Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Exkluzivní chuti z Kambodži v podání chilli omáček!

Autentická chuť koření a čerstvého ovoce spojená s průměrnou až vyšší dávkou pálivosti bez chemie a konzervantů. To jsou chilli omáčky La Plantation vyrobené přímo v Kambodži. Na farmě La Plantation mají velmi šetrný způsob zpracování všech ingrediencí, aby se k Vám na stůl dostaly co nejvíce opravdové chutě.

Koření totiž obvykle zpracováním výrazně mění chuť. Omáčky jsou bez konzervantů a bez přidané chemie. Jsou vhodné k podávání v podstatě s čímkoliv vás napadne. Maso, zelenina, ryby, BBQ, blížící se grilovací sezóna je také důvod objednat si tyto skvělé parťáky ke grilování a objevovat nové chutě. Můžete je zamíchat do jogurtu či majonézy a ztlumit tak pálivost pro méně odolné jedince. Omáčky jsou velmi koncentrované a stačí jich opravdu malé množství – i malé balení tak vydrží opravdu dlouho. Vybírat můžete hned z několika druhů, další jsou již na cestě!

Green Kampot Pepper Sauce omáčka La Plantation
Zachovat čerstvost zeleného, čerstvě sebraného Kampotského pepře z Kambodži, je skutečně výzva. Skvělý pokus o maximální autenticitu této snahy je naše omáčka ze zeleného pepře, jejíž hlavní ingredienci asi nemusíme představovat. O tom, že se tato snaha vyplatila a omáčka se povedla na výbornou svědčí zlatá cena Gourmet Selection 2021 v kategorii Sauces and condiments. Originální omáčka z čerstvě sklizeného zeleného Kampotského pepře z Kambodži je překvapivě málo pálivá a úžasně osvěžující. Limitovaná produkce této omáčky je možná pouze 3 měsíce v roce! Pálivost 1/5, kterou si může vychutnat opravdu každý.

Khmer Masala omáčka La Plantation
Neskutečně chutnající omáčka z čerstvého koření a ingrediencí z Kambodži, plná chuti a pálivosti místních chilli papriček.  Omáčka Khmer Masala je velice podobná omáčkám používaným v Pákistánu a Indii. Tato verze je vyladěna místním šéfkuchařem o typicky khmerské koření, kardamom a místní kari lístky. Má pálivost 3/5, začátečník tedy musí trochu potrénovat, zkušenější chilli žrouti si ji však vychutnají na plné pecky! Díky výrazné chuti může být použita i k marinování masa potřením lehkou vrstvou omáčky.

Tamarind BBQ omáčka La Plantation
Omáčka BBQ Tamarind z La Plantation obsahuje plody tamarindu, stromu, který původně pochází z Afriky, v Kambodži se však díky místnímu klimatu skvěle zabydlel. Nyní je často používán v místní kuchyni. Tato omáčka je vyrobena z čerstvého tamarindu, nikoliv často používané pasty. To propůjčuje omáčce skvělou, originální a svěží chuť! Ta je podpořena zauzeným chilli a zauzeným Kampotským pepřem. Má pálivost 2/5, tedy i začátečník v chilli odolnosti si ji tak může naplno vychutnat!

Spicy Mango chilli omáčka La Plantation
Skvělá omáčka Spicy Mango je vyráběná z manga utrženého v plné zralosti. Pálivost zajišťují chilli papričky, které mají spolu s mangem na svědomí také oranžovou barvu. Zázvor, kardamom a dehydrovaný zelený pepř zvýrazňují aroma omáčky, ve které najdete vyváženost s cukrem, octem a solí. Má pálivost 4/5, rozhodně tedy není pro začátečníky, i ti si její chuť ale mohou vychutnat, pokud omáčku ztlumí jogurtem nebo majonézou.

Spicy Pineapple chilli omáčka La Plantation
Omáčka Spicy Pineapple je vyrobená z ananasu utrženého v plné zralosti. Pálivost zajišťují bílé a žluté chilli papričky, které podporují jedinečnou barvu této omáčky. Kurkuma, zázvor a tmavý červený Kampotský pepř zvýrazňují chuť omáčky s vynikající rovnováhou se solí, cukrem a octem. Má pálivost 4/5, rozhodně tedy není pro začátečníky, ale i ti si ji mohou vychutnat ztlumením pálivosti jogurtem nebo majonézou.

Ceny omáček 349 Kč za originální autentické balení exotické chuti Kambodži.

Zdroj a foto: www.kampot.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *