny, který obsahuje účinné látky withanolidy (5%). Díky maximálnímu množství withanolidů je tento doplněk ashwagandhy (narozdíl od mnoha jiných doplňků) extrémně silný a účinný. Dávkování: 2 kapsle denně, doba užívání: pro maximální efekt 3 měsíce. Tento produkt je doplňkem stravy K dostání na www.herbsenergy.cz od 890 Kč.

O Herbs Energy
Herbs Energy je česká firma vyrábějící doplňky stravy z adaptogenních bylin. K dostání jsou aktuálně  doplňky stravy z Ashwaghandy anebo Káva s adaptogeny. Za touto firmou stojí David Herold, jakožto majitel a zakladatel. V minulosti vybudoval úspěšnou českou společnost Ketomix s 200 milionovým obratem, jejíž podíl 4 roky po založení prodal v roce 2021. Díky bohatým zkušenostem v podnikání a obrovské vášni k adaptogenům vznikla jeho společnost Herbs Energy, která má za cíl ukázat lidem v České republice a v celé Evropě úžasné účinky adaptogenů a jaké mohou mít zásadní vlivy na lidské zdraví.

Zdroj: www.herbsenergy.cz, foto: archiv 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *