Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíSoutěž

Kladno bude hostit soutěž Pekař roku junior

25. ročník soutěže Pekař roku junior se letos uskuteční ve dnech 28. a 29. března 2023 v Kladně v pekařském centru firmy backaldrin, s. r. o. Cílem akce, kterou jako generální partner podporuje obchodní řetězec Albert, je navázat na tradici předešlých ročníků a prostřednictvím přípravy a soutěžení zvyšovat odbornou úroveň a kvalifikaci mladých pekařských talentů z jednotlivých členských škol a učilišť.

 Soutěžící čeká příprava pšenično-žitného chleba a běžného i vícezrnného pečiva. Finalisté budou dále soutěžit s vánočkami a také s tradičními chodskými koláči. Odborná porota bude hodnotit dovednosti, manuální zručnost, nápaditost a originalitu zpracování. Na vítěze soutěže čeká titul Pekař roku 2023 junior, pohár a zejména zájem pekařských firem o šikovného řemeslníka.

Soutěž Pekař roku junior se pravidelně koná pod záštitou Svazu pekařů a cukrářů v ČR. Svaz studenty pekařských oborů podporuje speciálním stipendiem, vydává odborné publikace a propaguje pekařský obor jako celek. Svaz pekařů a cukrářů zároveň propojuje potravinářské školy a učiliště s pekárnami a výrobní praxí.

„Pekařství je v naší zemi velmi tradiční řemeslo s bohatou historií. Uvědomujeme si, že výchova mladé generace je pro náš obor opravdu důležitá, a naším posláním je podporovat nové talenty, proto tuto soutěž pořádáme již 25 let,“ říká Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR.

Soutěž se koná s podporou generálního partnera Albert Česká republika. „Jsme rádi, že můžeme být hlavním partnerem této soutěže. Dlouhodobě spolupracujeme s odbornými školami po celém Česku ve výuce i praxi. Podporujeme pekařské řemeslo a učňovské školství, protože v našich hypermarketech provozujeme pekárny s vlastní výrobou, a navíc odebíráme pečivo od desítek regionálních českých pekáren,“ říká Václav Bozděch, manažer vlastní produkce pečiva obchodů Albert.

Zdroj a foto: www.svazpekaru.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *