Jak si udržet fit-kondici v době bramborových salátů, řízků a cukroví

Víme, že vánoční čas není jen o jídle a vaječňáku. Ale realita bývá v mnoha případech jiná. Je skutečně vánoční čas příčinou hmotnosti navíc? Jak se postavit k tomu, že všude kolem nás je spousta jídla a vše vypadá lákavě? Je skutečně nevhodné na návštěvě dobroty a drinky odmítnout?

Začal nám adventní čas a vánoční svátky jsou tu a někteří z nás začínají řešit, zda i tento rok se hne ručička váhy o něco výš. Podle vybraných statistik o vánočních svátcích přibere průměrný Čech 3 – 5 kg. Toto je však zcela zbytečné a vůbec to tak nemusí být, pokud na svém zdraví a kondici pracujete po celý rok.

Tělo máte jen jedno a jak se o něj staráte, tak vám bude sloužit. Věnujte proto pozornost tomu, jak a co děláte v průběhu celého roku. Je to rozhodně lepší přístup, než se věnovat tomu, co se stane za 1 týden.

Právě v tom je celé kouzlo. Když po celý rok pravidelně cvičíte, máte běžný pohyb, ve stravě vybíráte především to, co je pro vás přínosné, co vaše tělo skutečně potřebuje, pak vás vánoční svátky nemohou dostat z těchto kolejí. Možná odbočíte na den, dva jiným směrem a vychutnáte si štědrovečerní večeři, silvestrovské veselí a návštěvy u příbuzných, ale vaše nastavení, váš životní styl vám nedovolí odbočit na delší dobu, nebo dokonce trvale. Pak jde strach z Vánoc zcela stranou a naopak si je užijete plnými doušky a nebude pro vás problém si zajít do fitness klubu, jít na procházku a upřednostnit zdravější stravování, protože to je váš život. Nestane se vám, že si odnesete oněch 5 kg navíc. Protože víte, co je pro vás nejlepší, protože víte, co dělat, abyste zase zajeli do svého režimu, protože víte, že není třeba se přecpávat. A víte, co je na tom nejskvělejší? Že nad tím nebudete muset ani přemýšlet. Toto uvědomění a získání zdravých návyků je to, co by měl mít každý z nás.

Proto nečekejte a dnes udělejte 1 věc pro sebe. Například ujděte o 500 kroků navíc, snězte o 1 kus zeleniny více, jděte o 30 minut dříve spát, ráno si místo kávy nalačno uvařte čaj, snězte polovinu své oblíbené odpolední sušenky. Každý den, kdy uděláte něco pro své zdraví, se počítá.

Advent je tu, tak si ho vychutnejte a zároveň myslete i na to, že 1 věc denně pro vaše zdraví se počítá.

Zdroj a foto: www.formfactory.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *