Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CestováníSport

Šíleně velké eldorádo zimních sportů

Tyrolská oblast SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental, podtitulek „Šíleně velký“ je jedna z největších lyžařských oblastí v Evropě. A není tu vůbec nadsazené, jak každý lyžař rychle pochopí, když vyrazí z jednoho z devíti středisek v údolí (Brixen im Thale, Ellmau, Going, Hopfgarten, Itter, Kelchsau, Scheffau, Söll, Westendorf) na sjezdovky. Vybudovány tu byly různé na sebe navazující okruhy, stačí si jen vybrat.

„Ztratit se tady ale rozhodně nemůžete, vyznat se ve spleti 83 lanovek a vleků a na 270 kilometrech propojených sjezdovek je fakt jednoduché,“ přesvědčuje nás průvodkyně Anita. „Orientační body totiž vidíte vždycky.“ Je to na jedné straně skalnatý masív Wilder Kaiser, který připomíná ležícího obra, na druhé bílá „pleška“ nejvyššího bodu největší lyžařsky propojené rakouské oblasti, hory Hohe Salve (1 829 m). Odtud budete mít celé Tyrolsko jako na dlani. Vyplatí se, zajít do restaurace Gipfelalm, která se na Hohe Salve nachází. Točí se a než sníte oběd, prohlédnete si celé Tyrolsko, a u dezertu budete zase zpět, kde jste začínali.

KitzSkiWelt Tour – nejdelší lyžařský okruh na světě
Nový lyžařský okruh KitzSkiWelt Tour nadchne každého, kdo chce prokázat své lyžařské schopnosti a vytrvalost! Propojuje totiž areál SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental a nejlepší světovou lyžařskou oblast KitzSki. Se svými 85 kilometry sjezdů všech stupňů obtížnosti – z Goingu do až do Hollersbachu a zpět –  po sjezdovkách s působivou rozmanitostí, je to nejdelší lyžařský okruh na světě!

Nástup na okruh KitzSkiWelt Tour je možný z celkem 14 míst (ve SkiWeltu: Brixen im Thale, Ellmau, Going, Hopfgarten, Itter, Scheffau, Söll a Westendorf a v areálu KitzSki: Aschau, Kirchberg, Kitzbühel, Jochberg, Pass Thurn a Hollersbach). Na celé trase doprovázejí působivá horská panoramata hřbetu Wilder Kaiser, vyhlídkového vrcholu Hohe Salve, Kitzbühelských Alp a Vysokých Taur.

Rodina hraje prim
Areál SkiWelt baví děti i dospělé a je vidět, že rodina u zdejších provozovatelů hraje prim. Nabídka v oblasti je dobře promyšlená a cíleně přizpůsobena návštěvníkům všech věkových kategorií. K dispozici jsou široké, mírné svahy a skvěle upravené sjezdovky, mnoho modrých tratí a sjezdů do údolí a hlavně nespočet zážitků díky snowparkům a měřeným tratím.

Lámat si hlavu, čím zabavit  svého potomka, si opravdu nikdo nemusí. K dispozici jsou tu kvalitní lyžařské školky, jako KinderKaiserland s širokým dopravním kobercem  i několik zábavních parků.

Jak si užívat
Kromě precizně upravených tras nabízí SkiWelt bezpočet malých příjemných zastavení. Mýlí se ten, kdo dovolenou na horách spojuje jen s vytrvalostním lítáním nahoru dolů až k padnutí. Pobyt “po tyrolsku” vás naučí skutečnému užívání si volných dnů. Koncepce dobrého žití se tady propaguje na každém kroku. Zdejších 81 horských restaurací a chat jednoduše nejde ignorovat. Tyroláci jsou přesvědčeni, že dobré jídlo a pití s posezením na horském sluníčku je součástí dobrého lyžování.

A co večer…
Večery ve Wilder Kaiser jsou nabité možnostmi. Region SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental je největší lyžařská oblast s lyžováním při večerním osvětlení : 10 km sjezdovek v Söllu. Od středy do soboty můžete večerní sjezdovky otestovat : začíná se v 18.30 a zhasíná se v 21.30 hod.

Kromě zmíněného večerního lyžování si můžete zajít na sáňkařskou dráhu, na brusle, vyzkoušet biatlon a noční běžkování. Jednou za týden se tu koná show lyžařských instruktorů, kteří rádi předvádějí své umění v současném i “historickém” lyžování.

… a není to sem daleko
Největší devizou SkiWeltu, ležícího mezi Mnichovem a Innsbruckem, je vzdálenost. Obzvlášť pokud bydlíte v Praze, v jižních nebo západních Čechách. Například z Prahy sem dojedete za 4,5 hodiny. Když z domu vyrazíte po obědě, v pohodě ještě stihnete večerní lyžování. Nad vesničkou Söll je k dispozici od středy do soboty 10 km sjezdovek (od 18.30 do 21.30).

Ceny skipasů:
jednodenní skipas: 54,- eur, děti do šesti let zdarma, ročníky 2007 – 2016 za poloviční cenu
šestidenní skipas: 280,50 eur

Lyžování pro rodiny cenově dostupné
Na konci sezóny (od 18. března do 10. dubna) nabízí SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental dětem do 15 let při pobytu od tří dnů skipasy zdarma. Mladé rodiny s malými dětmi do tří let mohou sjíždět sjezdovky za nízkou cenu po celou zimu, protože mamince a tatínkovi stačí dohromady jeden skipas. Skipas na 3 až 14 dní je přenosný a může ho střídavě využívat jeden z obou rodičů.

Zdroj a foto: www.skiwelt.at

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *